• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://www.youtube.com/watch?v=8hQAuAAUiJQ&feature=emb_logo

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası
Siz Nasıl Bir Yaratıksınız!?

Azerbaycan,  topraklarını Ermeni işgalinden kurtarmak için verdiği mücadele, bütün dünyaya ders niteliğinde. Azerbaycan Ordusu cephede destan yazarken, diplomatik alanda da başarı üzerine başarı kazanıyor. Ermenistan, savaş dahi olsa kullanılması yasak silahlarla özellikle, misket ve fosfor bombaları ile savunmasız, masum, başta kadın ve çocuklar olmak üzere sivillere saldırarak nasıl bir, “Yaratık” olduğunu gösteriyor! 

Cephede fare gibi kaçacak delik arayan Ermenistan Ordusu, cephe gerisinde sivillere saldırarak, ne kadar cesur! Ne kadar yürekli! Ne kadar kahraman! Olduğunu bütün dünyaya gösterdi!

Çok güzel bir söz vardır; “Her şey aslına rücu eder” diye. Evet, Ermenistan Tarihi,  zerre kadar insanlıktan nasibini almamış olaylarla doludur. İş savunmasız, korumasız,  masum insanlara gelince aslan kesilirler, milli kahraman olurlar, şeref ve onur madalyaları alırlar ama karşılarında adam gibi adam, asker gibi asker görünce, korkaklıktan etrafa pislerler. 

Siz ne biçim yaratıklarsınız, anlayan bilen var mı?

Önceki yazılarımızda da ifade ettik, Doğu ve Güney Anadolu’da, Hocalı’da yapmış olduklarınızı şimdi de başta Gence ve Terter olmak üzere Azerbaycan şehirleri üzerinde mi denemek istiyorsunuz? Nasıl olsa size, “Dur, yapma” diyen yok, tam aksine her türlü hainliğinizi,  alçaklığınızı hararetle destekleyenler var. 

Siz ne biçim yaratıklarsınız anlayan bilen var mı?

Bir ülkenin topraklarını hem işgal edeceksiniz hem de orada, “Soykırım” yapacaksınız, olmadı o topraklarda hak iddia edeceksiniz,  karşınızda dik duran bir güç görünce köşe bucak tasınızı tarağınızı bırakıp kaçacaksınız,  olmadı sivilleri katledeceksiniz.

Siz ne biçim yaratıklarsınız anlayan bilen var mı?

Soykırım yaparsınız soykırıma uğradık dersiniz, haksız, hukuksuz saldırılar yaparsınız, saldırıya uğradık dersiniz, sivillere saldırırsınız, sivillere saldırdılar dersiniz, dayılarınızdan her türlü silah ve desteği alırsınız, karşınızdaki muhatabınız yardım alınca yardım alıyor dersiniz, her türlü terörist bozuntusu çapulcuları asker diye cephede savaştırırsınız, muhatabınıza destek alıyor dersiniz, her türlü iftirayı atar, haksızlık, adaletsizlik yapar yalan üstüne yalan konuşursunuz, iftiraya, haksızlığa uğradık dersiniz. Siz insanlıktan hiç nasibinizi almadınız mı?

Siz ne biçim yaratıklarsınız anlayan bilen var mı?

Bütün dünya sizin ne yaptığınızı, ne yapmaya çalıştığınızı elbette biliyor. Bile bile size her türlü desteği veriyor, her türlü kışkırtmayı yapıyor, ülkenizi silah deposu haline getiriyor, sizde bunlarla aklınız estikçe, kadın, çocuk, yaşlı demeden Türk ve Müslüman kanı döküyorsunuz. Yaptığınız katliamlara, parçalanmış, yanmış, yüzülmüş her yaştaki cesetlere bakıldığında bundan büyük bir zevk aldığınız anlaşılıyor.

Siz ne biçim yaratıklarsınız anlayan bilen var mı_?

Bu yaratıklara destek veren ülkeler sizin bunlardan ne farkınız var? Artık sizin hak, hukuk, adalet, hürriyet, demokrasi, insan hak ve özgürlükleri gibi hamaset nutuklarınıza asla inanmıyoruz. İnanır lığınızı yitirdiğiniz gibi insan olup olmadığınızı da sorguluyoruz. 

Hani nerede Birleşmiş Milletler, hani nerede Güvenlik Konseyi, hani nerede demokrasi ve özgürlük avaneleri, insan hakları kuruluşları?

Siz ne biçim insanlarsınız anlayan bilen var mı?
Türk Birliği, İslam Konferansı, Arap Birliği, Afrika Birliği;  başta Minks Grubu olmak üzere, bütün Avrupa ülkeleri Ermenistan’ın yaptığı sivil katliamlara ve işgale ses çıkarmak yerine hala en ağır silahları verirken siz neden susuyorsunuz?

Siz ne biçim ırkdaşsınız, dindaşsınız sesiniz soluğunuz çıkmıyor anlayan bilen var mı?

Ezilen, toprakları işgal edilmiş halklar sizler nerelerdesiniz?

Hani Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktu? Müslümanlar kardeşti? Manevi anlamda da olsa bir tek destek mesajı vermek çok mu zor? Unutmayın Allah korusun sizlerin toprakları işgal edildiğinde aynı heyecanla aynı kararlılıkla, Türkiye ‘de, Azerbaycan’da sizlerin yanında olacaktır.  (Bu anlamda Azerbaycan’a maddi ve manevi destek veren çok az da olsa Türk ve Müslüman ülkeleri tebrik ediyor, cesaretlerinden dolayı kutluyorum.)

Ülkemdeki üç maymunu oynayan insan hakları, demokrasi, özgürlük savunucularına ise söyleyecek hiçbir sözüm yok!

Bu arada; 
Tek bir Ermenistan vatandaşının burnunun dahi kanamaması için gayret ve hassasiyet gösteren Azerbaycan

Yönetimine en derin kalbi muhabbetlerimle teşekkür ediyorum. 

Çünkü siz, Türk’sünüz, çünkü siz Müslümansınız,

ÇÜNKÜ SİZ İNSANSINIZ…

ZAFERLERİNİZİN DAİM OLMASI SELAM VE DUASI İLE…

İsmet TAŞ – İç Anadolu Birliği Genel Başkanı
    Dünya Muhabirler Birliği Türkiye Başkanı

 

  
497 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
TÜRKİYE HABER
Namaz Vakitleri
DJB.AZ
İNTERNET HABER
KÜLLİYE TV
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.71418.7490
Euro10.364910.4065
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam17
Toplam Ziyaret1146076
Saat