• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ismet.tas.5876

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
İLLERARASI MESAFE
Site Haritası

Anasayfa

Elâzığ-Malatya Depremin de vefat edenlere bir kez daha Allahtan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Mağdur olan ailelerin en kısa zamanda yaralarının sarılmasını bütün kalbimizle temenni ediyoruz. İşte tam da burada yani evsiz barksız kalan ailelerin barınacak sığınacak bir yer bulmaları konusunda, esnafın bir sokak öte dükkanını taşımak isteyip de taşıyamaması bam başka bir sosyal yarayı gündeme getirdi. Depremden çıkar sağlayan asalaklar, ahlaksızlar, vicdansızlar…
04.02.2020
Öncelikle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Mekânları cennet olsun. Yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyorum. Mağdur olan ailelerin yaralarının bir an evvel sarılması en büyük dilek ve isteğimizdir. Deprem yer kürenin kaçınılmaz bir gerçeğidir. Bununla yaşamayı istesek de istemesek te kabul etmek zorundayız. Türkiye gibi özellikle bazı ülkeler deprem kuşağı üzerinde bulunmalarından dolayı daha fazla dikkatli olmak zorundalar.
27.01.2020
Deprem felaketinden zarar gören tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun diliyor ve depremde hayatını kaybedenlere rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar temenni ediyorum. İsmet TAŞ İç Anadolu Birliği Genel Başkanı
25.01.2020
İç Anadolu Birliği Genel Başkanı İsmet TAŞ Kon TV Ankara Konuşuyor Praogramına Konuk Oldu
24.01.2020
Öncelikle bir şeyin altını dikkatlice çizmek gerekir. Kuzey Afrika ve Orta Doğu’nun birçok ülkesinde, devleti kuran, müdahale eden, yönetime giren veya destek veren aşiretlerdir. Bu devletlerdeki hükümetler özellikle güçlü aşiretleri karşılarına almak istemezler. Mümkün olduğu sürece iyi geçinmek isterler. Libya’da da aynen böyle. İç savaşı körükleyen veya çıkar çatışması yapan, barışı veya savaşın olmasına neden olanlar da yine aşiretlerdir. Baştakilerin hiçbir önemi yoktur. Aşiretler kimi destekliyorsa baş o dur. Burada kim daha fazla aşirete hâkim olursa güç onun elindedir.
20.01.2020
Bizi yakinen ilgilendiren, son günlerde dünya da olan olayları kısaca hatırlayalım. NATO toplantısından hemen sonra, Türkiye, Almanya, İngiltere, Fransa’nın dörtlü zirvesi, Libya ile Türkiye arasında Doğu Akdeniz de ortak hareket için antlaşma imzalanması, kısa bir süre önce ABD tarafından Kasım Süleymaniye’nin öldürülmesi, İran’ın, Irak’taki ABD üslerini balistik füzelerle vurması, Trump’ın İran’a zeytin dalı uzatması, İran’ın sivil bir uçağı yanlışlıkla düşürüp yüzlerce sivilin ölmesine neden olması, Türkiye’nin Libya’nın asker isteği üzerine TBMM den Libya tezkeresini geçirmesi ve Libya’ya asker göndermesi, Libya’da ki iç savaşta tarafların ateş kes ilan etmesi, İdlip’te ateşkesin sağlanması, Rusya’nın doğal gazını Türkiye’ye ve Türkiye üzerinden Avrupa’ya taşıyacak Türk Akımı Doğal Gaz Boru Hattının açılması vb.
13.01.2020
İç Anadolu Birliği’nin, Dünya Muhabirler Birliği Genel Başkanı Almaz Ahmedova’nın onuruna tertiplemiş olduğu, “Dünya Muhabirleri Ankara’da Buluşuyor” programı, Altındağ Belediyesi Kabakçı Konağı’nda kalabalık, elit ve etkin muhteşem bir topluluğun hazır bulunduğu bir ortamda gerçekleşti. Toplantıya, Onur Konuğu olarak Azerbaycan’dan toplantı için Türkiye’ye gelen, medya dünyasının tanınmış ismi, çalışmaları ve başarıları ile bütün dünyanın takdirini kazanmış gazeteci-yazar Dünya Muhabirler Birliği Genel Başkanı Almaz Ahmedova’nın yanı sıra dünyanın değişik ülkelerinden ve Türkiye’deki muhabirlerin yoğun katılımı ile gerçekleşti.
13.01.2020
Değerli okurlarım, sizlerle paylaştığım düşüncelerimi okurken, hangi partiyi savunursanız savunun veya hangi ideolojinin taraftarı olursanız olun, lütfen tarafsız, objektif bir anlayışla okumanızı istirham ediyorum. Hepimiz bu topraklarda yaşıyoruz. Ülkemiz üzerinde oynanan her oyun bizi, çocuklarımızı, torunlarımızı yakinen etkilediğini lütfen unutmayın! Bu yazıyı yazarken asla her hangi bir ideoloji veya partinin etkisinde kalmadan, kaleme alındığının bilinmesini istiyorum. Hep birlikte son yıllarda olan siyasi, sosyal, ekonomik ve kültürel olaylara kısa bir özet yaparak bir fotoğraf çekelim.
06.01.2020
 3  ...
TÜRKİYE HABER
İÇ ANADOLU BİRLİĞİ BUSİNESS
İNTERNET HABER
GAZETE İÇ ANADOLU
DJB.AZ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.51146.5375
Euro7.21007.2389
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi10
Bugün Toplam122
Toplam Ziyaret672270
Saat