• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ismet.tas.5876

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
İLLERARASI MESAFE
Site Haritası

Anasayfa

DÜNYA MUHABİRLERİ ANKARA'DA BULUŞUYOR ETKİNLİĞİMİZE TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR.
06.01.2020
Şanlıurfa Platformu ve Şanlıurfa Gönüllüleri Derneği'nin düzenlediği Göbeklitepe Tanıtım Etkinlikleri
06.01.2020
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Libya’ya asker gönderme kararı doğru karardır. Bu karar meşru Libya hükümetinin Türkiye’ye yaptığı askeri destek talebi üzerine alınmıştır.Türkiye’nin Libya’daki askeri mevcudiyeti, Rusya Federasyonu Suriye’deki askeri mevcudiyeti İle aynı anlam taşımaktadır . Bu karar kısaca “Davet ettiler geldik” anlamına gelmektedir. Türkiye asırlarca birlikte yaşadığı, 1974 Kıbrıs Barış operasyonunda hayati yardımlar gördüğü dost Libya’nın çağrısına sessiz kalamazdı. Sessiz kalsaydı Tarih mevcut yönetimi ve Türk Halkını kınardı.
03.01.2020
(Mutlaka sonuna kadar okunması gereken bir hatıra) Ayşe Gönen, Sami Gönen… Benim hayatımda çok önemli yerleri olan, üzerimde hakları bulunan iki muhterem insan. Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun. Ayşe Gönen Ablanın bizzat yaşadığı hatırasını burada aktarmaya çalışırken, kendimizi şu soruyu soracağız. “Bu gün (31 Aralık 2019 Salı) akşam yıl başınımı kutlayacağız, yoksa, Hz. Peygamberin Mekke’nin Fethi nimi veya Selahattin Eyyubi’nin Kudüs’ün Fethini mi? Bu hatırayı okuduktan sonra karar vereceksiniz! Ayşe Gönen Abla diyor ki; “Çocukluğumun geçtiği küçük ilçemizde genel olarak mutlu bir yaşantımız vardı. Öyle ya. Ülkemiz bir cihan savaşı geçirmişti. Savaşta başarılı olmuş, düşmanları yurdumuzdan dışarı atmış, bağımsızlığımızı korumuştuk.
30.12.2019
Halkın Sesine Kulak Verelim! Bundan yaklaşık bir yıl evvel poşetler paralı oldu. Maksat daha az poşet kullanmak, daha az çevreyi kirletmek. Başarılıda oldu. Naylon poşet kullanımı azaldı ama halkın büyük bir kısmı kullanmaya devam ediyor. Ancak poşetlerle ilgili tartışma bitmek bilmiyor. Çevreye duyarlı vatandaşlarımızın bir kısmı, kâğıt, file, bez torba vs. gibi taşıma araçları kullanırken, yine önemli ölçüde naylon poşet kullanımına devam edildi.
24.12.2019
Gün geçmiyor ki, gerek semboller üzerinden, gerekse kurumlar, devletler ve ecdat üzerinden İslam’a saldırı olmasın. Sağ-sol meselesinden tutunda, alevi-Sünni meselesine, Türk-Kürt ayrımından tutunda, tarihi ve kültürel değerlerimize varıncaya kadar, hakaret, küfür ve saldırı bitmiyor. İşin en tuhaf yönü de elle tutulur bir belge, bilgi yerine, birileri çıkıp tuhaf garip laflar ediyor, birileri de doğrumu, yanlış mı test etmeden balıklamasına atlıyor. Ve bunu da sosyal medya da yayınlıyor. Çamur at tutmasa da izi kalır mantığı her zaman geçerli akçe olarak görülüyor.
17.12.2019
Türk Kadınını seçme ve seçilme hakkının verilmesinin yıldönümü kutlandı. Gönül isterdi ki tarihi süreç içerisinde Türk Kadını nereden nereye gelmiş, hangi merhalelerden geçmiş, günümüz dünyasına hangi izler bırakmış vs. Bu ve benzer konular konuşulsun, kadınımız hak ettiği yere konulsun. Öyle bir imaj uyandırıldı ki 1934 kadar kadının sosyal, ekonomik, kültürel ve siyasi hayatta hiç esamesi bile okunmazken, birden bire kadının varlığı akla gelmiş ve bütün hakları verilmiş! Bu en başta kadınlarımız olmak üzere Türk-İslam Tarihine hakarettir.
11.12.2019
ABD de, 1800’lü yıllarda, Şükran Gününden sonra ki Cuma günü köle sahipleri plantasyondaki siyahi köleleri pazara topluca getirip fiyatlarda ucuzluk yaparlardı. Bu güne orijinal adı ile, “Black Friday Sale” (Siyah Cuma Satışı) denirdi. (Yazımızın başlığının malum günün orijinal adını koymamızın nedeni, bu günün tamamen yabancı menşeili olduğunu anlatmamız içindir.) İstila ediliyoruz! Yavaş yavaş hissettirmeden. Açık aleni göstere göstere. Anneler Günü, Babalar Günü, Sevgililer Günü daha şimdiden hazırlıklara başlanan yeni yıl kutlamaları vs. Ve şimdi de gelenek haline getirilen alışveriş çılgınlığı. Black Friday Sale!
03.12.2019
 4  ...
TÜRKİYE HABER
İÇ ANADOLU BİRLİĞİ BUSİNESS
İNTERNET HABER
GAZETE İÇ ANADOLU
DJB.AZ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.51146.5375
Euro7.21007.2389
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam119
Toplam Ziyaret672267
Saat