• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327444944
  • https://www.youtube.com/channel/UCocxrESu_QGlKCa9nZpDTDw

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası
İÇ ANADOLU BİRLİĞİ BAKANLIKTA

             Gazetemiz yazarı ve Birlik Başkanı Şevket Tandoğan,Başkan vekili Tahir Çalışıcı, Genel Sekreter Hafize Şahiner ve  yaklaşık 25 kişilik Yönetim kurulu üyeleri  siyaset,bürokrasi ve iş dünyasının tanınmış simaları makam odasını tamamen doldurdular.

            Ziyaret sırasında İç Anadolu Birliği Genel Başkanı Şevket Tandoğan yaptığı konuşmada: Aramızdan birisi,onur kurulu üyemiz Sayın Akman’ın böyle önemli bir hizmet makamına atanması hepimizi sevindirmiştir,kendisini kutluyoruz başarılar diliyoruz, dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü:

            “Bu makamlar gurur,kibir yeri değil, vatana,millete ve değerlerimize hizmet yeridir. Ve çok önemlidir. Makamlar ehline verildiğinde başarı ve inkişaf olur. Aksi halde makamlar ehlinin gayriye verilirse kıyameti bekleyiniz. Kimi insanlar oturduğu makamla yücelmek ister.Kimileri de makamı hakkıyla doldurur ve yüceltir. Dostumuz kardeşimiz Nurettin bey birikimi,liyakati ve çalışkanlığıyla bu görevi hakkıyla ifa edecek çaptadır.”

            Başkan Tandoğan konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu görevler geçicidir.burada önemli olan kalıcı eserlere imza atabilmektir. Atalarımız; “Baki kalan bu kubbede hoş bir seda imiş.” Derler.Ayrıca ata sözüdür  “Merkep ölür semeri kalır,insan ölür eseri kalır.” Demişlerdir. Geçmişe dönüp baktığımızda bulunduğumuz görevlerde ne gibi işler yaptık.hangi eserler bıraktık. İbret alarak bu günü ve geleceğimizi buna göre tanzim etmeliyiz. Bu fırsatlar her zaman doğmaz.”

            Salonu dolduran herkesin dikkatle dinlediği  konuşmasında Şevket Tandoğan şunları  söyledi: Gelmiş geçmiş Cumhuriyet Hükümetleri içinde: bu Hükümet; en demokrat,en özgürlükçü,en muhafazakar, en istikrarlı ve en çalışkan olanıdır. Karınca gibi gece gündüz çalışan bu kadroya şimdi Nurettin Bey’de eklenmiştir.Çok iş başarılmıştır.Ancak yapılamayan ve yapılacak işler de vardır. Ülkenin birikmiş kronik sorunları vardır işte şimdi Orman ve su ile ilgili konular, ürünlerin değerlendirilmesi ,korunması ve hayata geçirilmesi için Nurettin beye  güveniyoruz,kendisini destekliyoruz. Başarılı olması için yürekten dua ediyoruz.” 

            Daha sonra Orman ve su işleri bakan Yardımcışı Nurettin Akman  ziyaretten duyduğu memnuniyeti ve teşekkürlerini belirttikten sonra: “Bu toplu ziyaretin kendisine güç verdiğini söyledi ve Orman,su işleri ve Meteoroloji bizim hizmet alanımızdır.İyi bir bakanımız ve akademisyen kadrolarımız var. Güzel bir çalışma tempomuz var.Ben İç Anadolu birliği ocağından geliyorum. Şu anda Kurucu başkanla,mevcut başkan yıllardır bu görevi yürüten başkanımız bir aradalar. Ne kadar güzel bir tablo.  Bazı arkadaşlarla Siyasete de birlikte girdik. Allah nasip etti İl başkanlığı ve Milletvekilliği yaptım. Şimdi de sayın Başbakanın ve bakanımızın tensipleriyle bu göreve geldim.” dedi.

            Akman sözlerini şöyle tamamladı: Başkanımız Şevket ağabeyimiz hocamızdır. Her zaman olduğu gibi yine güzel tavsiyeler,dersler ve öğütler verdi.Bizim için çok önemli şeyler söyledi. Sizlerin hayır dualarıyla bu görevi  başarmaya çalışacağım.Kapım size her zaman açıktır.

  
724 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
TÜRKİYE HABER
KÜLLİYE TV
Namaz Vakitleri
TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI
DJB.AZ
İNTERNET HABER
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar17.918317.9901
Euro18.328318.4017
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam21
Toplam Ziyaret3116160
Saat