• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327444944
  • https://www.youtube.com/channel/UCocxrESu_QGlKCa9nZpDTDw

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası
TÜRKİYE SİVİL TOPLUM PLATFORMUNUN ORTAK BASIN AÇIKLAMASI

İnsanı Yaşatki Devlet Yaşasın

KONU : Darbeye Karşı;

Türkiye Sivil Toplum Platformunun Ortak Basın Açıklaması

15 Temmuz 2016 Cuma Günü Bir Grup Cuntacı Askerin Darbe Girişimi ile, Darbeciler İlk Önce Türk Bayrağının Dalgalandığı Stratejik Kurum ve Kuruluşlarına Bomba ve Ağır Silahlarla Ateş Açmış, Beraberinde TBMM Meclisini Bombalamak Sureti ile Darbeciler Niyetlerini Açıkça Göstermiştir.

Bizler Biliyoruz Ki; Şerefli Türk Ordusunun Kahraman Subayları, Askerleri, Milletimize Karşı Asla Böyle Bir Hainliği Yapmaz. Bu Hainlik Karşısında, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Kahraman Subaylarının Karşı Koyması İle Bu Oyun Bozulmuştur. Ve böylece Bu Kalkışmanın Kahraman Ordumuzun İçine Sızmış, Bir Avuç Hain Paralel Örgüt Mensubu Olduğu Da Anlaşılmıştır..

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Başkomutan, Recep Tayyip Erdoğan Beyefendinin Çağrısı Üzerine, Milletimiz Top Yekun Siyasi Düşünce Ayrımı Yapmadan ve Hiç Tereddüt Etmeden Toplumun Tüm Katmanları Canları Pahasına 81 İl ve İlçe de Türkiye Genelinde Meydanlara İnmiştir.

Halkımız Tankların, Tüfeklerin, Bombaların Altında, Canları Pahasına Demokrasi ve Özgürlük Adına, Devletine Sahip Çıkarak, Büyük Bir Direniş Göstermiştir, Adeta Yeniden Kuvayi Milliye Ruhuyla Kuşatmaları Kırmış ve Millet İradesine Dolayısı ile Demokrasimize Sahip Çıkmıştır.

Bütün Bu Olağanüstü Gelişmeleri Türk Basını (Bir kaç istisnası Hariç) Top Yekûn Darbeye Karşı Çok Zor Şartlarda Yayınlarına Ara Vermeden Devam Etmiş, Demokrasimize Sahip Çıkmıştır.

Siyasi Parti Liderleri, TV Kanallarında Açıklamalarda Bulunmuş, Mevcut Hükümete ve Parlamentoya Beraberinde, Halkımızla Birlikte Devletimize ve Demokrasimize Sahip Çıkmışlardır..

Darbecilerin Bu Girişimi İlk Önce Seçilmiş Cumhurbaşkanını Devirmek, Devamında Yönetime El Koymak Maksadı İle Yapıldığı Doğru Olsa da, Sonrasında Daha Vahim Olan Milletimizi Parçalayıp, Bölüp, Türkiye’nin Bir İç Savaşa Sürüklenmesini, Sonrasında Toprak Bütünlüğünü Uluslararası Emperyalist Güçlere Peşkeş Çekerek, Bölgemizde Mazlumların Son Kalesi Olan Türkiye’yi İçerden Yıkmış Olacaklardı. Böylelikle Türkiye; Suriye, Irak, Mısır vs. vs. Durumuna Düşecekti Allah Korusun…

İstiklal Uğruna Milletimiz, Türkiye Cumhuriyetinin Bölünmez Toprak Bütünlüğünü, Anayasasını, Milletin Bağımsızlığını ve Egemenliğini Korumak İsterken Maalesef Demokrasi Uğruna Gazilerimiz ve Şehitlerimiz Olmuştur.

Bu İhanet Şebekesi Karşısında; Tek Vatan, Tek Devlet, Tek Millet, Tek Bayrak Unsurlarının Kutsallığını Şerefli Bir Şekilde Omuz Omuza Koruyan, Başta Aziz Şehitlerimize, Gazilerimize, Askerlerimize, Polislerimize Vatandaşlarımıza Siyasi Parti Liderlerine ve Yöneticilerine, Sivil Toplum Kuruluşlarına, Tüm Medya Kuruluşlarına, Devlet Adamı Vakarı İle Görev Yapan Yetkililere, Tüm Milletimize Şükranlarımızı Sunuyoruz..

Olayların İlk Gününden Günümüze Kadar Türkiye Sivil Toplum Platformu Olarak Bizlerde, 81 İl de Misyonumuz olan İnsanı “Yaşatki Devlet Yasasın” Anlayışına Gönül Vermiş 1000 Üzerinde Kardeş Sivil Toplum Kuruluşları İle Birlikte Sosyal Medya veya Meydanlarda Organize Olarak Demokrasimize Sahip Çıkmanın Onurunu Yaşadık.

Ve böylece Millet İradesine Sonuna Kadar Sahip Çıkacağımızı ve Özgürlük Yolundan Asla Taviz Vermeyeceğimizi Bir Kez Daha Ortaya Koymuş Olduk. Şer Güçler Bilsin ki; Bundan Böylede Canlarımız Pahasına “Ya İstiklal Ya Ölüm” Anlayışıyla Hareket Edeceğiz.

Hainler Unutmasın ki; Devletin Sahibi Millettir…

Necip Milletimiz Bu Gün Paralel Darbeye Hayır Dedi Meydanlara indi Kendi İradesine Sahip Çıktı. Görülüyor ki Bundan Böylede Milletimiz Asla Darbelere Müsaade Etmeyeceği de Aşikardır.

Dost Düşman ve Bütün Dünya İyi Bilsin ki;

Necip Milletimiz Gerek Gördüğü Taktirde, Demokrasi Özgürlük İçin Sonsuza Kadar Meydanlardan Hiç Ayrılmayacaktır..

Ve Yine Bilinmelidir ki; Devletin Bekası İçin Milletimiz Ölümüne.. Türk Bayrağının Dalgalandığı Her Yerde Olacak.. Allah; Birliğimizi, Dirliğimizi Daim etsin Amin..

Arzu Niyazımız Teklifimiz Odur ki; Demokrasi Uğruna Canlarını Ortaya Koyan Kahraman Subaylarımıza, Askerlerimize, Emniyet Teşkilatımıza, Polislerimize Tüm Sivil Toplum Kuruluşlarımıza, Tüm Vatandaşlarımıza, Korkusuzca Yayın Yapan Medya Kuruluşlarımıza, Hasılı Toplumun Tüm Katmanları Adına, Darbeye Karşı Hayır Mücadelesinden ötürü, 81 İlimizin Kahraman İlan Edilmesini ve 81 İlimize Demokrasi Adına Şeref Madalyası Verilmesini, 15 Temmuzun Demokrasi Bayramı İlan Edilmesini İstiyoruz..

 

NOT:SAYIN BASIN MENSUPLARI DARBEYE KARŞI BİRLİKTE HARAKET EDEN VE BEYANDA BULUNAN SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI İSİMLERİ EKTEDİR..

 

Saygılarımızla

Darbeye Karşı Türkiye Sivil Toplum Platformu

  
516 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
TÜRKİYE HABER
KÜLLİYE TV
Namaz Vakitleri
TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI
DJB.AZ
İNTERNET HABER
MASALLARIN SESİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.139819.2165
Euro20.830420.9138
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam31
Toplam Ziyaret3463840
Saat