• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327444944
  • https://www.youtube.com/channel/UCocxrESu_QGlKCa9nZpDTDw

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası
İHANETİN ANATOMİSİ

15 Temmuz 2016 uzun ve karanlık gece, dua ve niyazlarla pür dikkat, olup bitenleri izlerken (itiraf etmeliyim ki) dilim tutuldu, eski tabirle lal-ü ebkem oldum. Sadece “OLAMAZ! YAZIKTIR BU MİLLETE” diyebildim. Benim nutkum tutuldu konuşamadım, ama aldığı bir işaretle meydanlara çıkan, sokağa dökülüp tankları, silahları durduran aziz milletim konuşuyor, tarih yazıyordu.
Uyanan ve silkinip kükreyen Müslüman Türk milletinin, alçak darbecilere canını siper ederek kahramanca direnişi ve Allah’ın inayetiyle darbeyi püskürtmesi, tarihe altın harflerle geçecek bir mucize idi. Bu durum tarihimizde ve dünyanın hiçbir yerinde görülmemiş DEMOKRASİ DESTANIDIR. Böyle bir milletin ferdi olmakla iftihar ediyorum. Bu kahramanlara minnet borçluyuz.

Demiştim ya, ilk şokun tesiri ve üzüntüsüyle dilim tutuldu, yazmıyordum. Çünkü meydanlarda milletim konuşuyor ve tarih yazıyordu. Medyada ve sosyal medyada dile getirilen ihanet girişimi, direniş detayları, kahramanlık hikâyeleri ve analizleri susup dinlemeyi tercih ettim. Vatan, millet ve demokrasi düşmanı hâinlere lâ’net okurken, kahraman şehit ve gâzilerimize dualar ettim. Tek yürek olan aziz milletimizi takdirle izledim. Şehitlere Allah’tan rahmet diliyor, demokrasi nöbeti tutan kardeşlerimi, evlatlarımı, herkesi tebrik ediyor, alnından öpüyorum.

Aradan geçen on günlük süreçte ortaya çıkan detayları ve dün Ankara’da Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde, emniyet ve Genel Kurmay binalarında bizzat gördüğüm tahribatı göz önüne alınca, çok büyük bir badireden, Allah’ın inayeti, Cumhurbaşkanımızın dirayeti ve milletimizin kahramanlığı ile kurtulduğumuzu anlıyoruz. Rabbim böyle bir belâyı bir daha milletimize yaşatmasın.
Olup bitenleri düşünüp değerlendirince, yaklaşık beş yıl önce, Hz.Üstazımın ilk talebelerinden Adil Amca’nın anlattıklarını hatırladım. Mersin’de yaşayan, doksanlı yaşlardaki bu muhterem amcamızı evinde ziyaretimde Tayyip bey hakkında ne düşünüyorsunuz? Süalime cevabı şöyleydi:”Tayyip bey Hz.Üstaza müntesip bir ailedendir. Üzerinde himmet var. Dünyaya gelince ismini hazret verdi. “BU EVLADIM ÜMMET-İ MUHAMMEDE HİZMET EDECEK VE DÜNYAYA HÜKMEDECEK” buyurdu” 

Mersinli Âdil İlbeyli amcanın yıllar önce bizzat Hazretten duyup naklettikleri, son darbe girişiminde gözümün önüne gelince, duyduklarımın hak ve gerçek olduğuna iyice inandım. Evet bu apaçık bir himmet ve ilâhî himayedir.
Çok iyi profesyonelce planlanmış güçlü bir darbe ve süi-kast girişimi, mutlak başarıya ulaşması gerekirdi. İçten ve dıştan maddi bütün hazırlıklar mükemmel yapılmış, ajanlar en yakınına sokulmuş, kuvvet komutanları derdest edilmiş, aylardır yapılan bu hazırlığı kimse duymamış, istihbarat uyumuş.
Ne büyük bir inkişaf ve tecellidir ki, millet darbeye karşı tek yürek, tek yumruk olmuş meydanlara çıkmış gözünü kırpmadan nöbet tutuyor. Büyük çoğunluğun gözünde ve dış dünyadaki milyonlar nazarında artık CUMHURBAŞKANI MİLLÎ BİR KAHRAMANDIR. Türk milleti önüne düşen güçlü ve sevdiği bir lider olursa böyle kahramanlık destanları yazabileceğini göstermiş ve diğer dünya milletlerine de örnek olmuştur.

Şimdi artık din için, millet için, vatan için, bayrak için, ezan için, namus için, istiklalimiz ve istikbalimiz için her kes, ama istisnasız herkes darbeye ve işgale karşı sesini yükseltmeli ve avazının çıktığı kadar “DARBEYE HAYIR” demelidir. Her kim sessiz kalırsa dolaylı olarak darbeyi desteklemiş olur ve bunlar vatan hâinidir.

Siyasi partiler, sendikalar, STK.lar, cemaatler ve tüm toplum kesimleri darbeye karşı ses vermeli ki, sessiz kalan hâinler ve destekçileri açığa çıksın 

  
566 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
TÜRKİYE HABER
KÜLLİYE TV
Namaz Vakitleri
TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI
DJB.AZ
İNTERNET HABER
MASALLARIN SESİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.139819.2165
Euro20.830420.9138
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam31
Toplam Ziyaret3463840
Saat