• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327444944
  • https://www.youtube.com/channel/UCocxrESu_QGlKCa9nZpDTDw

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası
GENEL BAŞKAN İSMET TAŞ'IN EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MESAJI


   Bunun için de;
   1- Orta öğretimde bile yaygın halde bulunan, "keyif verici maddelerin (alkol, sigara, uyusturucu vs. ) " engellenmesi, yaygın hale gelmesinin önlenmesi şarttır. Bunun için de, güvenlik tedbirleri yanında, bu konuda bilinçlendirilme eğitimlerine ağırlık verilmesinin elzem olduğuna inanıyoruz.
   2- Çağın, bilimin, teknolojinin gereklerine uygun bir eğitimin verilmesinin doğru olduğuna inanıyoruz. Öğrencilerimizin doğru bir bilgi ile donanımı sağlanmalıdır. Hiç bir faydası olmayan, boşa zaman harcatan bilgiler ayıklanarak zamanın en iyi şekilde kullanılması sağlanmasının gerekliliğini düşünüyoruz.
   3- Her türlü eğitim araç ve gerecin sağlandığı, fiziki mekânların sağlıklı, verimli, eğitim ve öğretimin yapılması haline getirildiği, yeter miktarda dersliklerin olduğu, öğrencilerimizin rahat bir ortamda eğitim göreceği, bir eğitim ve öğretim yılı olacağı inancımızı muhafaza etmek istiyoruz.
   4- Öğrencilerimizin kabiliyet ve yetenekleri, öğretmenlerimiz tarafından ilköğretimde tespit edilmeli, çocuklarımız ona göre yönlendirmeli, açık veya örgün mesleki ve teknik eğitimler verilmesinin ve bunun geliştirilmesinin gerekliliğine inanıyoruz.
   5- Müfredatımız, her yıl değişen değil, doğru bir hayat ve kâinat anlayışının verildiği, milli ve manevi değerlerimizin bilinçli bir şekilde anlatıldığı, toplumsal hayatın gerçeklerinin sistemli bir şekilde öğretildiği, doğru bilgi çerçevesi içerisinde bilimsel metotlarla bir eğitim ve öğretimin olduğu bir eğitim sisteminin kaçınılmaz olduğunu düşünüyoruz.
   Kısa ve ana hatları ile değindiğimiz konuların dışında, başta eğitimden sorumlu olan öğretmenlerimizden Bakanımıza varıncaya kadar, bizler veliler olarak elimizi başımızın arasında alıp bir kez daha düşünelim.
   "İlmin, gelişmenin, modernizasyonun, teknik ve teknolojinin vs. merkezi konumunda olan ve bir dönem, ilmin ışığı ile dünyayı aydınlatan İslam ve onun ilk emri olan, "OKU!" olduğu, “Âlimler Peygamberlerin varisleridir" denildiği halde, neden bugün geri kalmışlığın girdabında  dönüp duruyoruz?"
   Bütün öğrencilerimize ve eğitimcilerimize tekrar yeni eğitim ve öğretim yılında başarılar diliyor, sevgi ve muhabbetle selamlıyoruz.

İç Anadolu Birliği Yönetim Kurulu adına
                   Genel Başkan  
                     İsmet TAŞ
  
425 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
TÜRKİYE HABER
KÜLLİYE TV
Namaz Vakitleri
TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI
DJB.AZ
İNTERNET HABER
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.778218.8534
Euro20.651620.7344
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam12
Toplam Ziyaret3458562
Saat