• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327444944
  • https://www.youtube.com/channel/UCocxrESu_QGlKCa9nZpDTDw

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası
TAPINACAKÇILARIN SALDIRLARINA ŞAŞIRDIK MI? HAYIR!
  

Bütün dünyanın gözleri önünde yıllardır İsrail, Filistin’e saldırıyor, adım adım işgal ediyor, gözümüzün nuru Mescidi Aksa her defasında tapınakçı İsrail askerlerinin postalları altında çiğneniyor. Hedef çok açık net; Filistin’i tamamen işgal etmek, Mescidi Aksa’yı yıkıp yerine kendi tapınaklarını inşa etmek, sonra da bütün Orta Doğuyu kendi kontrolleri altına alarak, “Büyük İsrail”i kurmak.
    Peki, bunu başarabilirler mi? Böyle giderse gözlerimizin içine baka baka başaracaklar. O zaman başarmamaları için ne yapmamız lazım? Galiba esas can alıcı soru bu!
    İsrail’i kuran üst akıl ne yaptı? Önce Müslüman Arap ülkelerini parça parça, bölük bölük ayırdı, ülke yöneticilerinin beyinlerini ve midelerini ele geçirdi, kendilerine hizmet etmelerini sonra da bu ülkelerle İsrail’in anlaşmalar yapmasını sağladı. Bu ülkelere modern silahlar vererek birbirleri ile savaşmalarına neden oldu. Yine bu üst akıl dünyanın en güçlü lobilerini kurarak İsrail’in emrine verdi. Büyük İsrail Projesinin gerçekleşmesi için düğmeye bastı. 
    Dün İsrail bir avuç toprakken bu gün Filistin’in bir avuç toprak haline gelmesi bu projenin safha safha uygulamaya konulmasından başka bir şey değildir.  
    Düşünün bir kere, (elbette böyle bir şeyi asla istemeyiz) Vatikan’a, kazaen saldırılsa yer yerinden oynar, hedef ülkeler haritadan silinirdi. ABD’nin, 11 Eylül’ü bahane ederek neler yaptığını hepimiz biliyoruz. Katledilen, soykırıma uğrayan Müslüman veya Türk ise bütün dünya üç maymunu oynuyor. İşte Ermenilerin yaptığı Müslüman- Türk Soykırımından hiç ama hiç kimse bahsetmezken, sözde Ermeni Soykırımından bütün dünya bahsediyor. Ama Filistin’e, Mescidi Aksa’ya, haksız, hukuksuz, saldırılıyor, işgal ediliyor ve kimsenin sesi soluğu çıkmıyor. Acaba din ve vicdan hürriyeti, evrensel insan hakları gibi kavramlar sadece Müslüman olmayanlar için mi geçerli?   
Kimin sesi soluğu çıkabilir ki, İsrail ile anlaşma yapıp, Türkiye’ye karşı Yunanistan’ın yanında yer alan, Libya’da Hafter’i destekleyen Mısırın mı? BAE’ nin mi? ABD nin bir dediğini iki etmeyen, İsrail’e saldırılmaması konusunda fetva veren Suudi Arabistan’ın mı? İran’ın mı? Bitmiş tükenmiş Suriye’nin mi, Lübnan’ın mı, Ürdün’ün mü, Irak’ın mı? Hangisinin? 
Ellerinde milyar dolarlık silahlar bulunan bazı Arap ülkeleri, bu silahları kime karşı kullanmak için aldılar?
    Müslüman Arap ülkeleri birbirleri ile savaşmaya gelince aslan kesilirler ama tapınakçılar, İslam Ümmetine saldırıp işgal ederken ya deve kuşu gibi kafalarını kuma gömerek sessizliği ya da cılız kınamayı tercih ederler…

 

  
610 kez okundu

Yorumlar

Bayramda Mesajı     13/05/2021 08:29

Zulm içinde bir bayram Acı hem nasıl acı Filist Uygur Miyammar Hangi Zulüm daha acı Müslümanlar Uyanır Bayram o bayram olur. Zulüm acı tükenir. Bayram o bayram olur. ALLAH BAYRAMLARA ULAŞMAYI NASİP EYLESİN. erol ersoy
Misafir -

Bayramda Mesajı     13/05/2021 08:14

Zulm içinde bir bayram Acı hem nasıl acı Filist Uygur Miyammar Hangi Zulüm daha acı Müslümanlar Uyanır Bayram o bayram olur. Zulüm acı tükenir. Bayram o bayram olur. ALLAH BAYRAMLARA ULAŞMAYI NASİP EYLESİN. erol ersoy
Misafir -

TÜRKİYE HABER
Namaz Vakitleri
TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI
DJB.AZ
İNTERNET HABER
KÜLLİYE TV
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar13.501413.5555
Euro15.384215.4459
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam112
Toplam Ziyaret2002306
Saat