• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327444944
  • https://www.youtube.com/channel/UCocxrESu_QGlKCa9nZpDTDw

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası
TÜRKİYE EMPERYALİZMİN KISKACINDAN NASIL KURTULUR?

Bildiğiniz gibi, Türkiye Cumhiriyeti Devleti, Osmanlı Devletinin bir devamıdır. Bir dönem Osmanlı Devletinin sınırları 24 milyon kilometrekareye ulaştığını düşünecek olursak, bu gün milyarlarca insan, Osmanlı kültürünün, medeniyetinin, adaletinin, barışcıllığının ne demek olduğunun farkındadırlar. Osmanlı Devletinin bu kadar geniş bir coğrafyaya hakim olması, insanlara sunduğu ve sağladığı, kültür, adalet ve refahdır.

Bugün emperyal güçlerin korkusu, Türk Devletinin; Osmanlı Devletinin, dini, kültürel, sosyal, insani ve politik mirasına sahip çıkarak tekrar eski haşmetine kavuşmasıdır.

Özellikle son yıllarda savunma sanayimizde göstermiş olduğumuz atılımlar, Karabağ'da, Libya'da, Suriye'de, Doğu Akdeniz ve Orta Doğu'daki başarılı askeri harekatlarımız, emperyal güçlerin korkularını bir kat daha artırdığı bir gerçektir.

Savaşların temelinde ideolojilerin çatışması vardır. Bu gerçekle hareketle, ne Hristiyan ne Yahudi topluluklara ne de sapık tarikatlara mensup dünyayı yönettiğini iddia eden aileler, Müslüman bir ülkenin hiçbir konuda gelişmesini ne isterler ne de izin verirler.

Bütün bunlara rağmen Türkiye, kendisini çevreleyen çemberi kırmış, emperyal güçlere kafa tutar duruma gelmiştir. Bütün rahatsızlıkları tam da burada başlıyor. Türkiye'nin bir şekilde önünün kesilmesi, iyi bir dersin verilmesi, Yunanistan gibi ABD nin bir eyaleti haline gelmesi gerekir ama nasıl?

Gezi eylemleri ile bir iç savaş başlatmak istediler olmadı. 15 Temmuz ile işgal planını devreye soktular olmadı. PKK/PYD/YPG/DEAS gibi örgütlere tam destek vererek Türkiye'yi zayıflatmak istediler olmadı. Önce Doğu ve Güney Doğu'da, tamamen kendilerine bağımlı bir Kürt devleti kurmak istediler onu da başaramadılar. Suriye'nin Kuzeyinde denediler o da olmadı. Hasılı kelam ne yaptılarsa olmadı.

ABD dün vekalet savaşı veren terör örgütleri kurup, var olanları da Türkiye'ye karşı desteklerken, şimdiler de vekalet savaşı verecek ülkeleri Türkiye'nin üzerine saldırtmaya hazırlanıyorlar. Bunu o kadar hassas bir politika ile yapmak istiyorlar ki, Türkiye ne Batı'dan ne Nato'dan kopsun ama iyi bir dersi de alsın. Bize tabi olmasını öğrensin istiyorlar. Bunun içinde Suriye'de, Irak'da, Balkanlarda, Yunanistan'da ve adalarda üsler kurup Türkiyeyi kuşatarak, bir Türkiye-Yunanistan savaşında Yunanistan’a her türlü desteği vererek Türkiye'yi çökertmek istiyorlar. Bunun Yunanistan'ın harcanması demek olduğunu bile bile. Çünkü Yunanistan umurlarında bile değil, onlar için önemli olan Türkiye'nin çökertilmesi, durdurulmasıdır.

Diğer taraftan Türk siyasetini dizayn etmek onlar için Türk-Yunan savaşından çok daha fazla önemli. Kendi istedikleri siyasetçilerin devleti ele geçirmesinin, kendilerinin devlet olması

demek olduğu biliyorlar. Bunun içinde iç siyasette olabildiğince etkili olarak, kendi istidikleri siyasilerin başarılı olmaları için her yolu deniyorlar.

Onlara göre, Türkiye'ye diz çöktürmenin başka bir yolu; kendilerine bağlı siyasetçiler ve siyasi partilerle ülke içerisinde algı operasyonları yaparak Türkiye'yi güçsüz duruma düşürmeleridir. Onların görüşlerini; fonladıkları basın, besledikleri siyasetçiler ve trol hesaplarla desteklenmesini sağlıyorlar.

Emperyal güçlerin dört bir koldan değil, on dört koldan Türkiye'ye saldırırken, bu vatanın bu devletin varlık ve beka mücadelesini verenler oturup miskin miskin seyir mi etmeliler? Yoksa aradaki itilafları bir köşeye bırakarak sımsıkı kenetlenerek, top yekün bir mücadele vermeleri mi gerekir?

Bizlere düşen en önemli görev ve sorumluluklardan birisi de, kiminle veya kimlerle birlikte olduğumuza, kimi veya kimleri desteklediğimizi, bilerek veya bilmeyerek vermiş olduğumuz destediğin ülkemiz için nelere malolacağına, azami dikkati ve hassasiyeti göstermek zorundayız. Çünkü ihanet ve gaflet arasında son derece ince bir çizgi vardır.

Gafillerden, gaflet ve ihanet içerisinde olanlardan olmamak için, ülkenin milli meseleleri karşısında milli bir duruş, milli bir bakış açısı, milli bir söylem geliştirmemiz, halka bunu çok iyi anlatmamız, hepimizin boynunun borcu olmalıdır.

Dönem, kibir, ego, benlik dönemi değil, birlik dönemidir. Başta STK lar olmak üzere, halkın her kesimi bu gerçekler ışığında teşkilatlanmalı, her an gelecek bir saldırıya karşı hazırlık içinde olmaları gerekir.

Hiç bir düşman asla küçümsenmemeli. Diplomasiye her zamankinden çok daha fazla önem verilmeli. Sözün bittiği yere gelindiğinde en şiddetli bir şekilde gereken cevabın verilebilmesi için, her an her dakika teyakkuz içerisinde olunması gerektiği, vekalet savaşı veren(Yunanistan'ın dışında) hiç ummadığımız bir ülke ile de savaşabileceğimizi asla aklımızdan çıkarmamamız gerekir.

Başta emperyal güçler olmak üzere, bizi gözlerine kestiren, güçlü müttefiklerine güvenen! vekalet savaşı veren ülkelerde şunu unutmasınlar ki;

Savaşacakları ülke Türkiye... Türk Milleti... Yani Osmanlının torunlarıdır...

Ne demek istediğimizi şanlı tarihimize bakarlarsa anlarlar...

İsmet Taş - İç Anadolu Birliği Genel Başkanı

Dünya Muhabirler Birliği Türkiye Başkanı

  
165 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
TÜRKİYE HABER
KÜLLİYE TV
Namaz Vakitleri
TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI
DJB.AZ
İNTERNET HABER
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar16.781716.8490
Euro17.520017.5902
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam4
Toplam Ziyaret2913520
Saat