• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327444944
  • https://www.youtube.com/channel/UCocxrESu_QGlKCa9nZpDTDw

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası
2023 YILINDA BEKLEDİĞİMİZ TEK ŞEY!

31 Aralık akşamı gerek tv kanallarında gerekse dışarıda her türlü rezilliği, kepazeliği, ahlaksızlığı, şiddeti, cinayetlerin türlü türlüsünü izlerken; “Bu mu benim milletim, bu mu benim halkım, bu mu benim insanlarım, bunlar mı benim gençliğim, bunlar mı benim çağ açıp çağ kapatan ecdadımın torunları!” diye birçoğumuz düşünmüş, yeise, umutsuzluğa kapılmışızdır.

Ve işin en tuhafı mikrofonu eline alan herkes, yeni yılda sağlık, mutluluk, huzur vs. vs. vs. diledi. Çok basit soru! Sınır tanımaksızın istisnasız her türlü çılgınlığı yapanların yanı sıra bunları hoş görenlerin oluşturduğu bir topluluğun bu dileklerinin gerçekleşmesi ne derece mümkün takdirini size bırakıyorum.

2023 yılı Türkiye, Türk Milleti, Türk ve İslam Coğrafyası açısından son derece her zamankinden çok ama çok daha fazla önemli. Bunu cümle âlem biliyor.

Dolayısı ile 2023 yılında beklediğimiz tek şey ama tek şey; “Siyasi Ahlak” olmalı. Çünkü 2023 de, bizim, ülkemizin geleceği belirlenecek.

2023 de; dürüst, namuslu, faziletli, erdemli, tutarlı, halka yalan söylemeyen, aldatmayan, ciddi, samimi, halkı kandırmayan bir siyaset. Erdemli bir siyaset, ahlaklı bir siyaset beklemek çok mu şey istemek olur? Hayalperestlik mi etmiş oluruz?

Siyasilerimizin bu konuda neler yapacaklarını hep birlikte göreceğiz.

31 Aralık gecesi olanlara baktığımız da, biz neye, nasıl, hangi yönetime layık olduğumuzu hep birlikte gördük. İçimiz de hala var olduğunu düşündüğümüz, dürüst, namuslu, ahlaklı, erdemli, samimi inaç ve düşünceye sahip insanların var olması, geleceği dair olan umutlarımızın yok olmaması için en önemli nedenlerimizden birisi oldu.

Maalesef yılın daha ilk gününde cıvık, sulu, samimiyetten ve ciddiyetten uzak, siyasi ahlak ile bağdaşmayan söylemlerle kulaklarımıza inanamadık.

Birileri bana, “Loading halkım loading… Binlerce sorunun çözümü, loading…” bunun ne demek olduğunu bir açıklasın. Ve bunu söyleyende bu ülkeyi yönetmeye talip oluyor. Yazık.

Yoksa 2023 beklentimiz olan, “Siyasi Ahlak” umudumuz başlamadan bitti mi?

Bu durum gösteriyor ki, gözümüzü, kulaklarımızı, bütün duyu organlarımızı dört açmalıyız. Her siyasinin konuşmasını mercek altına almalıyız. Bizi aldatmalarına, kandırmalarına, gözümüzün içine baka baka yalan söylemelerine asla izin vermemeliyiz.

Bir anımı sizlerle paylaşmak istiyorum;

Bir arkadaşım bir siyasi partinin ilçe belediye başkanı adayı oldu . Siyasette çok tecrübeli! Bilgili! Yetenekli! Hatırı sayılır bir kişi seçimi kazanma yollarının tüyolarını verdi! Aynen aktarıyorum; “Seçimi kazanıncaya kadar aklınıza ne gelirse vaat edin. Herkese ev, iş, araba, huzurlu, mesut, mutlu, borçsuz rahat bir hayat, istisnasız bütün sorunlarının çözüleceği, sıkıntılarının yok olacağı vs. vs. sözünü verin. Seçimi kazandıktan sonrada kapılarınızı kapatın”

İşte tam da “Siyasi Ahlak” derken bunu kastettim. Aynı şeyler yapılıyor, yapılacakta.

Hiçbir zaman unutmayalım ki gerek Türkiye gerekse dünya gerçekleri hepimizin malumu. Anadolu’da çok güzel bir atasözü var; “Bekâra hanım boşamak kolay”

Nereden, kimden, nasıl gelirse gelsin hiçbir zaman siyasi ahlaksızlığa prim vermeyelim. Gözümüzün içine baka baka yalan söylemelerine izin vermeyelim. Geleceğimizi ve ülkemizi tehlikeye atmayalım, sahip çıkalım.

Umudumuzu yitirmek istemiyoruz. Siyasilerimizden ahlaklı bir siyaset bekliyoruz.

Doğruya doğru, eğriye eğri, her türlü komplodan uzak, her türlü tezgâha kapalı bir siyaset…

2023 de çok mu şey istiyoruz?

Hepinizin hatırlayacağı Sedef Kabaş’ın yalan stratejisine bir göz atıp sözümüzü tamamlayalım; “ Ortaya kocaman bir yalan atın. Ama çok büyük bir yalan olsun. Sonrasında da bu çok büyük basit yalanı sürekli tekrar et. Ve ardından kitlelerin o yalanı nasıl gerçekmiş gibi kucakladığını otur seyret”

İsmet Taş – İç Anadolu Birliği Genel Başkanı

Dünya Muhabirler Birliği Türkiye Başkanı

  
168 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
TÜRKİYE HABER
KÜLLİYE TV
Namaz Vakitleri
TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI
DJB.AZ
İNTERNET HABER
MASALLARIN SESİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.139819.2165
Euro20.830420.9138
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam33
Toplam Ziyaret3463842
Saat