• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327444944
  • https://www.youtube.com/channel/UCocxrESu_QGlKCa9nZpDTDw

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası
SİYASİ PARTİLERE VERİLEN SEÇİM YARDIMI, YÜZYILIN FELAKETİNİN YAŞANDIĞI DEPREM BÖLGESİNE AKTARILMALIDIR…85 milyon tek yürek.

Acının, ızdırabın, çilenin yaşandığı, ağıtların yakıldığı bir felaket…

Yüreklerimizin parça parça olduğu, içimizin kan ağladı bir gün…

Üşümüyoruz! Yüreğimiz, ciğerimiz yanıyor, gözyaşlarımız sel olup akıyor…

Böyle dayanılmaz bir acıya nasıl dayanılır bilmiyorum.

Ancak bir şeyi biliyorum.

Birlik, beraberlik, tek yürek olma ve olağanüstü fedakârlık gösterme, istisnasız herkesin taşın altına elini koyma zamanı olduğunu…

Ne seçim, ne siyaset ne de Cumhurbaşkanının kim olacağı hiçbirimizin umurunda bile değil. Olmayacak ta…

Elbette deprem doğal bir afettir.

Ancak doğal afetlere karşı nasıl tedbirler alınacağı da bellidir. Hem yasal olarak hem de insani olarak.

Acılarımız hafiflediğinde mutlaka tedbir almayanlardan, rant sağlamak için istismar edenlerden en şiddetli bir şekilde hesabı sorulmalıdır, sorulacaktır da…

Şimdi tek yürek olma zamanı…

Tüsiad, Müsiad ve diğer iş dünyası, iş adamları, Sivil Toplum Örgütleri, işçisi, memuru, çalışanı, çalışmayanı, emeklisi hülasa toplumun her kesiminin elini taşın altına koyma zamanı.

En ağır, olağanüstü zor şartlar altında hayatını devam ettirmeye çalışan deprem bölgesindeki insanımızın problemleri en kısa ama en kıza zaman mutlaka çözülmelidir. Herkesten olağanüstü bir fedakârlık beklenmektedir.

İŞTE TAM DA BUNUN İÇİN HEMEN ŞİMDİ MECLİS OLAĞANÜSTÜ TOPLANMALIDIR. SİYASİ PARTİLERE YAPILAN SEÇİM YARDIMININ TAMAMININ DEPREM BÖLGESİNE AKTARILMASI, BURANIN AFET BÖLGESİ İLAN EDİLMESİ, GÖRÜŞMELERİN ACİLEN KARARA BAĞLANMASI SAĞLANMALIDIR.

BU KANUN TEKLİFİNİ DE EN FAZLA YARDIMI ALAN AK PARTİ VERMELİDİR…

BU İSTEĞİN 85 MİLYONUN İSTEĞİ OLDUĞUNDAN KİMSENİN KUŞKUSU OLMASIN.

Bugün bu yapılmayacakta ne zaman yapılacak?

NOT: Bu arada dezenformasyona, yanlış bilgi ve yanlış yönlendirmelere dikkat edilmeli. Kasıtlı ve yanlış bilgiler sosyal medyada yayılmakta. Depreme müdahale eden görevliler ne üdüğü belirsiz şahıslar tarafından yanlış yerlere yönlendirmektedirler. Diğer taraftan depremin doğudan batıya geldiği, değişik yerlerde depremler olduğu, İstanbul’a doğru geldiği yalan haberlere dikkat edilmeli.

Bunun içinde yayınladığımız mesajlara son derece dikkat etmeli, bilmeden art niyetli insanların ekmeğine yağ sürmüş olur, onlara hizmet etmiş olacağımız unutulmamalı…

İsmet Taş- İç Anadolu Birliği Genel Başkanı

Dünya Muhabirler Birliği Türkiye Başkan

  
258 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
TÜRKİYE HABER
KÜLLİYE TV
TİVİ6
Namaz Vakitleri
TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI
DJB.AZ
İNTERNET HABER
MASALLARIN SESİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar30.982931.1071
Euro33.538533.6729
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam22
Toplam Ziyaret4246080
Saat