• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327444944
  • https://www.youtube.com/channel/UCocxrESu_QGlKCa9nZpDTDw

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası
YAPMAYIN! NE KENDİNİZE NE DE BU ÜLKEYE YAZIK ETMEYİN!

Fonlanan medya, fonlanan basın, fonlanan siyasiler, fonlanan STK lar, yani emperyal güçlerin para tuzağına düşenler; kendi ülkelerine, kendi milli ve manevi değerlerine hizmet etmek yerine, efendilerinin uşaklığını yaparak, bu ülke insanının dimağlarını iğfal ettiler.

Bu öyle bir iğfal ki, yediden yetmişe herkesi etkileyen, ülkesine, milletine, devletine, bayrağına düşman haline getiren bir iğfal.

Hiçbir ahlaki kural, kaide gözetmeksizin, insafsızca, alçakca yapılan bu saldırılar kısmen de olsa başarıya ulaşmış gözüküyor.

Geçmiş yazılarımızda da bahsettik. Bu öyle sinsi bir tezgâh ki, kimse ne olduğunu anlamadan bir bakmışız ki, kardeşim, dostum, arkadaşım dediğimiz insanla "kıran kırana" mücadele ediyoruz. Yeri geliyor küfürleşmeye ve saldırganlığa dahi varabiliyoruz.

Siyasi ayrımcılık, ötekileştirme, ayrıştırma gün geçtikçe daha da belirgin hale geliyor. Soru çok açık net. Kimin uğruna, ne uğruna?

Bu kadar mı gözümüz kör, kulağımız sağır, beynimiz cıvık cıvık oldu?

Neye karşı çıkıp mücadele verdiğimizin farkında mıyız gerçekten?

Birileri çıktı sihalara, ihalara dokunacağız dedi, koro halinde sihaların ne oyuncaklığı kaldı, ne başarısızlığı. Hem de adına şiirler yazılıp, türküler söylenen, ülkelerin almak için sırada beklediği sihalarımıza.

Unuttuk mu daha dün gibi, Karadeniz doğalgazı için, "yalan, yok böyle bir gaz, uyduruyorlar, milleti kandırıyorlar" diyerek iddiaya girenleri.

Dünyanın takdir ettiği, mühendislik harikası olan, Çanakkale köprüsüne söylenenleri söylemeye gerek var mı?

Peki, CES 2023 de en iyi 4. marka seçilen, birçok devlet adamının makam aracı olarak kullandığı TOGG için söylenenlere ne demeli? Fabrika nerede? Üretim bandı nerede? Aslında burada üretilmiyor dışarıda üretilip buraya getiriyor.. vs. Defalarca fabrikanın ve üretim tesislerinin videoları yayınlandığı halde.

Ya TCG Anadolu için! Üstelik, midesi ve beyni dışarıya bağlı bir TV kanalında, "iki bombalık işi var" "F 35 lere karşı ne yapabilir?" vs.

Ve, yerli ve milli gözlem uydumuz, İMECE... Birçok tv kanalında bütün teknik ayrıntıları tane tane , tek tek anlatılmasına rağmen, atılan çamurlar.

Ve daha büyük bir gururla sahiplendiğimiz niceleri. Bunları tek tek sayabiliriz.

Ya beyler, arkadaşlar, dostlar, siz davulun kimin boynunda asılı olduğundan, tokmağın kimin elinde olduğunun farkında mısınız? Saydıklarımızın ve sayamadıklarımızın tamamı, ne şu partinin, ne bu partinin, ne şu liderin ne de bu liderin. Bunların hepsi bu milletin öz be öz iftiharla, büyük bir gururla sahipleneceğimiz milli değerlerimiz. Eminim neye, kime saldırdığınızın bile farkında değilsinizdir.

Sizler kendi milli teknolojilerinize saldırdıkça, Yunanı da, Ermeni’si de, Yahudi’si de ellerini ovuşturarak, “tek bir kurşun atmadan Türkiye'yi bölüyoruz, yakında da parçalayacağız, ne olduğunu anlamadan her birisi bizim, "Gönüllü Kölelerimiz" olacak” diye büyük bir keyifle içkilerini yudumladıklarını bilmiyoruz demeyin.

PKK elebaşları futürsuzca demeçlerini hangi cesaretle veriyorlar biliyor musunuz? Veya emperyal güçler hangi yürekle bizim seçimlerimize, tercihlerimize karışıp bizi yönlendirmeye kalkıyorlar? Bilerek veya bilmeyerek onların ekmeğine yağ sürdüğümüzü, değirmenlerine su taşıdığımızı biliyor muyuz?

Biz birbirimizi yerken, birbirimizin üzerinde tepinirken, ülkemize yönelik onların söylemleri ile saldırırken, perde arkasında ne tür tezgâhların kurulduğunu biliyor muyuz?

14 Mayıs'a kadar birbirimize her türlü hakareti, küfürü ederek, birbirimize söylemediğimiz laf kalmazken, 14 Mayıs'tan sonra, nasıl birbirimizin yüzüne bakacağız. Kimin adına ne uğrun?

Allah aşkına, durun, susun artık. Kendinizi biraz dinleyin. Bir kere olsun kendinizi sorgulayın. Kime, neden hizmet ediyorum sorusunu sorun. Ben ne yapıyorum deyin?

Oyunuzu kime verirseniz verin! Tercihinizi kimden yana kullanırsanız kullanın. Saygındır, değerlidir, muhteremdir.

Bunu birbirimizi yemeden yapalım. Ülkemizin varlık ve beka davasını düşünerek yapalım. Ülkemize, vatanımıza, milletimize, bayrağımıza sahip çıkarak yapalım. Yanlışları doğru kabul edip, o yanlışlara kılıf geçirmeden yapalım.

Ve unutmayalım! Bir tane Türkiye var. Hem de üç tarafı denizlerle, dört tarafı düşmanlarla çevrili bir Türkiye.

Ne akıl veriyorum, ne de yönlendiriyorum. Sadece ama sadece kendimizi sorgulamamızı, olanları, söylenenleri doğru değerlendirmemizi ve büyük fotoğrafı görmemizi öneriyorum.

Bayramı bayram gibi kutlayalım. Bayramı birbirimize zehir etmeyelim.

Biz çok özel bir millet, çok özel bir devletiz.

Unutmayalım Türkiye giderse, İslam Alemi gider, Türkiye giderse, Türk Coğrafyası gider, Türkiye giderse mazlumun sesi kısılır, zalimin zulmüü artar.

Bu vesile ile, mübarek Ramazan Bayramınızı en derin kalbi muhabbetlerimle kutlar, bu mübarek günün, milletimize, ailemize, sevdiklerimize, Türk ve İslam Alemine hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ederim.

       İsmet Taş – İç Anadolu Birliği Genel Başkanı

       Dünya Muhabirler Birliği Türkiye Başkanı

                                                                                                                        

                                                                                                                        

                                                                                                                        

           

  
204 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
TÜRKİYE HABER
KÜLLİYE TV
TİVİ6
Namaz Vakitleri
TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI
DJB.AZ
İNTERNET HABER
MASALLARIN SESİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar21.441521.5274
Euro22.942023.0340
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam226
Toplam Ziyaret3922074
Saat