• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327444944
  • https://www.youtube.com/channel/UCocxrESu_QGlKCa9nZpDTDw

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası
KUTSAL DEĞERLERİMİZE YAPILAN SALDIRILARA FARKLI BİR BAKIŞ AÇISI


Zaman zaman İslam'a, Hz. Peygamber'e, Kur'an’a yapılan saldırılar, özellikle ülkemiz de şiddetli tepkilere neden olmuş ama sonuç değişmemiştir.

Başta İsveç, Danimarka, Hollanda, Fransa, Almanya, Belçika olmak üzere neredeyse bütün Avrupa, kutsal değerlerimize saldırıyı kendilerine adeta görev edinmişlerdir. Üstelik İslam'ın Peygamberi ve Kitabı; bilimi, hakkı, hukuku, adaleti, birliği, beraberliği, hayrı, kardeşliği, barışı, hürriyeti, insan hak ve özgürlüklerini, ifade özgürlüğünü, yardımlaşmayı, dayanışmayı, sevgiyi, saygıyı, merhameti, hoş görüyü, şefkati, insanın yaşam hakkının kutsallığını sürekli olarak ayetler ve hadislerde emretmiş, insani değerleri ön planda tutmuş olmasına rağmen.

Diğer taraftan, her türlü şiddeti, hurafeyi, taassubu, cehaleti, insan hak ve özgürlüklerine yönelik her türlü şiddeti, kul hakkı yemeyi, yalan söylemeyi, emaneti ihaneti, hırsızlık, soygun, vurgun ve her türlü insani ve ticari ahlaksızlığı reddetmiş olmasına rağmen...

Özetle, yapılan bu saldırılar, insanın huzuru, mutluluğu ve refahının sağlanması için iyiliği emreden, kötülüğü yasaklayan bir dinin, olmazsa olmaz insani değerlerine yapılmış saldırılardır.

Peki neden? İnsan hayatını mükemmel bir şekilde tanzim eden böyle bir dine ve onun Peygamberine, Kitabına saldırılar yapılır?

Kendimizi bütün siyasi tercihlerimizden arındırarak, hangi dine, düşünceye, ideolojiye veya doktrine inanırsak inanalım, bu gerçekler ışığında düşünelim. Hani Allah(c.c) Kitabında; "görmüyor musunuz, duymuyor musunuz, akletmiyor musunuz...?" diyor ya, bizde kendimizi sorgulayalım.

Acaba bu saldırıların nedenleri;

-Başta bilim adamları olmak üzere, insanların akın akın İslam'a yönelmesi olabilir mi?

-Ne yaparlarsa yapsınlar İslam'ın ve onun değerlerini bulandıramadıkları için (Fransa'nın İslam'da Reform çalışmaları gibi) bu tür fiili eylemlerde bulunmuş olabilirler mi?

-Tahrif edilmiş, köhnemiş, insanın problem ve bunalımlarına çözüm bulamayan, insanları kaosa sürükleyen Hıristiyanlık ve Yahudiliğin önlenemez yıkılışını durdurmak için mi?

-Tarih boyunca İslam'ın sancaktarlığını yapan Türk Milletine gözdağı vermek için mi?

-Başta Türkiye olmak üzere, bütün İslam Dünyasına; "Bakın sizin kutsal bildiğiniz değerlerinizi ayaklarımızın altına alıyoruz, yakıp yıkıyoruz. Siz ise cılız bir kaç tepkiden öte gidemiyorsunuz. Acizsiniz, zavallısınız, çaresizsiniz, sizler ancak bizim kölelerimiz olursunuz. Bizler sizin efendileriniziz" mi demek istiyorlar?

-Tarih boyunca kutsal değerlerimize alçakça saldırılar olmuş ama ecdat buna fetihle karşılık vererek, fethedilen yerlere, adaleti, barışı, hürriyeti ve huzuru getirmişlerdir. Ve o yerlerde toplu olarak İslam'a katılımlar olmuştur. Batı dün olduğu gibi bugün de bundan mı korkmaktadır?

-Mehmet Akif'in deyimiyle, "tek dişi kalmış canavar" olan Batı'nın, köhnemiş, bitmiş, tükenmiş medeniyetinin yerine, sevgi, barış, kardeşlik medeniyeti olan İslam Medeniyetinin tekrar canlanacağından mı endişe duymaktadırlar?

-Veya bütün olanlar, Hilal-Haç kavgasının bir sonucumu? Haçlı seferlerinin başka bir versiyonu mu?

- Yüz yıllarca, Haç'ın, Hilal karşısında ezikliğinin, çaresizliğinin, mağlubiyetinin, hezimetinin, yerlerde sürünmüşlüğünün, kendi insanına bile huzur veremeyen Haç'ın tükenmişliğinin, bitmişliğinin bir yansıması, intikamımı bu yapılan saldırılar?

Veya hepsi mi?

O halde düşünme sırası bizde! Kutsal değerlerimize dışarıdan ve içimizdeki piyonları vasıtasıyla yapılan bu saldırılar, bizi yüz yıllardır bu değerlerimizden koparamadılar, koparamayacaklar da.

Biz, İslam'ı rehber edinir, İslam'ı tekrar anlamaya karar verdiğimizde, yapılan bütün bu saldırılar geri püskürtülecek, İslam'ın emir ve yasaklarını hayatımıza uyguladığımızda, (ciddi, samimi, içten ve isteyerek dürüstçe) bilim, adalet, teknoloji, yardımlaşma, barış, kardeşlik, sevgi, saygı, merhamet, şefkat, hak, adalet, hukuk ve insana karşı sorumluluklarımız tesis edilecek, dünyanın on ekonomisi arasında değil, ilk üç ekonomisi arasında yer alacağız.

Bunun örneklerini Türk-İslam Tarihine baktığımızda görürüz.

Dün bunu başarmışsak, bu gün neden başarmayalım. Cephede silah tutan elin iradesi sarsılmışsa, bunu tekrar eski haşmetine kavuşturmakta bizim elimizde.

Düşman düşmanlığını yapacak. İçeriden ve dışarıdan her türlü saldırı olacak. Oturup ağlamak, sızlamak, çaresizim, ezildim, öldüm, bittim, tükendim, edebiyatı yerine;

"Ben Allah'a, kitaplarına, meleklerine, peygamberlerine, ahiret gününe inanıyorum, iman ediyorum. Benim dinim, ilerlemeyi, yükselmeyi, medeniyeti, insan hakkını, huzurunu, refahını emretmekte."

Deyip, uyanmak, ayağa kalkmak, hakkımızı çalanlardan, hakkımızı almak için var gücümüzle mücadele etmek, bir müminin en büyük cihadıdır.

O halde, yüz yıllardır İslam'ın sancaktarlığını yapan biz Türkler, o sancağı tekrar açıyoruz… Daha diri, daha inançlı, daha bilinçli bir şekilde ayağa kalkıp haykırıyoruz!

HAK GELDİ, BATIL ZAİL OLDU..

De ki: "(Artık) Hakk geldi, bâtıl zail oldu. Hiç şüphesiz bâtıl sürekli yok olucudur. (Çünkü Hakk gelince bâtıl batacak. Güneş doğunca karanlık kaybolacaktır.)" Ve yine de ki: “Değişmeyen gerçek geldi, sahte ve tutarsız olan amaçsız ve anlamsız olan herşey de yıkılıp gitti. (Isra-81)

İsmet Taş - İç Anadolu Birliği Genel Başkanı

Dünya Muhabirler Birliği Türkiye Başkanı

  
183 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
TÜRKİYE HABER
KÜLLİYE TV
TİVİ6
Namaz Vakitleri
TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI
DJB.AZ
İNTERNET HABER
MASALLARIN SESİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar27.191827.3007
Euro28.798128.9135
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam16
Toplam Ziyaret4233267
Saat