• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327444944
  • https://www.youtube.com/channel/UCocxrESu_QGlKCa9nZpDTDw

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası
AZERBAYCAN'DAN DÜNYAYA İNSANLIK DERSİ, ANKARA'DA YAPILAN TERÖR SALDIRISI...

90'lı yıllar... Acı, ızdırap, çile, kanlı gözyaşları.

Acımasız vahşice yapılan işkenceler, insanların diri diri derilerinin yüzülmesi, gözlerinin oyulması, hamile kadınların karınlarının deşilip doğmamış bebeklerin çıkartılması, çocukların canlı canlı yakılması, insanların açlığa, susuzluğa, soğuğa terk edilip ölüme mahkûm edilmesi.

Bir hikâyeden, bir romandan veya bir filmden bahsetmiyorum. Yakılan, yıkılan, talan edilen köylerden, kasabalardan, Karabağ'dan sürülen, katledilen, soykırıma uğrayan Azerbaycan Türklerinden bahsediyorum.

Arkasına Rusya'yı alan Ermeniler, Azerbaycan Türklerine, insanlık dışı, akıl almaz katliamlar yaparken bütün dünya üç maymunu oynadı. Görmedim, bilmiyorum, duymuyorum. Kendi gazetecilerinin bizzat şahit olup bahsettikleri işkenceleri bile duymamazlıktan geldiler.

Ermeni mezalimi asla unutulmayacak, unutmayacağız, unutturmayacağız.

İstedikleri zaman, insan hak ve hürriyetleri ve demokrasi havarisi kesilen Batı, söz konusu Türk ve Müslüman olunca kıllarını bile kıpırdatmıyorlar. Dün de böyleydi, bugün de böyle yarın da böyle olacak.

Azerbaycan, Türkiye'nin çok büyük bir desteği ile 2. Karabağ Zaferini kazanmış, Anti-Terör Operasyonu ile de Karabağ Zaferi pençinleşmiş, Ermeni teröristler silahları ile birlikte teslim olmuşlar ya da bulundukları yerde imha edilmişlerdir.

Bu durum karşısında Karabağ'da yaşayan Ermeniler, Ermenistan'a dönmeye başlamışlar, dönmek istemeyenler ise Azerbaycan vatandaşlığını kabul ederek bulundukları yerde hayatlarına devam etme kararı almışlardır.

90'lı yıllarda Ermenilerin Azerbaycan Türklerine yaşattıklarına karşın, Azerbaycan, ülkelerine dönmek isteyen Ermenilerin can ve mal güvenliğini sağlayarak güvenli bir şekilde Ermenistan'a dönmelerini sağlamış, hatta özel güvenli bir yol açarak Ermenilerin rahat ve huzurlu bir şekilde dönüş yapmalarına fırsat vermiştir.

Özetle Azerbaycan bütün dünyaya, "İnsanlık Dersi" vermiştir.

Ermeniler 90'lı yıllarda kendi inanç ve değerlerinin gereğini yaparak tarihe, "Ermenilerin insanlığa yaptığı mezalim" olarak geçerken, Azerbaycan, inancının, milli, manevi ve insani değerlerinin, kültürünün gereğini yapmış, tarihe,

"BÜTÜN DÜNYAYA İNSANLIK DERSİ VEREN TÜRK DEVLETİ" OLARAK GEÇMİŞTİR.

Türkiye ise her zaman olduğu gibi gerek 2. Karabağ Zaferinde gerekse Azerbaycan'ın yaptığı Anti-Terör Operasyonunda Azerbaycan'a maddi ve manevi konuda tam destek vermiş, Birleşmiş Milletler Kürsüsünden Başkan Erdoğan bütün dünyaya bu desteği ilan etmiştir.

Türk Milletinin, şahsımın deyimi ile, "Tek Millet, Tek Devlet" anlayışı içerisinde, her zaman her konuda Azerbaycan Türklerinin yanında yer aldığı bütün dünyanın malumu.

Türkiye'nin Kafkaslarda ve Türk Dünyasında söz sahibi ve en güçlü ülkelerden biri haline gelmesi, başta Libya ve Doğu Akdeniz olmak üzere dünyanın birçok yerinde üsler kurması, asker yollaması, oyun kuran ülkeler arasında yer alması, başta Suriye ve Irak olmak üzere PKK/YPG/PYD, DEAŞ ve Fetö terör örgütlerini bitme noktasına getirmesi, küresel güç olma yolunda emin adımlarla ilerlemesi, savunma sanayi konusunda ilk beş ülke arasına girmesi bu ve benzeri nedenlerden dolayı Türkiye küresel güçler tarafından hedef tahtasına konulmuş, ekonomik, siyasi ve kültürel saldırılara maruz kalmıştır.

Bütün bu saldırılar sonuç vermeyince, yabancı istihbarat örgütlerinin destek ve yardımı ile terör örgütü mensupları Ankara'nın göbeğinde üstelik İçişleri Bakanlığı önünde alçakça bir saldırı gerçekleştirmişlerdir.

Kahraman iki polisimizin yaralandığı terör eyleminde canlı bomba olan terörist kendini imha etmiş diğer terörist öldürülmüştür. Şükürler olsun ki can kaybımız olmadan bu alçak saldırı atlatılmıştır.

Bu alçak eylemi yapanlar, Kayseri'den sahibini öldürdükleri, hafif ticari bir aracı gasp edip, bombalarla birlikte Ankara'ya gelerek Bakanlıkların bulunduğu yerde saldırıyı gerçekleştirmelerinin basit, sıradan bir terör eylemi olmadığı açıktır. Kimlerden nasıl bir destek alarak ellerini kollarını sallayarak İçişleri Bakanlığı önüne gelmiş olmaları mutlaka sorgulanmalı, ihmal ve zafiyet gösterenler tespit edilip gereği yapılmalıdır.

Allah, bu millete bu devlete zeval vermesin. Millet düşmanlarına birlik ve beraberliğimizi bozma fırsatı yaşatmasın.

DEVLETİMİZ YAŞAYACAK, DÜŞMANLARI KAHROLACAKTIR.

İsmet Taş - İç Anadolu Birliği Genel Başkanı

Dünya Muhabirler Birliği Türkiye Başkanı

  
182 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
TÜRKİYE HABER
KÜLLİYE TV
TİVİ6
Namaz Vakitleri
TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI
DJB.AZ
İNTERNET HABER
MASALLARIN SESİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar28.835128.9507
Euro31.421631.5476
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam47
Toplam Ziyaret4238750
Saat