• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327444944
  • https://www.youtube.com/channel/UCocxrESu_QGlKCa9nZpDTDw

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası
İSRAİL, FİLİSTİNİ İŞGAL ETMEK İÇİN TUZAK MI KURDU?


İsrail, 75 yıldır Filistin topraklarını safha safha işgal etmiş, işgal ederken de her türlü haydutluğu, alçaklığı, zulmü, işkenceyi, Filistin Halkına reva görerek, kadın, kız, çoluk, çocuk, ihtiyar demeden savunmasız masum sivilleri katletmiş, insan hak ve özgürlüklerinde mangalda kül bırakmayan "özgür dünya" dan ses, seda çıkmamış, ne bir kınama ne de bir eleştiri gelmemişti.

Birleşmiş Milletler, İsrail'i işgalci olarak tanımasına, işgal ettiği topraklardan çıkması kararı almış olmasına rağmen, İsrail bu kararların hiçbirisini uygulamadığı gibi Filistin topraklarını işgale devam etmiş, özellikle Gazze'yi ablukaya altına alarak dünyanın en büyük açık hava hapishanesi haline getirmiştir. Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa'ya her türlü saldırıyı yapmış, Müslümanların ibadetlerini engellemiş, Kudüs'ü ABD nin desteği ile başkent ilan etmiştir.

Bugün Hamas, Filistin Halkını ve Filistin Topraklarını korumak, İsrail işgaline ve zulmüne son vermek için, "Aksa Tufanı" operasyonunu başlatarak, Filistin Halkının direnişine başka bir boyut kazandırmıştır.

Ve tabi ki başta ABD olmak üzere, batılı bütün ülkeler ve avaneleri ayağa kalkmış, Hamas’ı kınamalar, İsrail'e destekler çığ gibi büyümüştür. Masumlar katledilirken susanlar, haklarını koruyanlara karşı iki yüzlülüklerini, sahtekârlıklarını, alçaklıklarını bir kez daha göstermişlerdir

Dün olduğu gibi bugünde Filistin Halkının kutsal direnişini en üst düzeyde destekliyor, yanlarında olduğumuzu tekrar tekrar deklere ediyoruz.

Ancak bir o kadar da üzüntümüz büyüktür! Hamas’ın İsrail’e yaptığı akıllara durgunluk veren, çok büyük bir başarıya imza atan bu operasyondan sonra, Türkiye'nin dışında hiçbir ülke açık destek vermemiş, sadece "İtidal" tavsiye etmişlerdir. ABD ve batılı ülkeler nasıl ki İsrail’e açıkça her türlü desteği vermeyi, üstelik ilk etap da 4,5 milyar dolar göndereceğini bütün dünyaya ilan etmelerine karşılık, hiçbir Arap ülkesi, Hamas’a, Filistinlilerin kutsal direnişine açık destek vermemişlerdir. Türkiye, taraflara itidal tavsiyesinin yanı sarı özetle;"one minute, BM de haritalarla İsrail işgali ve son olarak da 1967 öncesi duruma dönülerek Filistin Devleti kurulmalıdır " diyerek her zaman ki net tavrını ortaya koymuştur.

Şimdi kafamızdaki soruları soralım! Hamas'ın İsrail'e fırlattığı roketleri, kullandıkları paramotorları ve diğer savaş araç ve gereçlerini ( ki atılan roketlerin beş bin adet olduğu söyleniyor) abluka altında olan Gazze'de bütün bunları Mossad ve CIA fark etmedi mi? Hamas bu operasyona başlamadan evvel hiçbir Arap ülkesinin kendilerine destek vermeyeceğini ve yalnız kalacaklarını bilmiyorlar mıydı? Destek almadan mı böyle bir operasyona başladılar? Ellerinde hangi savaş teknolojisi olursa olsun, hava gücü olmadan İsrail'i mağlup edemeyeceklerini öngöremediler mi? Üstelik İsrail’in elinde, kimyasal, biyolojik ve nükleer silahlar varken. Modern silah teknolojisinin merkeziyken. Nasıl ki ABD, İkiz Kulelere yapılan saldırıyı bahane ederek(ki bu saldırıyı kendisinin tertiplediği konusunda ciddi iddialar var) Afganistan'ı suçlayarak işgal etmişlerse, İsrail'de bütün bu hazırlıkları görmemezlikten gelerek, Filistin Topraklarının tamamını işgal etmek için bir "bahane" olabileceğini göremediler mi? Bölgede hava gücü olan tek ülke Mısır. Şu ana kadar Mısır'dan itidal dışında tek bir tavır yok. Ayrıca ABD Başkanı açık bir şekilde üçüncü ülkeleri tehdit etti. "Oturun oturduğunuz yerde. İsrail'e karşı yapmış olduğunuz her hareket bize yapılmış sayılır,

cezası kesilir" diye racon kesti. Bu da yetmedi ABD, savaş gemilerini ve uçaklarını İsrail’e destek maksadıyla bölgeye gönderdi. Muhtemelen İsrail’de kara harekâtını başlatacak.

Peki diyeceksiniz ki Hamas bu operasyonu yapmamalımıydı? Kesinlikle yapmalıydı. Ancak siz bir savaşı başlatıyorsanız bunun önünü, arkasını, yanını, sağını, solunu yani her boyutunu düşünmek zorundasınız. En azından Filistin Halkı topyekun arkalarında olmalıydı.

Şimdi ne olacak? İsrail kendi savaş gücünün yanı sıra arkasına başta ABD ve onun savaş gücü olmak üzere, batılı ülkelerin desteğini alarak, Filistin'e savaş ilan etti. Filistin'in arkasında onunla savaşacak kim var? Hiç kimse. ( Sadece Lübnan’da Hizbullah destek veriyor.)Üstelik Filistin hala parçalanmış durumda. Yani Gazze'de Hamas, Batı Şeria'da El Fetih. Ve El Fetih'ten bile birlikte savaşalım teklifi gelmedi.

Evet belki İsrail halkı Hamas'ın operasyonu ile müthiş bir travma yaşayacak. Bunu kolay kolay atlatamayacaklar. Bu durum ne İsrail'in umurunda ne de ABD nin. 11 Eylül'de de öyle olmadı mı? ABD, 11 Eylül’ü bahane ederek Afganistan’ı işgal etmedi mi? Kendi eyaleti gibi gördüğü İsrail vasıtayla, Filistin'i işgal etmeyi kafasına koyan ABD, bu vesile ile hem Orta Doğuyu hem de körfez ülkelerini kolayca kontrol edebilecek.

Böylelikle, "Büyük İsrail" projesi adım adım hayata geçirilmiş olacak.

Ve merak edilen bir başka soru!

Bu durum karşısında Çin ve Rusya "itidal" tavsiye etmeye devam mı edecekler? Veya dünya paylaşılırken bu bölge ABD ye mi verildi?

İnşallah tahminlerimizde yanılır, Filistin Halkının mücadelesi sekteye uğramaz.

İsmet Taş - İç Anadolu Birliği Genel Başkanı

Dünya Muhabirler Birliği Türkiye Başkanı

  
29 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
TÜRKİYE HABER
KÜLLİYE TV
TİVİ6
Namaz Vakitleri
TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI
DJB.AZ
İNTERNET HABER
MASALLARIN SESİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar28.835128.9507
Euro31.421631.5476
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam47
Toplam Ziyaret4238750
Saat