• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327444944
  • https://www.youtube.com/channel/UCocxrESu_QGlKCa9nZpDTDw

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası
İsrail'in Örnek Aldığı Şahsiyet; "Adolf Hitler"


İnsan nasıl öldürülür? Nasıl katledilir? Nasıl soykırıma tabi tutulur? Nasıl aç, susuz, ser-sefil bırakılır?

Nasıl gaz odalarında boğulur? Nasıl büyük bir keyf içinde yakılır?

Bütün bunların çok daha fazlasının başöğretmeni elbette Adolf Hitler. II. Dünya Savaşından bu güne kadar bir çok lider veya devlet, Hitler'i ya takip etmişler ya da O'nu örnek almışlardır.

Bosna-Hersek'te, Karabağ'da, Hocalı'da, ülkemizin Doğu ve Güney Doğusu'nda, Irak'ta, Afganistan'da, Sudan'da, Somali'de, Myanmar’da, Suriye’de, Doğu Türkistan'da, özetle Türkün ve Müslümanın bulunduğu bütün coğrafyalarda, Ermeniler, Yahudiler, Hristiyanlar, Hitler'in yolundan gitmişlerdir.
Şimdilerde de İsrail adım adım Hitler'i izliyor. İsrail, Müslüman Filistin Halkını, Gazze'de, aç, susuz bırakırken, en acımasız bir şekilde yakıyor, yıkıyor, talan ediyor. Hitler Almanya'sında insanlar neye uğramışsa aynısını İsrail, Filistin Halkına yapıyor.

Savaş teknolojisinin geldiği en son nokta ne ise İsrail onu kullanıyor. O da yetmiyor gibi yasaklanmış, "Fosfor bombaları" ile insanları cayır cayır yakıyorlar.

İsrail’in bahanesi ise hazır. Hamas'ın saldırması...

İsrail'e basit bir soru! Siz yaklaşık 70 yıldır yukarıda sıraladığımız soykırıma varan katliamlarınızı yaparken, Hamas'ın saldırısı var mıydı? Ne yapmalarını bekliyordunuz? Sizin her fırsatta acımasızca, alçakca saldırılarınızı, masum insanları öldürmenizi mi bekleselerdi? Ne diyor Filistin Halkı, "saldırsakda öleceğiz, saldırmasakda"

İsrail'i bir köşeye bırakalım. Onlar diyorlar ki, "Güç bende. Arkamda dağ gibi ABD var. İstediğimi yaparım. Kimi, kimleri hangi halkı nasıl istersem o şekilde öldürür, katlederim, kimse de bana karışamaz!".

Peki ya soykırıma uğrayan ülkelerin sessizliğine ne diyelim?

İsrail'e methiyeler düzen insanlıktan nasibini almamışlar ne tür bir insan?

Arap ülkelerinin halkları isyan ederken, yöneticilerinin ABD uşaklığı yapmalarına nasıl bakalım?

Yardımlarıyla, barış çabalarıyla her zaman ki gibi insanlığın umudu olan Türkiye’nin dışında, Filistin’de yaşanan insanlık dramı karşısında sus-pus olmuş güya özgür dünyayı! ne yapalım?

Bütün bu olup bitenler karşısında yalnız kalan, ölümü bekleyen, Filistin halkından ne yapmasını bekliyorsunuz?

Sizce her biri, birer canlı bomba, birer intihar komandosu, her şeyi göze alarak halkı için ölüme koşa koşa gitse, gitme, yapma, etme, eyleme diyebilir misiniz?

Filistin Halkı, bugüne kadar sürekli ölümün soluğunu enselerinde hissederek yaşadılar. Binlercesi şehit oldu. Her gün binlerce bomba yağıyor üzerlerine. Nasıl olsa ölecekler. Ne yapmalarını bekliyorsunuz?
Onurluca, şereflice kendi vatanları için şehit olmayı kim engelleyecek?

Beyin fırtınasına devam edelim.

Dünyanın her yerinde yaşayan Filistinlileri, Filistin'de yaşanılan insanlık dışı savaşa karşı, öfkeli insanları kim durduracak? İsrail'in soykırımı neticesinde Yahudilere karşı duyulan nefreti kim bastırabilecek?
Şayet benim silah teknolojim her şeyin üstesinden gelir diye düşünüyorsanız kesinlikle yanılıyorsunuz.
Unutmayın ki, insanın sahip olduğu inanç, ülkesine, milletine, devletine adanmışlık ruhu, şehit olma arzusu, sizin en modern silahlarınızdan çok daha güçlüdür. Bunu gördünüz, göreceksiniz de. Şayet söylediklerimize inanmıyorsanız, tarihin tozlu raflarına şöyle bir bakın...

Hürriyet mücadelesi veren ülkeleri bir inceleyin.

Ve unutmayın ki, başta çocuklar olmak üzere, döktüğünüz masum insanların kanında boğulacaksınız.
Sizi ne o çok güvendiğiniz ölüm kusan silahlarınız kurtaracak ne de sahip olduğunuz batıl inançlarınız...

İsmet Taş - İç Anadolu Birliği Genel Başkanı

Dünya Muhabirler Birliği Türkiye Başkanı  
160 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
TÜRKİYE HABER
KÜLLİYE TV
TİVİ6
Namaz Vakitleri
TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI
DJB.AZ
İNTERNET HABER
MASALLARIN SESİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar28.835128.9507
Euro31.421631.5476
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam47
Toplam Ziyaret4238750
Saat