• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327444944
  • https://www.youtube.com/channel/UCocxrESu_QGlKCa9nZpDTDw

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası
BU BİR HAÇLI SEFERİDİR…


Haçlı seferlerini (1096-1272) bilmeyen, duymayan, yoktur. Birçok tarihçi bunu “din savaşları” olarak ifade etse de işin aslı, Hristiyan Dünyasının, Müslüman Dünyayı yok etme savaşıdır. (Bugün olduğu gibi)

Haçlılar it sürüleri gibi Anadolu’ya saldırmışlar, yakmışlar, yıkmışlar, yok etmişler hem de hiçbir sınır, hiçbir kural, hiçbir insani değer yargısı gözetmeksizin.

Yapılan canilikler, vahşetler, insan kanının içilmesinden, insan etinin yenilmesine varıncaya kadar her türlü gayri insani katliamlar yapılmıştır.

ABD li bir senatörün Filistin ve İsrail arasındaki olan savaşı, “din savaşı” olarak nitelendirmesi, insanın aklına hemen Haçlı Seferlerini getirmektedir. Yaklaşık 800 yüz yıl evvel yapılanlarla, bugün İsrail’in Filistin Halkına yaptıkları neredeyse hemen hemen aynı.

ABD’nin başını çektiği bütün Batı Dünyası İsrail’in yanında saf tutmuş, her biri “Müslüman kanı” içmek için sıraya girmişlerdir. Sırayla Hitlerin kopyası Netanyahu’yu ziyaret etmeleri, aslında Siyonizm’e el-pençe divan durmalarıdır. Ziyaret etmekle kalmıyorlar, her türlü silah desteği ve para yardımında da bulunuyorlar. Gerekirse de aktif olarak savaşa katılacaklarını ifade ediyorlar.

Tam bir “Haçlı ruhu” ile hareket eden Batı, başta masum çocuklar olmak üzere, bütün sivillerin üzerine bomba yağdırmayı “dinsel bir görev” olarak görüyorlar ve katliamlarını soykırıma dönüştürüyorlar.

Gazze de yaşayan Müslüman Halk, her saniye ölüm ile burun buruna yaşıyor. Bu da yetmiyor atılan bombalarlar bedenleri param parça oluyor, tanınmayacak hale geliyor. Çoğu kez ölenlerin kimliklerinin tespitinde zorluklar çekiliyor. Hiçbir söz yaşanan vahşeti anlatmaya yetmez.

İşte tam da bu yüzden Gazze’de yaşayan Müslüman çocukların kollarına isimleri yazılıyor. Ölümünden sonra kimin kim olduğu bilinsin diye. Çocuklar kollarına isimleri yazılırken, “BEN ÖLMEYECEĞİM” diyor.

Haçlı it sürüleri günlerdir Gazze’yi bombalıyorlar. Hem de canlı yayında. Dünyanın gözlerinin içine baka baka. Hiçbir ülke sesini çıkarmadığı gibi, İslam İş birliği Teşkilatının toplantıları da tam evlere şenlik.

Aldıkları kararlar; Gazze’ye insani yardım, İsrail’e dur ne olur yapma çağrısından öteye gidemiyor. Adamlar günlerce Müslüman kanı içiyorlar, adlarında İslam olan ülkeler üç maymunu oynuyor. Halk çıldırıyor, yöneticiler efendilerinin emirlerini bekliyor.

Peki susan sadece İslam ülkeleri mi? Aydınlar, sanatçılar, akil adamlar, insan hakları savunucuları, çocuklar ölmesin diyenler nerede? Ne ses var ne görüntü. Fazla uzağa gitmeye gerek yok. Kendi ülkemizde insan haklarını savunmak için mangalda kül bırakmayanlar bugün ne sesleri çıkıyor ne de solukları. Hani nerede kaldı sizin aydınlığınız, sanatçılığınız, insanlığınız. Sizlere yazıklar olsun bile demiyorum. Bu söz bile size iltifat olur.

Her fırsatta Batıyı taklit etmek için yarışanlar, ABD ‘nin ünlü sanatçıları bile Gazze’de yapılan soykırıma baş kaldırırken, bizimkiler onları neden takipten vazgeçtilerini kendilerine bir sorsunlar bakalım. LGBT ye her türlü desteği verirken, Gazze’de ölümü bekleyen sivil halkı görmemezlikten geliyorlar. İşte siz bu kadar insansınız!

Allah’tan ülkemizde, samimi olarak insan haklarını savunan, vatansever, milliyetçi, ihlaslı, inançları uğruna seve seve canlarını verecek insanımız ve sivil toplum kuruluşlarımız var. Her gün her ilde mutlaka İsrail’in vahşetini protesto toplantıları düzenliyorlar, yapılan soykırım lanetliyorlar.

Şayet bu, “Hak ile Batılın savaşı” ise ki kesinlikle öyle o halde bu savaşta bizde varız. Gücümüz neye yetiyorsa, sesimizi nereye kadar duyuruyorsak, elimizden ne geliyorsa, bugüne kadar yaptık bugünden sonra da daha da fazlasını yapacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın.

Zerre kadar vicdanı, hardal tanesi kadar imanı olan, kalbinde Allah korkusu bulunan herkes bu savaşta yerini almalıdır. Savaşın adı, protesto mitingi, konferansı, yürüyüşü veya kalemi şeklinde olabileceği gibi, Devletimiz karar alır, seve seve cepheye gider ya şehit olur ya da gazi oluruz.

Kimse unutmasın ki bu savaş Filistin’den Orta Doğu’ya sıçradığı anda herkes hazır olsun.

Elbette savaşı hiç kimse arzu etmez. Ama söz konusu olan vatan olursa, gerisi teferruat olur.

Dün Gazze açık hava hapishanesiydi. Bugün bütün dünyaya canlı yayında açık hava mezarlığına dönüşmüşse, istisnasız herkes başını ellerinin arasına alıp düşünmelidir.

Haçlı seferleri en modern silahlarıyla İsrail’den başlatılmıştır.

Bütün Haçlı Dünyasına uyarımızdır!

Hesaplarınızı yaparken adımlarınızı dikkatli atın.

Türkiye Milli Kurtuluş Mücadelesini vermiş, yedi düveli bu topraklara gömmüş bir ülkedir.

Hatırlatalım dedik…!

İsmet TAŞ – İç Anadolu Birliği Genel Başkanı

Dünya Muhabirler Birliği Türkiye Başkanı

  
219 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
TÜRKİYE HABER
KÜLLİYE TV
TİVİ6
Namaz Vakitleri
TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI
DJB.AZ
İNTERNET HABER
MASALLARIN SESİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar28.835128.9507
Euro31.421631.5476
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi8
Bugün Toplam15
Toplam Ziyaret4238718
Saat