• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327444944
  • https://www.youtube.com/channel/UCocxrESu_QGlKCa9nZpDTDw

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası
İsrail’i Durdurmayanlara Ne Demeli?

Gazze’de soykırım bütün şiddeti ile devam ederken, İsrail, Gazze’yi işgal edip gözünü bütün Orta Doğu’ya dikmişken, Lübnan’ı “ taş devrine” döndürme tehdidinde bulunurken, nükleer bomba atabilirim derken, ABD “Gazze’de barış mümkün değil” demeçleri verirken, Hilal-Haç Savaşından, Haçlı Seferlerinden bahsedilirken, İsrail vaat edilmiş topraklardan bahsedip Tanrının Krallığı burada kurulacak derken, çocukların, kadınların, yaşlıların vücutları param parça edilmeye devem edilirken, bütün gözler Suudi Arabistan’ın Başkenti Riyad’da yapılan İslam İş Birliği Teşkilatı ve Arap Birliği ortak zirvesindeydi. Oradan çıkacak bir kararla bu soykırım durdurulacak, İsrail’e gereken cevap verilecek, kan, gözyaşı ve ölüm sona erecekti.

Peki öyle mi oldu?

Zirve sonunda yayınlanan 31 maddelik bildiride, her maddenin sonunda, “Kınandı, teyit edildi, tavsiye edildi, talep edildi, talep etti, talep ediyoruz, reddediyoruz, vurgulandı, içermeli, derhâl durdurmaya çağırıyoruz, karar alınması istendi, mutabık kalındı, çağrı yapıldı, desteklendi, yetkilendirildi, reddedildi, savaş suçu sayıldı, acil ve hızlı adımlar atılması, yer verildi, tüm çabaları destekleriz, belirtildi, önerildi, ısrar ediyoruz,” gibi tavsiye kararından öteye gitmeyen ifadeler yer aldı.

Oysa ki, bu zirveden beklenen, en hafifinden, “İsrail’i boykot, petrol üretimini yavaşlatma, ilişkileri kesme, İslam Barış Gücünü oluşturma ve Gazze’ye yollama, insani yardımların hemen gerçekleşmesini sağlama, topraklarından, yurtlarından edilen Filistinlilerin vatanlarına geri dönmeleri için çalışmalar yapma” gibi bir karar çıkması bekleniyordu.

Yukarıda bahsi geçen kararları almak yerine Hamas yok sayılıyor ve halkın tek meşru temsilcisinin Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) olduğu vurgulanıyordu. Böylece Hamas gayri meşru ilan edilmiş oluyordu.
Bütün dünya ayağa kalkmışken, din ayrımı gözetilmeksizin İsrail protesto edilirken, dünya kamuoyu İsrail’e nefretini kusarken, başta çocuk ölümleri olmak üzere sivil katliamı ayyuka çıkmışken, zirveden, İsrail, ABD ve yandaşlarının istekleri doğrultusunda karar çıkmasını şiddetle ve nefretle kınıyorum.
Türkiye’nin 1,5 milyonu aşan vatandaşı ile İsrail’i protesto ederken, uçaklar dolusu yardımın yanı sıra 500 ton insani yardımı gemiyle Gazze’ye yollarken, Netenyahu’yu savaş suçlusu ilan ederken, her fırsatta İsrail’i ve ABD’yi ulusal ve uluslararası düzeyde en ağır şekilde eleştirirken, zirvede, İsrail’e yaptırım tekliflerinin kabul görmemesi bizleri derinden yaralamıştır.

İsrail, PKK/YPG militanlarını bünyesine alarak Gazze’deki soykırıma kimseye aldırmadan bütün hızıyla devam ederken, fütursuzca hiçbir şekilde hak, adalet, insan hakları, uluslararası hukuk dinlemeden, umursamadan Filistin toprakların işgal edip Orta Doğuya yayılma planlarını dakika dakika devreye sokarken, Arap ülkelerinin bu vurdumduymazlığı, Filistin halkına, Arap Dünyasına ve bütün insanlığa ihanettir. Ülkelerini ve halklarını emperyalizme teslim etmişlerdir.

Bu zirve göstermiştir ki, Arap ülkeleri ABD ve yandaşları tarafından işgal edilmiştir. Malumun ilanı bu olsa gerek. Sizin elinizde petrol, doğal gaz gibi dünyanın en büyük enerji silahları var ve siz emperyalizme boyun eğeceksiniz! Yazıklar olsun.

Ve siz hala İsrail, “şunu şunu yaparsa normal ilişkilerimiz devam eder” diyorsunuz. Ne ilişkisi ne normali. Bir millet yok edilirken siz hala neyin derdindesiniz?

BM İnsani Yardım Koordinasyon Ofisi Sözcüsü Laerke: "Yardım tırlarımızı Gazze'nin kuzeyine ulaştıramıyoruz. Eğer şu anda dünyada bir cehennem varsa, Gazze'nin kuzeyidir." Dediği halde zirveden çıkan kararlar tam bir utanç belgesidir.

Sizin de ellerinizde, çocukların, kadınların masum sivillerin kanları var. O kanları yıkasanız da çıkmayacak. Bu dünyada da ahirette de bunun hesabını vereceksiniz.

Allah (C.C) mutlaka bunun hesabını soracak.

İsmet Taş – İç Anadolu Birliği Genel Başkanı

Dünya Muhabirler Birliği Türkiye Başkanı

  
140 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
TÜRKİYE HABER
KÜLLİYE TV
TİVİ6
Namaz Vakitleri
TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI
DJB.AZ
İNTERNET HABER
MASALLARIN SESİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar28.835128.9507
Euro31.421631.5476
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam47
Toplam Ziyaret4238750
Saat