• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327444944
  • https://www.youtube.com/channel/UCocxrESu_QGlKCa9nZpDTDw

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası
MİLLET ÇOK SERT BİR MESAJ VERDİMİLLET ÇOK SERT BİR MESAJ VERDİ

      31 Mart 2024 seçimlerinin sonuçları itibariyle, yüz yıllık Cumhuriyet Tarihinin mesajlarla dolu seçimi oldu.

      Halk 2019’dan itibaren Ankara ve İstanbul gibi en önemli iki şehri muhalefete vererek, iktidara, “Bak benim ekonomik, sosyal ve kültürel sıkıntılarım var. Bana tepeden bakıyorsun, araya mesafe koyuyorsun, beni önemsemiyorsun, ciddiye almıyorsun” gibi mesajlar vererek, “anladın mı beni” diye sordu.

      Ancak 2019’dan 2023 çok bir şey değişmedi. Özellikle Ak Partinin yaşadığı güç zehirlenmesi alabildiğine devam etti. Partililer; “Nasıl olsa biz her seçimi Başkan Erdoğan vasıtasıyla kazanıyoruz, O olduğu sürece de kazanmaya devam edeceğiz. Devran bizim devranımız, gün bizim günümüz” anlamına gelecek tavır ve davranışlar sergilediler. Öyle ki kendi arkadaşlarını, partide fedakarlıkta sınır tanımayan insanları bile dışladılar. Çünkü nasıl olsa kazanacaklardı. Kime ihtiyaçları vardı ki! Başkan Erdoğan’ın bütün ikazlarına rağmen, “güç zehirlenmesi” alabildiğine devam etti. Tepeden bakma, kendilerini kral ilan etme, ayrıcalıklı ve dokunulmaz görme, millete efendi olma huylarından bir türlü vaz geçmediler.

      2023 seçimlerinde halk Başkan Erdoğan’ı ikinci tura bırakarak, “Bak anlamadıysan bir daha anlatıyorum, partinde yönetimde bulunan insanlar bana efendilik taslıyorlar, hayatta kalma mücadelesi veriyorum. Geçinmekte zorluk çekiyorum. Aileme, çocuklarıma insanca bir hayat sunamıyorum. Evet “Beka” meselesi var bunu görebiliyorum. “Aç, susuz, anasız, babasız kalırım ama vatansız kalmayı göze alamam” diyor ve seni tekrar başkan seçiyorum” dedi.

      2024 Mart seçimlerine gelindiğinde, halk, “tencereler kaynamaz, açlık sınırında yaşar olduk. Çözün şu ekonomik sorunları, kurtarın bizi el aleme muhtaç olmaktan. Bir de parti yöneticilerinin vazgeçemedikleri güç zehirlenmesi, bizi aşağılamaları, hor görmeleri canımıza tak etti. Anlamadıysanız size bir daha anlatayım dedi “ve 31 Mart 2024 Pazar günü sandığa gitti.

      Ve halk tarihi cezayı kesti…

      Ak Parti tarihinin en büyük yenilgisini aldı. Halk, “Nasihatlarımı dinlemedin bende cezanı kestim” dedi. Bu öyle bir ceza ki o güç zehirlenmesi yaşayan, halka tepeden bakan, hor gören, halk ile arasına mesafe koyan yöneticilerin uykularını kaçıracak cinsten bir ceza.

      Başkan Erdoğan balkon konuşmasında bu mesajı en net bir şekilde aldığını, gereğini yapacağını, kimsenin gözünün yaşına bakmayacağını, yeni bir dönemin başlayacağını açık net bir şekilde ilan etti.

      Muhtemelen 2027 de erken seçim var. O vakte kadar bekleyip göreceğiz. Mesaj net alınıp gereği yapılırsa taşlar yerine oturur. Aksi halde muhalefetin zafer sarhoşluğu ile bu ülkeyi birilerine peşkeş çekmesi, PKK ya altın tepside sunması, ülkenin fiilen işgal edilmesi, halkın katledilmesi veya mülteci konumuna düşmesi içten bile değil. Sonuç bu kadar net…

      Ana muhalefet cephesi hala şokta! Birbirlerine, “rüya mı görüyoruz” diye soruyorlar.

      Asla böyle bir galibiyeti, böyle bir zaferi beklemiyorlardı. Bekleseler “Dem” lenirler miydi? Veya olmadık güçlerle ilişkilere girerler miydi? Kendi adaylarına bile kan kustururlar mıydı? Onların onuru ve kişilikleri ile oynarlar mıydı? Partilerini “Cadı kazanına” çevirirler miydi? Seçime beş kala parti içi kavga başlatıp, dereyi geçerken genel başkan değiştirirler miydi? 2023 Mayıs mağlubiyetinden sonra bozguna uğramış ordu gibi darmadağın olurlar mıydı? Seçimi bu kadar büyük bir farkla kazanacaklarını bilseler daha sayamayacağımız birçok şeyi asla yapmazlardı.

      Onlarda çok iyi biliyorlar ki, bu seçim, “kaynamayan tencerenin zaferidir” CHP nin başında kim olursa olsun bu günkü sonuç değişmezdi.

      Şimdi siz ey kendilerini zafer kazanmış edası ile muzaffer komutan ilan edenler!

      İttifak ettiğiniz güçlerle hareket etmeye devam ederseniz, bu ülkenin geleceğini ipotek altına almaya çalışırsanız, diyet borcunuzu öderken bu ülkenin varlık ve beka davasına zarar vermeye kalkarsanız;

Unutmayın ki, vatanını, milletini, devletini, bayrağını canından çok seven, ölümü düğün kabul eden, bu vatanın gerçek evlatları, milli güçler demokratik yollardan harekete geçer, sizleri sandığa öyle bir gömer ki, dünya durdukça siz oradan çıkamazsınız.

Ve yine unutmayın ki, bu millet en zor zamanlarında bile en güçlü liderleri çıkarmakla ünlüdür.

Bu millet küllerinden yeniden doğar, her yeni günde bir ölür bin dirilir.

Sakın ha sakın siz de yerel yönetimlerde güç zehirlenmesi yaşayıp, halkı mağdur edip, hor bakıp aşağılamayın, tepeden bakmayın, halkı ezip geçmeyin.

Aksi halde “kaynamayan tencerenin Zaferi”’nin mutluluğu boğazınızda kalır. Halk bugün Ak Partiye verdiği cezanın mislini size yaşatacağından zerre kadar şüpheniz olmasın.

Demedi demeyin…

İsmet Taş – İç Anadolu Birliği Genel Başkanı

                  Dünya Muhabirler Birliği Türkiye Başkanı

                  Türk Dünyası Akademisyenler ve Bürokratlar Birliği Başkanı

  
563 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
TÜRKİYE HABER
KÜLLİYE TV
TİVİ6
Namaz Vakitleri
TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI
DJB.AZ
İNTERNET HABER
MASALLARIN SESİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.548332.6787
Euro34.904535.0444
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam31
Toplam Ziyaret4258914
Saat