• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327444944
  • https://www.youtube.com/channel/UCocxrESu_QGlKCa9nZpDTDw

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası
TÜRK HAKEMLERİNE YAPILAN BU HAKARETİ ASLA KABUL ETMİYORUZ!TÜRK HAKEMLERİNE YAPILAN BU HAKARETİ ASLA KABUL ETMİYORUZ!

İsrail’in, İran’ın Şam Konsolosluğuna saldırmasından sonra, günlerdir İran, İsrail’e ne zaman nasıl saldıracak, bu üçüncü dünya savaşına neden olacak bir saldırımı olacak, Orta Doğu kan gölüne mi dönecek? vs. vs. vs.

Dünya bu olayla yattı bu olayla kalktı. Şahsım dahil aklı başında olanlar, dünya siyasetini gerçekçi bir gözle okuyanlar, İran ve İsrail’i çok iyi tanıyanlar, özellikle İran’ın İslam Dünyası üzerindeki baskılarını bilenler veya İran’ın gücünün sadece çevresindeki kendi dindaş ve ırktaşlarına gösterdiğinin farkında olanlar, söz konusu ABD ve İsrail olduğunda sus-pus olduğunu, yani “çevresine karşı kaplan, malum ülkelere karşı kedi kesildiği” gerçeğini görenler, “rüya görmeyin, İran misilleme olarak İsrail’e saldırmaz, saldıramaz. Göstermelik birkaç füze atar misilleme yaptım der olayı kapatır.”

İşte tam da böyle oldu. Dağ fare doğurdu. İran, İsrail’e saldırdı. İsrail; “saldırıda bir kız çocuğu ayağından yaralandı, bir askeri tesisimiz hafif hasar gördü” açıklamasını yaptı. Böylelikle İran intikamını almış oldu! Sular da tekrar duruldu. İsrail hız kesmeden Gazze’deki soykırıma devam etti.

(Şimdi bazı okurlarım “gerçek bir savaş çıksaydı hoşuna mı giderdi?” diye bir soru akıllarına gelebilir. Kesinlikle, asla. Ancak Gazze’de binlerce başta çocuklar olmak üzere masum insanlar alçak İsrail tarafından katledilirken, film seyreder gibi seyredilmesini de hazmedemiyorum)

Bunun böyle olacağını genelin bilmesine rağmen sürekli bu konu işlendi. Pişirildi pişirildi önümüze getirildi. Ama diğer taraftan Türkiye için son derece önemli olan bir olaya kimse değinmedi. Yani, Türkiye Futbol Federasyonunun, Süper Lig’de, Video Yardımcı Hakem (VAR) için yabancı hakem görevlendirme kararı alması gündem bile olmadı.

Bu karar kayıkçı kavgasına dönen, danışıklı döğüş olan İran-İsrail savaş oyunundan çok daha önemli.

Türk Hakemlerine yapılan bu hakaret asla kabul edilemez…

Türkiye’nin itibari ile kimse oynayamaz.

Türkiye’yi Kendi insanına güvenmeyen bir ülke konumuna düşürenler hesap vermeli.

Bakın göreceksiniz bugün VAR için gelen yabancı hakemler yarın hakemlerimizin yerini alarak sahalarda göreceğiz.

Bu işi yönetemiyorsanız çekin gidin.

Bazı takımlarımızın haksızlığa uğramış olması, adaletsiz kararların alınmasından dolayı oluşan kaosun çözümü bu mu?

TFF resmen Türk hakemlerine; “Ben size güvenmiyorum” dedi. Peki MHK ne dedi? Dişe dokunur hiçbir şey söylemedi.

MHK hemen toptan istifa etmeli. Kararı protesto ederek sahalardan çekilmelidirler. Aksi halde itibarları ayaklar altında. Halk sizin ne yapacağınızı ibretle, hayret ve büyük bir şaşkınlıkla izliyor. Bir hakeme yapılan saldırı sonucunda bütün hakemler ayağa kalkarken, hakemlerin itibarını yerle bir eden bu karar karşısında sessiz kalınması, “kişinin itibarı, ülkenin itibarından daha mı önemli?” sorusunu aklımıza getirdi.

Türk futbolunda neler oluyor? Aklı yeten birileri bize bunu anlatmalı.

Görevini yapamayan, yanlış yapan, hatalı kararlar veren hakemleri cezalandırırsınız yine hata mı yaptı düdüğünü elinden alırsınız olur biter. Ta ki hakemlerimiz adaletli ve tarafsız oluncaya kadar bu işleme devam edersiniz. Bu kadar basit bir çözüm yerine yabancı hakemler çağırmak, Türk futbolunu yabancıların güdümüne vermek, Türk hakemlerine hakaretten başka bir şey değildir.

Buradan spor yorumcularına da bir iki çift lafımız olacak. Kendi tuttuğunuz takımlar söz konusu olunca adaleti de tarafsızlığı da rafa kaldırıyorsunuz. Yabancı hakem atamasına ses çıkarmıyorsunuz veya cılız ses tonu ile itiraz ediyorsunuz.

Sizleri dinlemenin boşuna zaman kaybı olduğu herkesin malumu artık. Aklınızı başınıza toplayın. Adaletli ve tarafsız yorumlar yapacaksanız yapın aksi halde bırakın bu işleri.

TFF acilen kararından dönmelidir. Hakemlere ayar verecekseniz bunun yolları belli.

Kendi ayağınıza sıkmayın, bu ülkenin itibarı ile oynamayın…

  
394 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
TÜRKİYE HABER
KÜLLİYE TV
TİVİ6
Namaz Vakitleri
TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI
DJB.AZ
İNTERNET HABER
MASALLARIN SESİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.548332.6787
Euro34.904535.0444
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam30
Toplam Ziyaret4258913
Saat