• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327444944
  • https://www.youtube.com/channel/UCocxrESu_QGlKCa9nZpDTDw

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası
Çocuklarımızın Sessiz Çığlığına Ses Olalım

Çocuklarımızın Sessiz Çığlığına Ses Olalım

Çocuklarımız… Hani diyoruz ya gözbebeklerimiz, geleceğimizin teminatı, canlarımız, hayatımızın tek gerçeği, masumiyetin ifadesi, onlarsız yaşayamam. Özetle diyoruz ki çocuk akla gelince akan sular durur. 

Gerçekten öylemi?

Acaba dünyada sadece bizim kendi çocuklarımız mı var? Bu kadar bencil ve egoist miyiz?
Ne güzel bir söz, “Acıyı hissediyorsanız canlısınız, başkasının acısını hissediyorsanız insansınız” O zaman kendimizi tekrar tekrar sorgulayalım.

Kendi çocuğumuza her türlü imkânı sunup, en güzel hayatı sunarken, onların ayağına taş değmesin, diken batmasın diye hassasiyet gösterirken, çocuğumuz için istisnasız her türlü fedakârlığı yapıp bu konuda sınır tanımazken, çevremizde veya dünyanın herhangi bir yerinde özellikle kendi inanç ve düşüncemizin ifadesi olan Türk-İslam Coğrafyasında çocuklarımızın ne durumda olduğunun ne kadar farkındayız veya onlarla ne kadar ilgilenip sorunlarına çözüm bulmaya çalışıyoruz? 

Yoksa tamamen kayıtsız mı kalıyoruz?

O zaman tekrar soralım kendimize! Çocuklar sokağa atılırken, istismara, tacize uğrarken, en ağır şekilde şiddete maruz bırakılırken biz ne yapıyoruz?

Dezavantajlı özel evlatlarımıza ne kadar ilgi gösterip sorunlarının çözümü konusunda yanların da olup her türlü desteği veriyoruz?

Anasız, babasız, öksüz-yetim kalmış çocuklarımıza ne kadar sıcak bir yuva verebiliyoruz?
Açlıktan ve hastalıktan ölen çocuklarımız ne kadar gündemimizi meşgul ediyor?

Katledilen, çocuk yaşta savaşçı olup öldürülen çocuklarımızın seslerini ne kadar duyabiliyoruz?
Çocuklarımızın yaşadığı travmayı, başlarına gelenleri uzatabiliriz. Ama şurası bir gerçek ki çocuklarımızın başına gelen bela ve musibetler büyüklerin başına gelmiyor.

Neden biliyor musunuz? Çocuklarımızın sessiz çığlığını kimse duymuyor veya duymak istemiyor.
Sesleri kısılıncaya kadar bağırıyorlar. “Ben buradayım duyun sesimi” diye.

Koordinatörlüğünü, kendini bildi bileli çocuklarımızın sorunları ile ilgilenen, hayatını çocuklarımıza adayan, en üst düzeyde çocuk hassasiyeti olan Nur DELİCE’nin yaptığı, başta İç Anadolu Birliği, Türk Dünyası Akademisyenler ve Bürokratlar Birliği, Dünya Muhabirler Birliği Türkiye Başkanlığı olmak üzere, onlara destek veren bir grup sivil toplum kuruluşu, 18 Mayıs Cumartesi saat 14.00 de, Ankara/Mamak ta bulunan Prof.Dr. Necmettin Erbakan Kongre Merkezinde,

“ÇOCUKLARIMIZIN SESSİZ ÇIĞLIĞINA SES OLALIM”

Etkinliği düzenlediler. Çocuklarımızın sessiz çığlığına ses olmak isteyen bütün duyarlı vatandaşlarımızı bu etkinliğe davet ediyorlar. “Gelin dünyada çocuklara yapılan bu zulmü, bu işkenceyi, bu katliamları bütün dünyaya hep birlikte haykıralım, çocuklarımızın sesi olalım diyorlar.

Davetleri, çocuklarımız için duyarlı olan insanlara. Onların acılarını, sıkıntılarını, dertlerini yüreklerinde hissedenlere. Çocuklarımızın sessiz çığlığı karsısında susanlara, kör, sağır, dilsiz, kalbi kararmış, mühürlenmiş olanlara değil.

Hiçbir maddi karşılık beklemiyorlar. Para, pul istemiyorlar. Sadece gelin hep birlikte çocuklarımızın sessiz çığlığı olalım diyorlar.

Sesimiz o kadar gür o kadar gür çıksın ki, zalimlerin, alçakların, hainlerin, çocuk katillerinin kulak zarları patlasın. Yürekleri yerlerinden fırlasın. Onların kâbusları olalım diyorlar 
Ve ekliyorlar…

Çocuklarımızın sessiz çığlığı olmaya var mısınız, bizimle misiniz? Diyorlar.

BİZ BURDAYIZ, SİZ NEREDE OLACAKSINIZ? DİYORLAR.

  
569 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
TÜRKİYE HABER
KÜLLİYE TV
TİVİ6
Namaz Vakitleri
TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI
DJB.AZ
İNTERNET HABER
MASALLARIN SESİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.548332.6787
Euro34.904535.0444
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam31
Toplam Ziyaret4258914
Saat