• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327444944
  • https://www.youtube.com/channel/UCocxrESu_QGlKCa9nZpDTDw

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası
ARKAMIZDA HOŞ BİR SADA BIRAKMAK

ARKAMIZDA HOŞ BİR SADA BIRAKMAK
      Kurban Bayramını idrak ettiğimiz şu günlerde, arkamızda hoş bir sada bırakmanın ne kadar önemli
olduğunu, Allah'ın rızasını kazanma konusunda ne kadar duyarlı olmamız gerektiğini bir kez daha gördük.
      İyilikler yapmak, hayır ve hasenat işlemek, hayırlı evlat yetiştirmek, öğrenci
okutmak, insanlığın hizmetinde yüzyıllarca duracak eserler sunmak, camiiler, mescitler, külliyeler imar etmek ve her
türlü yardımlar gibi daha birçok güzel şeyler icra ederek arkamızda hoş bir sada bırakırız.
      Hangimiz, imamın cenaze namazımızı kıldırırken, "hayattayken nasıl bilirdiniz?"
sorusuna, "Allah rahmet eylesin iyi biliriz" sözünü duymak istemeyiz?
      Sahi hiç "ahiret heybemizi" kontrol ediyormuyuz neler koymuşuz?
      Veya hayır ve hizmet yarışında bulunanlara ne kadar destek oluyoruz? Ne kadar yanlarındayız? Ne kadar onların işlerini kolaylaştırıyoruz? Onlara her türlü desteği veriyormuyuz?
      Geçen hafta içeresinde, 22. Dönem Çorum Milletvekili, Ankara Kültür ve Eğitim Vakfı Başkanı, Ak-Ev Hoşdere Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği(Öğretmen Semiha Yıldırım Camii Şerifi)
Başkanı Ali Yüksel Kavuştu Vekilimizle sohbet etme imkânı bulduk. Sayın Vekilimiz, bu camiinin hangi zorluklar, hangi tehditler altında yapıldığını, burayı yaptırmamak için malum zihniyetin olmadık zorluklar çıkardığını, buranın kamulaştırılıp park yapılması için kimlerin nasıl uğraştığını, protesto yürüyüşleri düzenlendiğini, camiilerden ve ezan sesinden rahatsız olanlarla her türlü zorluğa göğüs gererek bu camiinin bu hale gelmesinin mücadelesini anlattı.
      Ali Yüksel Kavuştu Vekilimiz, "Ankara'mızın Çankaya İlçesi, Hoşdere Caddesi, Özvatan sokakta bulunan, Öğretmen Semiha Yıldırım Camii Şerif'inin arsasını, "Külliye" yapmak için biz kendi imkanlarımızla aldık. İnşa edilecek Külliyede camii ile birlikte, kütüphane, kız ve erkek kuran kursu, camii lojmanı, 650 kişilik konferans salonu, yemek salonu, çocuk oyun alanı, gasilhane, otopark gibi alanlar bulunacak." sözleri muhteşem bir eserin gelişini müjdeliyordu.
      Sayın Vekil anlatırken bizim heyacanımız gözlerden kaçmıyordu. Çünkü Çankaya'da o bölgede böyle bir külliyeye şiddetle ihtiyaç vardı. Sayın vekilin cesareti ve mücadele azmini takdir etmemek mümkün değildi
      Sayın Vekil, "Külliye; zemin 1071 m2 ye oturmakta, toplam 6270 m2 alanlı 3 bodrum, zemin ve + bir kat ile birlikte 5 kattan oluşmaktadır. Bu hayırlı ve güzel ibadeti yaparken, içinde şu an yüzlerce kardeşimizin namaz kıldığı bu külliyenin tamamlanması için kardeşlerimizi ve kurumlarımızı katkıda bulunmaya davet ediyorum. Zira biliyoruz ki her hayırlı girişim ve hizmette Müslüman kardeşlerimizin dahil olması o işi daha da güzelleştirecektir."
      Sayın vekilimize bu zorlu ve meşakkatli mücadeleye girmenizin nedeni ne oldu sorumuza; "Elbette Allah'ın rızası. Camilerimiz her dönem ve kıyamete dek İslam’ın sembolü olacaklardır.
Müslüman toplumlar her coğrafyada ve her dönemde câmii yapımına büyük önem vermişler ve câmii merkezli şehirler, beldeler oluşturmuşlardır. Kur’an-ı Kerim’de Yüce Allah (cc) şöyle buyuruyor:
“Allah’ın mescitlerini ancak Allah’a ve ahiret gününe iman eden, namazı dosdoğru kılan, zekâtı veren ve Allah’tan başkasından korkmayan kimseler imar eder. İşte doğru yola ermişlerden olmaları umulanlar bunlardır.” (Tövbe, 9/18) Bu ayette Yüce Mevla mescidlerin yapımının faziletinden ve öneminden bahsetmektedir. Peygamber efendimiz (s.a.v) de cami yaptırmakla ilgili olarak şöyle buyuruyor: “Kim Allah rızasını gözeterek, Allah için bir mescid yaptırırsa, Allah da onun için cennette bir köşk yaptırır.” (Müslim, Zühd, 3)"
      Binbir zorluklar ve mücadelelerle bu seviyeye getirilen külliyenin tamamlanması, yukarıda bahsettiğimiz, ahiret heybesini doldurmak ve ARKASINDA HOŞ BİR SADA bırakmak isteyenlerin yani her birinizin görevi olmalıdır.
      Selam olsun hayırda yarış edenlere, selam olsun ahiret heybesini hayırlarla
dolduranlara, selam olsun arkasında hoş bir sada bırakanlara...
ismet Taş
İç Anadolu Birliği Genel Başkanı
Türk Dünyası Akademisyenler ve Bürokratlar Birliği Genel Başkanı
Dünya Muhabirler Birliği Türkiye Başkanı

  
86 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
TÜRKİYE HABER
KÜLLİYE TV
TİVİ6
Namaz Vakitleri
TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI
DJB.AZ
İNTERNET HABER
MASALLARIN SESİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.883933.0157
Euro35.783235.9265
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam100
Toplam Ziyaret4261996
Saat