• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ismet.tas.5876

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KİM KORKAR SINAVDAN
ÜCRETSİZ ONLİNE DANIŞMA
ÖĞRENCİ VE VELİLER İÇİN

20 HAZİRANA KADAR

0 (532) 254 95 16
Psikolog Ali ORHAN
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
İLLERARASI MESAFE
Site Haritası
TÜRK ASKERİ LİBYA’YA BARİŞI SAĞLAMAYA VE TARİH YAZMAYA GİDİYOR
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Libya’ya asker gönderme kararı doğru karardır.
Bu karar meşru Libya  hükümetinin Türkiye’ye yaptığı  askeri destek talebi  üzerine alınmıştır.Türkiye’nin Libya’daki askeri mevcudiyeti, Rusya Federasyonu Suriye’deki askeri mevcudiyeti   İle aynı anlam taşımaktadır . Bu karar kısaca  “Davet ettiler geldik” anlamına gelmektedir.
Türkiye asırlarca birlikte yaşadığı, 1974 Kıbrıs Barış operasyonunda hayati yardımlar gördüğü dost Libya’nın çağrısına sessiz kalamazdı. Sessiz kalsaydı Tarih mevcut yönetimi ve Türk Halkını kınardı.Türkiye ile  Birleşmiş Milletler tarafından tanınan meşru Libya Hükümeti arasında 27 Kasım 2019 tarihinde imzalanan tarihi anlaşma Türkiye’yi karaya hapsetme planını bozmuştur. Bu anlaşmayla Akdeniz’de oynanmak istenen çirkin oyunlar ve Libya halkının deniz alanlarına el koyma planını yoka çıkarılmıştır. Suriye’de olduğu gibi Türk askeri Libya halkının sevgi ve desteğini kazanacaktır. Bu destek en kısada Libya’da iç barışın sağlanmasında lokomotif rol olacaktır. Bu süreçte Türk basınına önemli görev düşmektedir. Bu bağlamda Türk basını ve sivil toplum örgütlerinin , Türk askerini Libya görmek istemeyen çevrelerin kara propagandasına karşı mücadele etmeleri  ve Türk hükümetinin yanında durmaları büyük önem kazanmaktadır. Bunu milli bir görev olarak değerlendiriyorum. 
Libya’daki gayri  meşru güçleri, bir anlamda teröristleri destekleyen ülkeler ileride tarih önünde hesap vereceklerdir .
Siyasi görüşlerimiz ne olursa olsun Hükümetin yanında olmamız milli bir görev ve sorumluluktur. Eleştirme değil, birlik ve bütünlük zamanıdır. Türk askerinin başta  Suriye olmak üzere 12 ülkedeki barışçıl rolü, Libya’da görülecektir. 
Türk Askeri Libya’ya iç barışı sağlamaya ve tarih yazmaya gidiyor.
TBMM ‘nin kararı hayırlı olsun.

Rabbim Askerimizi Libya’da muzaffer kılsın.Hulusi Kılıç 
T.C. Azerbaycan ve Moldova Sabık Sefiri
Türk Dünyası Parlementerler Birliği Dış İlişkiler Genel Koordinatörü
  
83 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
TÜRKİYE HABER
Namaz Vakitleri
İÇ ANADOLU BİRLİĞİ BUSİNESS
DJB.AZ
İNTERNET HABER
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.84196.8693
Euro7.73027.7611
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam16
Toplam Ziyaret788222
Saat