• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://www.youtube.com/watch?v=8hQAuAAUiJQ&feature=emb_logo

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası

Anasayfa

4 Nisan pazar günü sabah uyandığımızda istisnasız herkes televizyonlarının başına geçip, telefonlarına sarıldılar. "Neler oluyor, ihtilal mi oldu?" soruları havalarda uçtu. Türkiye şöyle bir dalgalandı. Çünkü 104 emekli amiral, ne olduğu belli olmayan bir bildiri yayınlamışlardı. Bildiride bahsi geçen konuların tartışılıyor olmaması, bildirinin hangi maksatla yayınladığının tam olarak anlaşılamaması, bildirinin, "Darbeyi çağrıştıran bildiri" olarak algılanmasına neden oldu. Peki neden?
06.04.2021
İlk kıblemiz, yeryüzünde yapılan ikinci mescit, üçüncü Harem-i Şerifimiz mübarek Mescid-i Aksa yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya! İşgalci İsrail, bildiğiniz üzere yakın zamanda Burak Vakfiye Meydanı’nda kepçeler ve büyük iş makineleriyle kazılar yaptı. Bu bölge mübarek Mescid-i Aksamızın hemen yanı başındadır. Kazı çalışmalarının gürültüsü mescitlerin içine kadar ulaştı. Mescid-i Aksa'nın bahçesinde ve içindeki yapılarda kazılardan dolayı çatlaklar ve yarıklar oluştu.
31.03.2021
Belki bu söz malumun ilanı olacak ama yine de sık sık hatırlatmakta fayda var. Özellikle PKK ve Rum sevicilerinin hafızalarını sık sık güncellemek lazım. Çünkü defalarca söylendi, söyledik, yazdık, çizdik ama birilerinin bilinçli olarak bir kulağından girdi öbür kulağından çıktı. Ama biz bilinen gerçekleri kulakları sağır edercesine haykırmaya devam edeceğiz. Ne mi oldu? Anlatalım...
30.03.2021
Hayatımızın her alanında karşımıza bazen bildiğimiz bazen bilmediğimiz bir anlam veremediğimiz, bazen de ne olduğundan emin olamadığımız sembollerle karşılaşırız. Oysaki bu sembollerin her birinin bir anlamı, bir dili, bir dini, temsil ettiği legal veya illegal, kurumları, kuruluşları, yasal veya yasa dışı örgütleri, karanlık ve şeytani güçleri ifade eder. Yine bilerek veya bilmeyerek bu sembolleri kullanırız. Farkında olarak veya olmayarak da istemediğimiz dinlere veya yasa dışı örgütlere hizmet ederiz. Herhangi bir yanlışa düşmemiz, istemediğimiz bir kuruluşa veya ilkel dinsel yaklaşımlara hizmet etmememiz için ne kadar dikkat etsek azdır.
23.03.2021
Muhteşem Türk Tarihinde öyle büyük zaferler, destanlar, kahramanlar, yiğitlikler vardır ki, hiçbir milletin tarihinde asla bunlara rastlayamazsınız. Düşünün bir kere, hangi milletin tarihinde ülkeleri için savaşırken, dönmeyi düşünmeyenler var? Hangi milletin tarihinde bir ölüm-kalım savaşı olmuştur? Hangi devletin tarihinde, birçok devletin bir araya gelerek, bitmiş, tükenmiş, hasta adam dedikleri bir devlete karşı, olağanüstü orantısız bir güçle saldıranların kesin yenilgiyi uğradığı bir olay vardır? Hangi devletin tarihinde, kara, deniz ve kısmen hava kuvvetlerinin katıldığı bir savaş olmuş, zamanın en üstün teknolojisi ile donatılmış düşman kuvvetlerine karşı, teknik donanımı son derece zayıf bir kuvvet kesin başarı kazanmıştır. Bunları uzatabiliriz.
18.03.2021
Irak'tan bir Papa geçti. Papa Francesco'nun durup dururken Irak'ı ve Şii Lider Ayetullah Sistani'yi üstelik evinde ziyaret etmesi, dinler arası diyalog, medeniyetler buluşması, barış, yakınlaşma, dostluk, bölgeye istikrar getirme olarak Vatikan tarafından değerlendirilirken acı acı güldük! Gerçekten buna inanların olduğunu düşündüler mi? Madem öyle aklımıza gelen soruları sıralayalım. Irak, haydut devlet ABD tarafından işgal edilip, yaklaşık bir milyon iki yüz bin kişi ölürken, hapishanelerde bulunanlar işkence ile yaşamlarını yitirirken, mezhep savaşları devam ederken, Papa neredeydi? Irak’ı ziyaret İşgalden 18 yıl sonra mı aklına geldi?
16.03.2021
Neden böyle bir başlık attığımızı anlatmadan evvel, sizlerle bir anımı paylaşmak istiyorum. Bundan bir kaç yıl evvel, Dr. Sadık Ahmet'in ölüm yıl dönümünde bulunmak üzere, Gümülcine'ye gittik. Yunan polisinin sıkı denetimi altında anma töreni yapıldı. Törenden sonra Gümülcine ve İskece'deki yerel Türk yöneticileri ve öğrenci birlikleri ile görüşmeler yaptık. Anlatılanlar ve yaşananlar karşısında, Yunan hükümetinin ve polisinin baskılarının boyutlarını da öğrenmiş olduk. Dönmeden evvel başta Selanik ve Kavala olmak üzere bir kaç Yunan şehrini görme imkânımız oldu. Ve işte o zaman Yunan'ı yakından tanımış olduk!
09.03.2021
Bitlis Tatvan'da düşen helikopter kazasında şehit olan Türk Silahlı kuvvetlerimizin Kahraman askerlerine Allah'tan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun. Yaralılarımıza Acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. İsmet Taş İç Anadolu Birliği Genel Başkanı
04.03.2021
 1  ...
TÜRKİYE HABER
Namaz Vakitleri
İÇ ANADOLU BİRLİĞİ BUSİNESS
DJB.AZ
İNTERNET HABER
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.13268.1652
Euro9.67099.7097
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam23
Toplam Ziyaret1000581
Saat