• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ismet.tas.5876

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KİM KORKAR SINAVDAN
ÜCRETSİZ ONLİNE DANIŞMA
ÖĞRENCİ VE VELİLER İÇİN

20 HAZİRANA KADAR

0 (532) 254 95 16
Psikolog Ali ORHAN
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
İLLERARASI MESAFE
Site Haritası
KİMSİN SEN!!!KİMSE KKTC CUMHURBAŞKANI MUSTAFA AKINCI’YA KIZMASIN!!!

            Kıbrıs bizim tarihi, kültürel bağlarımızın yanı sıra kan bağımızın da olduğu, şehitlerimizin kanı ile sulandığı,  “Yavru Vatan” dediğimiz vatan olarak gördüğümüz bir Türk Yurdudur.  Tarih boyunca, Rumlar tarafından Kıbrıs Türkünün çekmiş olduğu acı, işkence,  uğradığı zulüm, yaşadığı soykırım ve katliamlar düşmanlarımızı bile ürkütmüştür. 

            Kıbrıs’ taki insanlık dışı işkence ve katliamlar, 1974 Kıbrıs Barış Harekâtı ile son bulmuş,  ancak o günden bu güne Rumlar, ne Megola İdea(Yunanistan’ın, Bizans’ın en parlak dönemine geri getirme, İstanbul’un Türklerden geri alınarak Bizans İmparatorluğunu yeniden kurmak) ne de Enosis  (Kıbrıs’ın Yunanistan’a bağlanması ) hayalinden vazgeçmişlerdir.

            Bu hayallerin peşinde  koşan Rumlar ve Yunanlılar hiçbir zaman Türkleri ada da istememişler, Barış Harekâtına kadar bunu fiili olarak yok etmek için, her türlü metodu  kullanarak gerçekleştirmek istemişlerdir.

            Bu güne gelindiğinde bu hayallerini,  adı sanı Türk olan biri tarafından gerçekleştirmek istemektedirler. Bu zevatın adı Mustafa AKINCI…

            KKTC Cumhurbaşkanı olan bu zat, Kıbrıs Barış Harekâtına, “Savaş”, Barış Pınarı Harekâtına, “Akan su değil Kan” ve şimdi de İngiliz gazetesine verdiği demeçte, “Türkiye’nin KKTC yi vilayet yapacağı, Kuzey Kıbrıs’ın Türkiye Bağlanması Korkunç olacaktır.”  Demeçleriyle, ,”Rum Tezine” destek verircesine AB ve ABD ye, “Emrinizdeyim Emret Komutanım” demiştir.

            Olayı tersten okuyalım. Hiç kimse bu Zat’a kızmasın, küfür etmesin hakaret hele hiç etmesin! Kızılacak biri var ise o da 74 yılından bu tarafa iktidara gelen hükümetlerdir, devlet aklıdır.

            Neden mi? Bu Zat’ın,  1975 yılında yani Barış Harekâtından bir yıl sonra ABD,   adada, “Ortak vatan, Türkiye’siz bir gelecek” projesi kapsamında kurulan, istihbarat örgütlerinin kontrolü altında eğitim veren sivil toplum örgütlerinde eğitim aldığı herkesin malumu.  Yani adamlar yaklaşık elli yıldır çalışıyorlar, adam yetiştiriyorlar. Ve yetiştirdikleri adamı Cumhurbaşkanlığı makamına kadar yükseltiyorlar. Ve tabi buyurun sürpriz olmayan beklenen sonuç.

            Peki, onlar Türkiye düşmanları elli yıllık planlarını devreye sokarken, biz bu elli yıldır Kıbrıs’ta ne yaptık? Birileri bunun hesabını vermeli! Şayet siz Kıbrıs’ta bu olup bitenlere seyirci kalmışsanız, kendi insanınızı bu tip durumlara hazır etmemişseniz, yetiştirmemişseniz, vay sizin halinize! Bunun adına devlet yönetmek mi diyorsunuz siz! Adamlar gözünüzün içine soka soka adam yetiştiriyor, devletin tepesine getiriyor siz sadece seyrediyorsunuz! Sonra da,  vah, tüh, hain adam, ajan adam,  ABD, Batı uşağı gibi ağzınıza geleni söylüyorsunuz!  Ve tabi ki elbette hiç ama hiç kimse bu sözleri yani sorumluluğu üzerine almayacaktır!

            Peki, şimdi ne olacak? Adam efendilerine, “Bakın durum kötü, seçilememe ihtimalim var,  bana her türlü desteği verin, tekrar seçilmemi sağlayın, ben sizin en sadık adamınızın” dercesine AB ve ABD ye mesajlar yolluyor.   

            Uzun lafın kısası! Bu seçimlerde malum zat mutlaka ama mutlaka kaybetmeli. Kıbrıs Türk Halkı bağımsızlığına, özgürlüğüne sahip çıkmalı. Aksi halde Rum boyunduruğu,  74 öncesine dönülmesi, Doğu Akdeniz’in kaybedilmesi, Türkiye’nin güvenliğinin zaafa uğraması, kaçınılmazdır. Görünen o ki, Türkiye’nin, eğitim, sağlık, ulaşım hatta maaşlarının ödenmesi konusundaki destekleri bir kısım nankör, haddini bilmez kişiler tarafından unutulmuş olacak ki, bu zat hala destek bulabiliyor.

Bu gün dünden daha çok çalışmalı. Kimse unutmasın,  Enosis ve Megola İdea planları bütün canlılığı ile uygulanmaya hazır durumda. KKTC nin kaybedilmesinin ne demek olduğunu beşikteki çocuk bile biliyor artık. Rum’u, Yunanı, AB’lisi, ABD’lisi top yekûn malum Zat’ı desteklediği açık seçik meydanda. Görüldüğü gibi bunun gizlisi saklısı kalmadı. Herkes kartlarını açtı. Bu seçimler KKTC nin var olma veya yok olma mücadelesi olarak algılanmalı. Kıbrıs Türk Halkı kendi kaderine sahip çıkmalı. Milli güçlerin kazanması için 24 saat yetmemeli.

Özetle kimse Mustafa Akıncı’ya kızmasın! O zat görevini yapıyor! Diyetini ödüyor. Bizde bize düşeni yapalım, bütün gücümüzle, her türlü iletişim araçlarını kullanarak, milli güçlerin, Kıbrıs Türk Halkının yanında olalım….

İsmet Taş – İç Anadolu Birliği Genel Başkanı
                     Dünya Muhabirler Birliği Türkiye Başkanı

 

  
1006 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
TÜRKİYE HABER
Namaz Vakitleri
İÇ ANADOLU BİRLİĞİ BUSİNESS
DJB.AZ
İNTERNET HABER
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.30957.3388
Euro8.65038.6850
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam77
Toplam Ziyaret802209
Saat