• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ismet.tas.5876

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KİM KORKAR SINAVDAN
ÜCRETSİZ ONLİNE DANIŞMA
ÖĞRENCİ VE VELİLER İÇİN

20 HAZİRANA KADAR

0 (532) 254 95 16
Psikolog Ali ORHAN
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
İLLERARASI MESAFE
Site Haritası
DÜNYA KADINLAR GÜNÜ
ic-anadolu-birligi-dunya-kadinlar-gunu.gif

Bizim için kadınlar günü Peygamber Efendimiz (s.a.v)’ in can yoldaşı, hayat arkadaşı, sırdaşı ve öğrencisi, müşriklerin zulmü karşısında her zaman Efendimiz’i destekleyen, tüm zamanların kadınlarına örnek olan Hazret-i Hatice’dir.

Kadınlar günü bizim için Fıkıh ilminin kurucularından, Hazret-i Ayşe’dir.

Bizim  için kadınlar günü Nebîler Efendisinin son çiçeği... Peygamber Efendimiz’in dünyada neslini devam ettiren nur yumağı... Kızlarının en küçüğü... Cennet gençlerinin efendileri Hz. Hasan ve Hüseyin’in (r.a.) anneleri... Hz. Ali’nin (r.a.) zevcesi... Eli değirmen döndüren “Fâtıma ana” diye anılan bir sultane anne... Beyi ve çocuklarıyla Ehl-i Beyt’i teşkil eden ümmetin hanımlarının seyyidesi... Cennet hanımlarının efendisi Hazret-i Fatma’dır.

Bizim için kadınlar günü Kerbela kahramanı Zeynep’tir.

Bizim için kadınlar günü ilk Türk kadın hükümdar Tomris Hatundur.

Bizim  için kadınlar günü, Kurtuluş Savaşın mimarı, Türkiye Cumhuriyetin kurucusu, Yüzyılın lideri Mustafa Kemal Atatürk’ü dünyaya getiren Zübeyde Hanımdır. 

Bizim  için kadınlar günü Aziziye savunmasına 20 yaşlarında genç bir gelinken, “Türk çocuğu öksüz kalır, yurtsuz kalmaz” diyerek küçük yaştaki oğlunu ve 3 aylık kızını evde bırakarak katılan Nene Hatundur. 

Bizim  için kadınlar günü Mustafa Kemal Paşanın izniyle ulusal kurtuluş savaşında Batı Cephesi'nde mücadele vererek Anadolu kadınının fedakarlılığın, vatan sevgisinin ve cesaretinin timsallerinden olan Kara Fatma’dır. 

Bizim  için kadınlar günü Kurtuluş Savaşı'nda Vatanı için mücadele eden Halide Onbaşı (Halide Edip Adıvar), Nezahat Onbaşı (Nezahat Baysel), Şerife Bacı, Halime Çavuş Hafız Selman İzbeli, Gördesli Makbule, Çete Emir Ayşe, Tayyar Rahmiye ve yüzlerce isimsiz kadındır. 

Bizim  için kadınlar günü Türkiye'nin ilk kadın pilotlarından biri olmakla beraber, dünyanın da ilk kadın savaş uçağı pilotu, Mustafa Kemal Atatürk’ün sekiz manevî evladından birisi Sabiha Gökçen’dir.  

Bizim  için kadınlar günü birçok ülkeden çok önce Mustafa Kemal Atatürk’ün  kadınlara seçme ve seçilme hakkı hediye ettiği gündür.

Bizim  için kadınlar günü bilime, ilime imza atmış, hayat mücadelesini veren binlerce kadındır.

Bizim  için kadınlar günü vatanı milleti korumak için savaşan, şehit düşen, gazi olanın annesidir, kızıdır, eşidir.

Bizim için kadınlar günü için dışardan dayatılan bir gün değildir, bizim için kadınlar gününü kutlamak için binlerce günler ve kadınlar örnekleri vardır.

 Bizim  için kadınlar günü kadının sevgi saygı gördüğü her gündür. Kutlu olsun.


İsmet TAŞ 

İç Anadolu Birliği Genel Başkanı

 

 

  
93 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
TÜRKİYE HABER
Namaz Vakitleri
İÇ ANADOLU BİRLİĞİ BUSİNESS
DJB.AZ
İNTERNET HABER
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.56677.5970
Euro8.93678.9725
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam33
Toplam Ziyaret827852
Saat