• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ismet.tas.5876

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KİM KORKAR SINAVDAN
ÜCRETSİZ ONLİNE DANIŞMA
ÖĞRENCİ VE VELİLER İÇİN

20 HAZİRANA KADAR

0 (532) 254 95 16
Psikolog Ali ORHAN
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
İLLERARASI MESAFE
Site Haritası
ÇANAKKALE ŞEHİTLERİMİZ VE MİRAÇ’I ANARKEN!
CanakkaleZaferi-E-kart-V190320150223N3.gif


Çanakkale… Yurdun, doğusundan, batısından, kuzeyinden, güneyinden, koşa koşa gelen, düğüne gider gibi vatanı kurtarmaya koşan, millet evlatlarının şehadete yürüdüğü, Arş-ı Ala’ya çıktığı yer…

            Çanakkale… Yüzbinlerce evladımızın, Allah’ın yüce katına çıkığı, şehadet şerbetini içtiği yiğitlerimizin yattığı yer…

            Çanakkale… Mehmet Akif’in, “Bedrin Arslanları ancak bu kadar şanlı idi” dediği övgüler ötesi bir övgüyle andığı, yedi düvele kök söktüren kınalı kuzuların savaştığı alan.

            Çanakkale… Türk’ü, Kürt’ü, Laz’ı, Çerkez’i, Abaza’sı sırt sırta omuz omuza mücadele ederek şehadete yürüdükleri kutsal bir toprak.

            Mehmet Akif, “Ey şehîd oğlu şehîd, isteme benden makber,
Sana âgûşunu açmış duruyor Peygamber.” Diyerek şehitlerimizi Peygamberimize emanet etmiştir. O şehitler ki hepimizin emanetidir. Onlar dünya tarihini yeniden yazmışlardır. Onların şehadeti gelecek nesillere hep örnek olmuştur.

            Yüce Kitabımız şehitlerimizi ne güzel anlatmış; “Onlara ölüler demeyiniz onlar diridirler. Ancak siz bunu bilmezsiniz”

            Şehitlik insanın yücelmesi yani Miraç’ıdır. Bu mübarek günde onları anmak, onların emanetine sahip çıkmak, her Türk’ün, her Müslümanın en kutsal görevidir.

            Bizde şehadet şerbetini içerek Allah’ın katına yükselen bütün şehitlerimize söz veriyoruz.

            HER KARIŞI ŞEHİT KANI İLE SULANMIŞ BU TOPRAKLARI, YERE DÜŞÜRMEDİĞİNİZ BAYRAĞIMIZI, DÜŞMANA AYAK BASTIRMADIĞINIZ VATANIMIZI, DİM DİK AYAKTA TUTTUĞUNUZ DEVLETİMİZİ, SİZLERİN AÇTIĞI YOLDA YÜRÜYEREK CANIMIZ VE KANIMIZ PAHASINA KORUYACAĞIMIZA, EMANETLERİNİZE SAHİP ÇIKACAĞIMIZA, ALLAH’IN KİTABI, NAMUSUMUZ VE ŞEREFİMİZ ÜZERİNE SÖZ VERİYORUZ.

            RUHUNUZ ŞAD, MEKANINIZ CENNET OLSUN. 


 
  
85 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
TÜRKİYE HABER
Namaz Vakitleri
İÇ ANADOLU BİRLİĞİ BUSİNESS
DJB.AZ
İNTERNET HABER
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.56677.5970
Euro8.93678.9725
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam32
Toplam Ziyaret827851
Saat