• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
İLLERARASI MESAFE
Site Haritası
GAZETECİ-YAZAR, İÇ ANADOLU BİRLİGİ GENEL BAŞKANI VE DÜNYA JURNALİSTLER BİRLİĞİ TÜRKİYE BAŞKANI İSMET TAŞ’INAZERBAYCAN-ERMENİSTAN SAVAŞI İLE İLGİLİ DEMECİ

BASINDAN

Azerbaycan,  işgal altındaki topraklarının özgürleşmesi için başlatmış olduğu harekât ve cepheden gelen zafer haberleri, Türkiye’de çok büyük bir sevincin oluşmasına, yüreklerimizin ferahlamasına, coşku ile dolmasına neden olmuştur. Türkiye’nin birçok illerinde Azerbaycan’a sevgi gösterileri yapılırken, bizlerde diğer STK  ile birlikte Azerbaycan için, “Güç Birliği” yapıyoruz.    

        Bütün STK Azerbaycan’a tam destek verdikleri gibi,  başta sömürgeci Fransa olmak üzere, Ermenistan’a destek veren bütün ülkeleri de şiddetle kınadılar.

Can Azerbaycan bizim canımızdır, damarlarımızda akan kan gibidir. İki devlet tek millet ruhu içerisinde oluşturduğumuz kardeşlik bağları ebediyen devam edecektir. Azerbaycan’da atılan bir çığlığın sesi Türkiye’den duyulur. Acıları acımız, sevinçleri sevinçlerimiz olmuştur.

        Azerbaycan’ın kendi topraklarının bağımsızlığı için verdiği mücadeleyi Türk Halkı kendi mücadelesi olarak görmektedir. Ermenistan tarihsel hainliğini sergileyerek,   özgür dünyanın gözü önünde,  haksız, hukuksuz, mesnetsiz olan bu işgalde sivillere saldırmış, katliamlar ve soykırımlar yapmıştır. Bütün dünya üç maymunu oynamıştır. Söz konusu, “Türk Katliamı” olunca,  sağır, kör ve dilsiz oluyorlar. Bunun içinde Türk Dünyası çok daha güçlü olmalı, sesi çok daha fazla gür ve etkili çıkmalı.  Bu anlamda,  Ermenistan’a dolaylı veya dolaysız destek veren bütün ülkeleri bir kez daha şiddetle, nefretle kınıyor, lanetliyorum.

Ermenistan’ın Doğu ve Güneydoğuda ki katliamlar ve Asala Terör Örgütü vasıtasıyla ülkemize, diplomatlarımıza yapmış olduğu saldırılar hafızalarda canlılığını korumaktadır, unutulmadı, unutulmayacaktır. Ermenistan demek,  kan, işkence, şiddet, zulüm ve katliam demektir.  Akıttıkları kanda mutlaka boğulacaklardır.

Ermenistan Kafkasların Terör devletidir. Bu devlet mutlaka yaptıklarının cezasını ödemelidir.

        Azerbaycan toprakları özgürleşecek, Karabağ Azerbaycan Bayrağı dikilecek, Ermenistan yaptıklarının bedelini ödeyecek

İÇ ANADOLU BİRLİĞİ VE DÜNYA JURNALİSTLER BİRLİĞİ
TÜRKİYE BAŞKANLIĞI ADINA
İSMET TAŞ
  
84 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
TÜRKİYE HABER
Namaz Vakitleri
İÇ ANADOLU BİRLİĞİ BUSİNESS
DJB.AZ
İNTERNET HABER
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.02288.0550
Euro9.48579.5238
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam115
Toplam Ziyaret892482
Saat