• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
İLLERARASI MESAFE
Site Haritası
TÜMGİAD Genel Başkan Yrd. Taş'tan Kooperatif vurgusu “önemi büyük”

BASINDAN&TÜMGİAD

TÜMGİAD Genel Başkan Yardımcısı İsmet Taş, kooperatiflerin önemine vurgu yaparak, “Kooperatiflerin ihracat ağına dahil edilerek milli üretimin dünyaya yayılması, vatandaşın milli kaynaklarla üretim zincirine dahil edilmesi için çaba gösteriyoruz” dedi.

Ticaret Bakanlığı tarafından düzenlenen 4’üncü Türkiye Kooperatifler Fuarı Ankara Ticaret Odası’nda düzenlendi. ‘Birlikte Üretim, Birlikte Büyüme’ temasıyla gerçekleştirilen fuara Türkiye’nin çeşitli illerinden onlarca kooperatif katıldı.  Tüm Girişimci ve İş İnsanları Derneği Başkan Yardımcısı İsmet Taş, kooperatiflerin önemine vurgu yaparak, “Kooperatiflerin ihracat ağına dahil edilerek milli üretimin dünyaya yayılması, vatandaşın milli kaynaklarla üretim zincirine dahil edilmesi için uğraşıyoruz” dedi.

23854b33-ce7c-4cac-aec4-8bdb45fa0a1c.jpg

BAŞKENT MARKET, ALTIN ELLER, ORGAİK ÜRÜNLER
Büyükşehir Belediyesi fuara yerli üreticilerin özellikle de kadın kooperatiflerinin gelişmesine ve ekonomisine katkı sağlamak amacıyla hayata geçirdiği ‘Başkent Market’ projesiyle katıldı. Altındağ Belediyesi de, Altındağlı kadınların el emeği ürünlerinin satışının yapıldığı ‘Altın Eller Kadın Kooperatifi’yle fuarda yerini aldı. Mamak Belediyesi ise ‘Mamak Kadın Kooperatifi’nin yetiştirdiği organik ürünleri sergiledi.

KADIN KOOPERATİFLERİ DAMGA VURDU
Ülkemizde kooperatifçiliğin geliştirilmesi, kooperatif ürünlerinin tanıtımı ve bu alanda bir farkındalık oluşturularak kooperatifler aracılığıyla iç ve dış ticaretin geliştirilmesi amacıyla 24-27 Eylül 2020 tarihleri arasında Ankara Ticaret Odasının Congresium Fuar Merkezinde düzenlediği   “Türkiye Kooperatifler Fuarı”na TÜMGİAD (Tüm Üretici Kadın Kooperatifleri Güç Birliği) da katıldı.

PROJELERİ HAYATA GEÇİRİYORUZ

TÜMGİAD Genel Başkan Yardımcısı ve İç Anadolu Birliği Genel Başkanı İsmet Taş ; “Kooperatiflerin ticaret yapma kapasitelerinin artırılması, E-Ticaret ağına dahil edilmesi veya paylarının artırılması, ihracat ağına dahil olarak milli üretimin dünyaya yayılması, vatandaşın milli kaynaklarla üretim zincirine dahil edilmesi gibi ülkemiz adına çok önemli konularda  yurt genelinde bir çok kooperatifle birlikte  TÜMGİAD Tüm Üretici Kadın Kooperatifleri çatısı altında faaliyet göstermekteyiz. TÜMGİAD - İÇAN olarak fuardan sonra bazı projelerimizi de hayata geçiriyoruz. Emek veren, üretime destek olan tüm kooperatiflerimizi tebrik ederim” açıklamalarında bulundu.

cb944cd4-e409-4193-871b-63e036362bdf.jpg

GÜÇ BİRLİĞİ VURGUSU

Tüm üretici kadın kooperatifleri güç birliği sorumlusu ve aynı zamanda Kumluca Yörük Türkmen derneği Başkanı olan Nurcihan Uğurel  yöresel elbisesiyle dikkatleri üzerinde toplarken, fuara katılan kooperatif temsilcilerinin stantlarını ziyaret ederek Güç Birliği çalışmaları hakkında da bilgi verdi. Uğurel “ Fuara katılımın yüksek olması çok güzel. Güç Birliğine üye bir çok kooperatif fuara katılmış durumda. Yeni tanışabildiğimiz kooperatiflerin de  TÜMGİAD  Kooperatifler Güç Birliği’ne üye olmaları sevindirici” ifadelerini kullandı.

Emrah Özcan/İLKSAYFA

  
22 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
TÜRKİYE HABER
Namaz Vakitleri
İÇ ANADOLU BİRLİĞİ BUSİNESS
DJB.AZ
İNTERNET HABER
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.02288.0550
Euro9.48579.5238
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam116
Toplam Ziyaret892483
Saat