• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://www.youtube.com/watch?v=8hQAuAAUiJQ&feature=emb_logo

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
İLLERARASI MESAFE
Site Haritası
Derin Öfke…!?


Bir önceki yazımızda, “Tasa etme Macron” demiş, ülkemizdeki gayri milli azınlığın İslam’a saldırılarını örnekleri ile ifade etmiş, “saldırıyorlar sonra halkın tepkisine göre tavır belirleyerek üç maymunu oynuyorlar” demiştik.  Ve devamında halkın yeteri kadar tepki göstermediğini üzülerek ifade etmiştik. 

Ve maalesef haklı çıktık!
İslam’a ve O’nun değerlerine saldırı son hızla devam ediyor.  Bir gazete 2020 nin “felaket ve gözyaşları” başlığı ile verdiği baş sayfa manşetinde, Ayasofya’nın açılışına da yer veriyor.  Diğer taraftan kendini bilmez,  hadsiz ne olduğu belli olmayan biri de, başörtülü hâkime güvenmediğini söyleyerek bu saldırılara başka bir ivme kazandırdı.  

Malum gazete geri adım atarak, “Editoryal” hata diyerek, “Biz onu kastetmedik, onu demek istemedik, biz halkın değerlerine saygılıyız” söyleriyle geri adım attı. Attı ama Yunan medyası ve bizdeki bazı siyasiler bu yaklaşıma sahip çıkarak malum gazeteye destek verdi. 

Başörtülü hâkime güvenmediğini söyleyen, bu ülkede bakanlık yapmış,  bir muhalefet partimizde siyaset yapan zat ise, “ Laik Cumhuriyet'in kurucu değerlerini aşındırmayı ve İslam'ı siyasete alet ederek gerici ve otoriter bir yönetim kurmayı hedefleyen kesimlerin ‘sözde özgürlük sembolü' haline gelen türban, ne Kur-an'da, ne de İslami gelenekte yeri olmayan bir ideolojik simgedir.” Sözleri ile saldırılarını sürdürmeye devam etmiştir. 

Elbette bu saldırılar, ülkemizdeki çarpık, gayri milli, gayri insani ve ahlaki olmayan, düşmanlık, kin, nefret, öfke kokan, ötekileştiren, ayrıştıran bir zihniyetin ifadesidir. 

Bakanlık ta yapan bu zat, halka ve onun değerlerine saldırmakla, halka karşı vefasızlığın, nankörlüğün, ikiyüzlülüğün sahtekârlığın örneklerini vermiştir. 

Milli ve manevi değerlerimizi siyasetin ve kendi çarpık zihniyetlerinin konusu yapanlara halk mutlaka gereken cevapları verecektir. Bundan kuşkumuz yok.  Hiç kimse değerlerimizle oynayamaz, oynatmadık, oynatmayacağız bundan da kimsenin kuşkusu olmasın. 

Toplumun değerlerine saldırmak, hakaret etmek, aşağılamak, kelimenin tam anlamıyla jakobenliktir, ideolojik bağnazlıktır, ilkel bir anlayışın ürünüdür. Gerçek anlamda “İrticanın hortlaması” böyle bir şeydir. 

 “2020 yılının felaket ve gözyaşları” manşetini atan malum gazete, asıl felaket ve gözyaşları olarak,  halkın değerlerine saldıran bu “hilkat garibeleri”ni teşhir etmesi gerekiyordu. Çünkü yüzlerindeki maskeyi çıkarttıklarında ne oldukları anlaşıldı.  
Elbette aklımıza gelen soru şu! Bu, “NATO mermer, NATO kafa”ların halkın değerlerine olan, “Derin öfke”si neden?

Bu sorunun cevabını Şalcı Bacı’yı asan İstiklal Mahkemelerine bakarsanız anlarsınız.  Bu milletin değerlerine savaş açan bu zihniyet, hiçbir zaman başarılı olamamış, düşüncelerini tam olarak iktidar yapamamışlardır. Baskı, zorbalık ve zulümle bu gayri milli, gayri insani, gayri ahlaki zihniyetin hâkim olmasını kırklı yıllarda bile başaramamışlar onların torunları bugün asla başaramayacaklardır. 

Ağızlarından salyalar aka aka bu halkın değerlerine karşı,  iğrenç, çirkin, ahlaksız savaşlarını verseler de asla galip olamayacaklardır. İstedikleri kadar 60-70 yıl öncesinin özlemi ile yanıp tutuşsunlar, istedikleri kadar takiyye yapsınlar, istedikleri kadar başarılı olmak için küresel güçleri arkalarına alsınlar yine de bu milletin tokadını yemekten kurtulamayacaklardır. 

Bu vesile ile bu millet kimin gerçekte ne olduğunu ne olmadığını net bir şekilde görüyor. 

Takke düştü kel gözüktü. Artık dillerine dolandırdıkları,  kendilerinin asla uymadıkları,  inanmadıkları, istismar ettikleri, insan hakları,  demokrasi,  hukuk, özgürlük, çağdaşlık, ilericilik gibi kavramları kullanamayacaklar,  kullansalar bile kimse ciddiye almayacaktır.

Bir takım siyasiler bu alçaklığa çanak tutsa da, içlerinde ki kini ve öfkeyi kussa da, bu milletin değerlerine savaş açan küresel güçleri arkasına alan bir avuç azınlık, yapmış oldukları uşaklığın, yaşadıkları öfkenin içinde yok olup gideceklerdir. Müslüman mahallesinde salyangoz satmanın bedelini bu halk bunlara mutlaka ödetecektir…

    İsmet TAŞ – İç Anadolu Birliği Genel Başkanı
    Dünya Muhabirler Birliği Türkiye Başkanı

 

  
296 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
TÜRKİYE HABER
Namaz Vakitleri
İÇ ANADOLU BİRLİĞİ BUSİNESS
DJB.AZ
İNTERNET HABER
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.50437.5344
Euro8.95808.9939
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam43
Toplam Ziyaret990652
Saat