• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://www.youtube.com/watch?v=8hQAuAAUiJQ&feature=emb_logo

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
İLLERARASI MESAFE
Site Haritası
SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINDAN SİYASİ PARTİLERE ÇAĞRI!Erken Seçim Tartışmalarına Sivil Toplum Kuruluşlarından Net Duruş!

Kamuoyuna duyurulur!

Yerel Yönetimler Halk Meclisi Platformu Başkent Platformu öncülüğünde 1200’ü aşkın sivil toplum kuruluş temsilcisiyle birlikte , “Devletin Sahibi Millettir” “İnsanı Yaşat ki, Devlet Yaşasın” anlayışına hizmet etmek maksadıyla oluşmuş sivil bir inisiyatiftir.

Bizler “Tam Bağımsız Türkiye” hayalinde olan herkesin destekçisiyiz ve yanındayız.

Türkiye’de ki iç siyasete yön veren sivil toplum kuruluşları, “Devletin Sahibi Millettir” anlayışından başka hiç bir ekole ve siyasi partiye meyilli olmamalıdır. Çünkü bizler insan odaklı faaliyetlerimizde öncelik olarak yüce milletimizi, beraberinde devlet aklını destekleyen bir anlayıştayız.

Bu yüzden devletimizin ve milletimizin ortak akılda buluşması için her türlü çaba ve gayreti devam ettirmekteyiz.

Peki STK’ların Amaç ve Gayesi Ne Olmalıdır?

Sivil toplum kuruluşları olarak bizlerin amaç ve gayesi “erken seçim” tartışmalarında yer almak değil yalnızca ve yalnızca “hizmet verenle hizmet alan arasında gönül köprülerini kurarak, hizmet odaklı ortak akılda fikir ve yön tavsiyelerinde bulunmak” olmalıdır!

DEVLETİMİZE GÜVENİYORUZ

Bizim anlayışımıza göre Devlet ile Millet Arasında Asla ve Asla Mesafe Olamaz. Büyük Devlet, Milletiyle Var Olan Devlettir; Büyük Devlet, Milletiyle El Ele Olan Devlettir; Büyük Devlet, Milletinin Hukukunu Koruyan, Adaleti Sağlayan, Halkın Can ve Mal Güvenliğini Sağlayan Hürriyeti Hâkim Kılan Devlettir.

Bizler  “Tam Bağımsız Türkiye” hedefinde olan, bütün siyasi partilerin projelerine, ortak açıklamalarına ve ortak kararlarına her zaman destek vereceğiz..

Bu bilgiler ışığında yerli ve milli sivil toplum kuruluşlarının ve siyasi partilerin taraf olduğu yer necip milletimizin taaa kendisi olmalıdır..

Gündemde Tartışılan Erken Seçim Olacak Mı? Sorusuna Cevabımız İse Açık Ve Nettir. Ülkemizin iç ve dış siyasetine olumsuz yönde etki edecek her türlü tartışmaya ve erken seçime karşıyız.

Ne Yapmamız Gerekiyor Sorusuna Önerimiz..!

Bizler; Sistemden yâda yöneticilerden kaynaklı sorunların yerinde belirleyerek mahallinde halkın görüş, öneri ve düşüncelerini alarak beraberinde nasıl çözüleceğini yerinde tespit ederek, parti ayrımı yapmaksızın ülkemizi yöneten iktidara ve ülkemizi yönetmeye talip olan siyasi partilere gönüllülük esası içerisinde raporlar hazırlayarak sosyal sorumluluk çerçevesinde bildirmek isteriz.

Tüm siyasi partilere çağrımız; sivil toplum kuruluşları ile  ortak akılda buluşarak sistemden kaynaklı sorunların tespitini ve çözüm önerilerini konuşmalarını önermekteyiz.

İnsanımızın asırlardır aşina olduğu bir arada huzurla yaşama ve birbirinin derdiyle hemhal olabilme kültürünü hep beraber sivil örgütlülük alanına taşıyarak, hep beraber sivil demokrasinin oluşmasına katkı sağlamalıyız.

İl, ilçe, köy demeden vatandaşlarımızla ortak akılda buluşarak, her şeyi siyasetten yâda devletten beklemenin yanlış bir anlayış olduğunu anlatmalıyız. Sivil toplum kuruluşlarının ve toplumun tüm katmanlarının elini taşın altına koyması için teşvik edici televizyon programları ve eğitici bilgilendirici toplantılar yapmalıyız.

Böylece sivil inisiyatif gücünü devlet aklıyla sentezleyerek millet menfaatine devletimize daha fazla katkı sağlayacağımıza inanıyoruz.

Yukarıda kısaca izah ettiğimiz çerçevede siyasi partiler, Yerel Yönetimler Halk Meclisi Platformu ve sivil toplum kuruluşları ile iş birliği yaparlarsa erken seçim geliyor mu? Veya cevabını aradığımız diğer sorulara yönelik tüm sorulara cevap bulacağımıza, ülkemiz ve insanlarımız açısından çok verimli ve çok huzurlu bir ortamın temellerini sağlam atacağımıza inanıyoruz.

Saygılarımızla

Başkent Platformu
&
Yerel Yönetimler Halk Meclis Platformu

Haber Kaynağı : Uluslararası Sivil İnisiyatif Gazetesi/ Ankara/Zeliha Sorkunlu

  
28 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
TÜRKİYE HABER
Namaz Vakitleri
İÇ ANADOLU BİRLİĞİ BUSİNESS
DJB.AZ
İNTERNET HABER
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.50437.5344
Euro8.95808.9939
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam43
Toplam Ziyaret990652
Saat