• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://www.youtube.com/watch?v=8hQAuAAUiJQ&feature=emb_logo

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası
Uyan Ey Müslüman! İlk Kıblen, Mübarek Mescid-i Aksa’n Elden Gidiyor!


İlk kıblemiz, yeryüzünde yapılan ikinci mescit, üçüncü Harem-i Şerifimiz mübarek Mescid-i Aksa yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya!

İşgalci İsrail, bildiğiniz üzere yakın zamanda Burak Vakfiye Meydanı’nda kepçeler ve büyük iş makineleriyle kazılar yaptı. Bu bölge mübarek Mescid-i Aksamızın hemen yanı başındadır. Kazı çalışmalarının gürültüsü mescitlerin içine kadar ulaştı. Mescid-i Aksa'nın bahçesinde ve içindeki yapılarda kazılardan dolayı çatlaklar ve yarıklar oluştu.

Ayrıca işgal makamları kışkırtıcı adımlarına bir yenisini daha ekledi. Saha ölçüm ekipleri (kadastro görevlileri) işgal polisi eşliğinde Mescid-i Aksa'nın bahçesinde ve Kubbet’üs Sahra etrafında bazı ölçümler yaptı. Bu girişimler, Mescid-i Aksa içerisinde yani 144.000 metrekarelik alanda atılacak yeni adımların ve muhtemel yeni yapı çalışmalarının habercisidir. Üstelik işgal makamları sinsi planlarını rahatça gerçekleştirebilmek için bütün bölgenin kendilerine kalmasını sağlamak amacıyla Covid-19 pandemi sürecini bahane ederek Kudüslüler üzerinde kurmuş oldukları baskıları iyice arttırdılar.

Uluslararası Osmanlı Mirasını İhya ve Koruma Derneği (İhya Miras) olarak bunları şiddetle kınıyor ve saygıdeğer devlet büyüklerimizi, alimlerimizi, sivil toplum kuruluşlarımızı, basın yayın organlarını, ümmet-i Muhammed’i ve tüm insanlığı bu kutlu davaya sahip çıkmaları konusunda birlik olmaya davet ediyoruz.

Adım Adım Yıkılıyor!

İşgalci İsrail 1967’den bu yana, Yahudilere ait kalıntılar bulabilmek gerekçesiyle Mescid-i Aksa’nın altında çeşitli aralıklarla kazı çalışmaları yürütmektedir. Bugüne kadar sadece İslam Tarihi ve Roma Dönemi'nden kalma eserlerin bulunduğu kazılar sırasında birçok evin, okulun ve tarihî eserin temelleri zarar görmüş, binaların duvarlarında çatlaklar oluşmuştur. Gün geçtikçe artan, sayısı bilinmeyen tüneller Mescid-i Aksamıza da zarar vermiştir. 1979’da yer altındaki tüneller doğu ve batı olarak ikiye ayrılmıştır. Ayrıca yer altında bir de Yahudi ibadethanesi açılmıştır.

2011 ve sonrasında, Arap Baharı savaşlarıyla İslam dünyasının ilgisi Filistin’den başka bölgelere kaymıştır. Bugün hem İslam dünyasının Filistin meselesine karşı ilgisizliği hem de Trump’ın ve Biden’in Siyonist İsrail yönetimine verdikleri siyasi ve ekonomik destek nedeniyle kazılar daha da yoğunlaştırılmıştır.

Bizler İhya Miras Derneği olarak bu olayları yakından takip ediyor ve gerçekleştirdiğimiz restorasyon çalışmalarıyla işgalcilere engel olmaya çalışıyoruz. Fakat kısıtlı imkanlarla yaptığımız restorasyon çalışmaları, ne yazık ki bu hukuksuz kazıların bıraktığı tahribatın yanında yetersiz kalıyor.

İsrail Mescid-i Aksa’nın Altını Oymaya Devam Ediyor!

İslam dünyasının kayıtsız tutumu üzerine daha da azgınlaşan işgalci hükümet, Mescid-i Aksa ve çevresinde maddi, manevi yıkım çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Kudüs'teki İslam eserlerini yok etme projesine her geçen gün bir yenisini daha ekleyerek, asıl amacı olan Mescid-i Aksa’yı yıkma hedefine adım adım yaklaşıyor.

Mescid-i Aksa’ya Kendi Kendine Yıkıldı Süsü Verecekler!

Mescid-i Aksa’nın her an yıkılma tehdidi altında olduğunu söyleyen uzmanlar; işgalci hükümetin, Hz. Süleyman mabedini arama bahanesiyle Mescid-i Aksa’nın altında yaptığı arkeolojik kazılarla açtıkları tünellerde bir hayli yol kat ettiklerini belirtiyorlar. Mescid-i Aksa her an yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya ve hatta her an yıkılabilecek durumda. Son yıllarda ciddi şekilde artan kazı çalışmaları nedeniyle bugüne kadar Kadim Kudüs Şehri'nde birçok çöküntü meydana geldi. Bu yapılanların ve bölgede yaşananların hiçbiri tesadüf değildir. İşgalci hükümetin asıl amacı, Müslümanları ayaklandırmadan yavaş yavaş yürüttükleri kazı çalışmalarıyla Mescid-i Aksa’yı yıkarak Müslümanları bölgeden tamamen uzaklaştırmaktır.

Peki Kudüs ve Mescid-i Aksa Neden Bu Kadar Önemli?

Çünkü Kudüs; ilk kıblemiz, yeryüzünde yapılan ikinci mescid ve üçüncü Harem-i Şerifimizdir, Mescid-i Aksa’yı bağrında barındıran mukaddes beldedir.

Çünkü Kudüs; ümmetin başkenti, miracın anayurdu, mazlumların umududur.

Çünkü Kudüs; Hz. İbrahim’in bereketi, Hz. Musa’nın sesi, Hz. İsa’nın diriltici nefesidir.

Çünkü Kudüs; Hz. Meryem’in iffeti, Hz. Davud’un yakarışıyla müşerref, yüz yirmi dört bin peygamberin meftun olduğu üç semavi dinin kıymetlisidir.

Çünkü Kudüs; Selahaddin’in rüyası, Kanuni’nin mirası, Abdulhamid’in davasıdır.

Çünkü Kudüs; Osmanlı’nın 400 yıllık sancağı, İslam’ın yaşayan şehridir.
Çünkü Kudüs; bağrındaki binlerce emanet ile atalarımızdan bizlere yadigârdır.
Çünkü Kudüs yok olursa viran olur gönül şehrin, bitap düşer şu minberin.
Çünkü Kudüs esirken sen de esirsin.
Çünkü Kudüs haksız bir zulmün boyunduruğu altında.
Çünkü Kudüs tünellerle oyulmakta.
Çünkü Kudüs’te Siyonistler gün geçtikçe daha da çok güçlenmekte.
Çünkü İslami kimlik yok edilerek Kudüs Yahudileştirilmekte.
Çünkü direnci kırılsın diye Müslüman kardeşinin evi yıkılmakta, işyerleri kapatılmakta.
Çünkü Kudüs’e sahip çıkan Müslüman kardeşlerimiz hor görülmekte, gün geçtikçe İsrail tarafından yoksullaştırılmakta.

Peki evleri yıkılan, vatanlarından edilmeye çalışılan, ümmet adına kutsal toprakları korumak için canlarıyla, mallarıyla mücadele eden Kudüslü kardeşlerimiz için sen ne yapmaktasın?

Bizler Osmanlı Mirasını İhya ve Koruma Derneği olarak Kudüs ve Mescid-i Aksa’yı yalnız bırakmayacağımızı duyuruyor; saygıdeğer devlet büyüklerimizi, alimlerimizi, sivil toplum kuruluşlarımızı, basın yayın organlarını, ümmet-i Muhammed’i ve tüm insanlığı bu kutlu davaya sahip çıkmaları konusunda birlik olmaya davet ediyoruz.

Kampanya linki: https://www.change.org/p/uyan-ey-m%C3%BCsl%C3%BCman-ilk-k%C4%B1blen-m%C3%BCbarek-mescid-i-aksa-n-elden-gidiyor

  
58 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
TÜRKİYE HABER
Namaz Vakitleri
DJB.AZ
İNTERNET HABER
KÜLLİYE TV
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.26728.3003
Euro9.980910.0209
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam51
Toplam Ziyaret1002235
Saat