• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://www.youtube.com/watch?v=8hQAuAAUiJQ&feature=emb_logo

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası
BAŞTA ABD OLMAK ÜZERE BÜTÜN DÜNYA BİLSİN Kİ

Artık yeter demenin zamanı geldi de geçiyor. Hiç kimsenin Türkiye’yi haksız, mesnetsiz, her türlü dayanaktan yoksun bir olay için parmak salmasına, suçlamasına, siyasi baskı kurmasına asla izin verilemez.

Kınamak, lanetlemek iki satırlık yazı yazarak protesto etmek artık tarihe karıştı. Türkiye eski Türkiye değil, tarihi gerçekler ışığında en sert cevap verilmeli, gereken yapılmalıdır.

Örneğin;

- Başkan Erdoğan, başta ABD olmak üzere, bütün ülkelere, tarihi belgeler ışığında, böyle bir soykırımın asla olmadığını, aksine Ermeni çetelerin Doğu ve Güney Doğuda Türk Halkına karşı soykırım yaptığını, Osmanlıya isyan ederek arkadan vuran hainler, alçaklar, şerefsizler güruhu olduğunu, yakılan, yıkılan köyler ile birlikte katledilen insanların toplu mezarlarını ifşa eden belge niteliğinde bir mektup yazmalı.

-Konuya taraf olan ülkelerin bilim adamlarından oluşan bir komisyonun kurulması sağlanarak, başta Türkiye, Ermenistan, Almanya, Fransa, Rusya, ABD, İngiltere olmak üzere bütün ülkelerin arşivlerini açmalarını, bu komisyonun belgeler ve bilgiler ışığında aldığı kararlara bütün ülkelerin uyması gerektiğini,

Aksi halde bundan böyle;

-Başta Ermenilerin, Hocalı’da, özellikle Doğu ve Güney Doğuda, ABD nin Kızılderililer ve dünyanın birçok yerinde, Fransa’nın, Cezayir’de ve Kuzey Afrika’daki sömürgelerinde, İtalya’nın, Almanya’nın, İngiltere’nin, Belçika’nın yapmış oldukları soykırımları ders kitaplarına konup okutulacağını,

-Soykırım anıtları dikileceğini

-Askeri ve stratejik ortaklıkların gözden geçireceğini,

-Hangi ülke olursa olsun mevcut üs’lerin kapatılacağını,

-Siyasi, ekonomik, ticari ve kültürel ilişkilerin yeniden ele alınacağını,

-Akdamar Adasının isminin, “Tecavüz Adası” olarak değiştirileceğini,

-Türkiye’de sözde Ermeni Soykırımına, Ermeni Soykırımı demenin suç sayılacağını,

-Türkiye’nin mevcut jeopolitik ve jeostratejik konumundan kaynaklanan avantajlarını en üst düzeyde kullanacağını,

Bütün dünyaya ilan edilmeli, kararlı bir şekilde uygulamaya konulmalıdır.

Elbette ABD ye ayrı bir fasıl açılmalı.

Sözde müttefik bile olmayan, dostluk ile uzaktan yakından alakası bulunmayan, düşmanlıkta ve haydutlukta sınır tanımayan, ikiyüzlü ve sahtekâr olan bu ülke, Türkiye’ye karşı darbe girişiminde bulunmuş, ekonomik saldırı yapmış, başta PKK/PYD/YPG olmak üzere Türkiye’nin düşmanlarına her türlü maddi ve manevi yardımda tereddüt etmemiş, burnumuzun dibinde bir PKK Terör Devleti kurma yolunda her türlü adımı atmış, çevremize kurduğu üslerle etrafımızı çepeçevre sarmış, iç siyasete el atmış, kendine göre ayarlamalar yapmış, Türkiye’nin en büyük düşmanı haline gelmiştir.

Özetle ABD yapabileceği her türlü düşmanlığı yapmıştır.

ABD de biliyor ki Türkiye’ye rağmen ne Orta Doğuda ne Kafkaslarda ne Karadeniz’de adım atamaz. Adım attırılmamalıdır. Biz zaten bedel ödüyoruz, ABD de bedel ödemeli, ödettirilmelidir.

Unutulmamalıdır ki, bizim bu ülkelere ihtiyacımız olduğu kadar onlarında bize ihtiyacı vardır.

Bunun yanı sıra Türk Konseyi’nin genişletilerek dünyada daha aktif rol oynaması sağlanmalıdır.

Bütün dünya bilmelidir ki,

Dün olduğu gibi bugünde, dünyada ki hiçbir ülkeden zerre kadar korkmuyoruz, çekinmiyoruz. Dün kefenlerimizi giydik cepheye gittik bu ülkeyi kurduk, bu günde aynı azim ve kararlılıkla kefenlerimizi giyer bu ülke, bu vatan, bu devlet, bu millet, bu bayrak için bin canımız olsa binini de gözümüz kırpmadan çekinmeden şerefimizle verir, şahadet şerbeti içer, şehitler kervanına katılırız.

Tereddüt edenler, onurlu, şerefli Türk Tarihine baksınlar. Bizi kimse ile ne kıyaslasınlar ne de kimseye benzetsinler.

TARİHE NOT DÜŞÜYORUZ… 25.04.2021

İsmet Taş – İç Anadolu Birliği Genel Başkanı

Dünya Muhabirler Birliği Türkiye Başkanı

  
40 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
TÜRKİYE HABER
Namaz Vakitleri
DJB.AZ
İNTERNET HABER
KÜLLİYE TV
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.26728.3003
Euro9.980910.0209
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam54
Toplam Ziyaret1002238
Saat