• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327444944
  • https://www.youtube.com/channel/UCocxrESu_QGlKCa9nZpDTDw

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası
KARABAĞ ZAFERİNE FARKLI BİR BAKIŞ AÇISI

Öncelikle bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun. Onlar cennetin en güzel yerindeler. Hz. Peygambere komşu oldular.

Karabağ Zaferinin birinci yıl dönümünü bütün yurtta kutlanırken, acı, keder, üzüntü, sevinç, coşku aynı anda yaşandı. Millet olarak o günleri tekrar tekrar yaşadık.

Bilindiği gibi 44 gün süren bu savaşın her yirmi dört saati bir birinden kıymetli, birbirinden değerliydi.

Savaş esnasında Azerbaycan'da da, Türkiye'de de kimse uyumadı. İstisnasız herkesin gözü kulağı gelecek iyi bir haberdeydi. Her sevinçli haber geldiğinde Azerbaycan ile birlikte Türkiye de aynı heyecanı aynı coşkuyu yaşıyordu. Sivil ve askeri şehitlerin haberlerinin geldiğinde de aynı acı, aynı üzüntü, aynı keder yaşanıyordu.

Özetle Karabağ Savaşı, iki devlet tek millet olan Azerbaycan - Türkiye dostluğu, kardeşliği daha önceden de ifade ettiğimiz gibi daha da ileri giderek Tek Devlet, Tek Millet olmuştu. Düşünün bir kere Türkiye’ de binlerce insan gönüllü savaşmak için Azerbaycan'a gitmek istiyor, Azerbaycan halkı ise Türkiye'nin verdiği destek karşısında, bir kez daha Türkiye'yi kendi vatanları olarak görüyorlardı. Çanakkale'de, Conk Bayırı'nda, Sakarya'da Türkiye'nin özgürlüğü için canını veren Azerbaycan, şimdilerde ise Türkiye'nin maddi ve manevi bütün desteğini yanında görüyordu. Dün tek vatan Türkiye topraklarıydı, bugün tek vatan Azerbaycan toprakları.

Bu yoğun duygular içerisinde kazanıldı Karabağ Zaferi... Bu zafer, Azerbaycan ve Türkiye'nin zaferiydi. Elbette Pakistan diğer Türk illerinin destekleri asla unutulamaz.

Karabağ Zaferi; Azerbaycan'ın işgal edilmiş topraklarının özgürlüğüne kavuşmasının yanı sıra, çok daha derin anlamlar ifade ediyordu.

Karabağ Zaferi; bu zafere kadar her türlü acıyı, işkenceyi, zulmü yaşayanların, şehitlerimizin, katledilen masum sivillerin intikamıdır.

Karabağ Zaferi; Ermeniler tarafından, diri diri yakılan çocukların, derileri yüzülerek, gözleri oyularak, akıl almaz işkencelerle katledilenlerin, karınları deşilerek çocukları hunharca öldürülen hamile kadınların, Hocalı'da soykırıma uğrayanların intikamıdır.

Karabağ Zaferi; Erzurum'da, Bitlis'te, Van'da insanlık dışı işkencelerle toplu olarak katledilen, Müslüman Türk'ün intikamıdır.

Karabağ Zaferi; Akdamar Adası'nda, tecavüze uğramamak için kendini Van gölüne atan, Akdamar Kilise’sinde tecavüz edilerek öldürülen, sağ kalanların ise bu utançla yaşamak istemeyip intihar eden bacılarımızın intikamıdır.

Karabağ Zaferi; kalleşçe, alçakça katledilen Türk diplomatlarının intikamıdır.

Karabağ Zaferi; özgürleşmektir, Ermenilere ve Ermenileri destekleyen emperyal güçlere diz çöktürmektir, Türk'e meydan okunamayacağının, esir alınamayacağının adıdır.

Karabağ Zaferi; birleşmenin, birlik olmanın, Türk Konseyinin(Türk Keneşi) Türk Birliği olarak daha etkin rol oynamasının gerekliliğinin ortaya konmasıdır. Arap Birliği, Afrika Birliği, Avrupa Birliği bu gün dünyada etkinlikleri artarken, Türk Birliğinin daha etkin rol oynamasının göstergesidir.

Karabağ zaferi; Dünya Türklerinin tek bir bayrak altında toplanmalarını, etkin bir güç olarak yerlerini almaları zaruretinin adıdır.

Karabağ Zaferi; ABD, Orta Doğuda, PKK ve yandaşlarından kendi kara ordusunu oluştururken, Avrupa Ordusu etkin bir şekilde gündeme getirilirken, Turan Ordusunun gücünü göstermesinin zamanının geldiğinin ifadesidir.

Karabağ Zaferi; Kafkasya 'da oyun kuran emperyal güçlerin oyunlarını başlarına geçirmiştir. Artık hiç kimse, Türk Birliğine rağmen, Kafkasya'da, Orta Asya'da oyun kuramayacaktır.

Karabağ Zaferinin mimarları olan Başkan Aliyev ve Başkan Erdoğan; Türkiye ve Azerbaycan'ın ebedi dostluk ve kardeşliğini pekiştirirken, Türk Halklarının birlik ve beraberlik içerisinde olmaları gerektiğini, artık oyun kurucuların Türkler olduğunu bütün dünyaya ilan etmişlerdir.

Artık kimse Orta Asya'da kendi başına at koşturamayacak, emperyal güçler hiçbir Türk ülkesinde istediği gibi darbe yapamayacak, istediği adamı iş başına geçiremeyecek.

Karabağ Zaferinin birinci yıl dönümünü kutlarken, Türk Dünyasının özgürlük ateşini de körüklemiştir. İnanıyorum ki en kısa zamanda başta Doğu Türkistan olmak üzere, Türk Dünyası tamamen özgürleşecek, dünya da hak ettiği yeri alacaktır.

KARABAĞ AZERBAYCAN'DIR, AZERBAYCAN TÜRKİYE, TÜRKİYE AZERBAYCAN'DIR...

KARABAĞ ZAFERİ KUTLU OLSUN...

İsmet Taş – İç Anadolu Birliği Genel Başkanı

Dünya Muhabirler Birliği Türkiye Başkanı

  
184 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
TÜRKİYE HABER
Namaz Vakitleri
TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI
DJB.AZ
İNTERNET HABER
KÜLLİYE TV
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar13.670513.7253
Euro15.443915.5058
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam17
Toplam Ziyaret1988342
Saat