• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327444944
  • https://www.youtube.com/channel/UCocxrESu_QGlKCa9nZpDTDw

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası

Anasayfa

23 NİSAN 1920 MÜSLÜMAN TÜRKÜN BAĞIMSIZLIK BİLDİRGESİDİR… Altı yüz yıllık çınar devrilmek üzere! Emperyal güçler akbabalar gibi devletin üzerine çöreklenmiş, her biri bir parça koparmak için kuduz köpekler gibi saldırmaktadırlar. Bütün vatan toprakları işgal edilmiş, silahları alınmış, ordusu terhis edilmiş, kölelik zincirini bu milletin başına geçirmek için fırsat kollamaktaydılar. Emperyal güçlerin yapmış oldukları ahlaksız, şerefsiz, oyunları ve içimizdeki hainlerin alçakça düşmanlıkları neticesinde devletimiz ve milletimiz yok olmakla karşı karşıya gelmişti. Savaşmaktan bıkmış fakir bir halk. Kimisi evladını, kimisi kocasını, kimisi babasını, kardeşini şehit vermiş, kalanların ise büyük bir kısmı savaşta ya elini ya ayağını kaybetmiş veya gözünden olmuş hayatını güç bela devam ettirmekte. Ama çok önemli bir şeylerini kaybetmemişlerdi!
23.04.2020
Sürekli söylenen bir sözü tekrar edelim, “Korkma”, “Panik Yapma”, “Tedbirini Al” ve Ev de kal… Aynen katılıyorum ancak, yasaklara karşı aksini yapan bir milletiz. Hele bazılarımız “Pes” dedirtecek kadar bunu ileriye götürüyorlar. Kaç gün evden çıkmamayı yasaklarsanız yasaklayın sonuç değişmeyecek. Yine binlerce insan bu yasağı delmek için can atacak. Bunu adına ne denir bilmiyorum. Bir gün de olsa yine marketlere saldıracağız, yine yasağı delmek için her yola başvuracağız. Bütün bunlara bir de kıtlık, açlık ve geçim korkusu eklenince asıl önemli konuyu unutuveriyoruz.
21.04.2020
Sevginizi ölümsüzleştirmeye doğru attığınız bu adımda, yaşantınızın her günü bugünkü gibi sevgi dolu, mutlu ve heyecan dolu geçsin. Sevginizin hep ilk anki gibi taze kalması ve mutlu olmanız dileklerimizle.... İç Anadolu Birliği Ailesi
08.04.2020
Dünya kasıp kavruluyor! İnsanlar çaresiz, insanlar zavallı ve maalesef acımasızca bir saldırı altında. Hayvanlar bile birbirlerine karşı bu kadar acımasızca davranmıyorlar! Bir insanın, başka bir insanın şiddetli acılarla, ciğerleri parça parça olarak ölmesini izlemesi hangi insani duygu? Nedir bunun adı? Bu virüsün laboratuvar ortamında geliştirilip yayıldığını artık bilmeyen yok. Özellikle ABD ve Çin birbirlerinin üzerine atıyor. Sen yaptın yok sen yaptın diye. Aslında ikisi de yapmadı! Sadece kullanılıyorlar. Dünyayı ateşe verenlerin adına isterseniz Küresel Akıl deyin, isterseniz Küresel Güç deyin ne söylerseniz söyleyin. Gücü ve parayı elinde bulunduran, dünya ekonomisine, siyasetine yön veren, dini, milliyeti, devleti, bayrağı, vatanı olmayan, kendisini veya kendilerini dünyanın efendisi tek hâkimi gören zavallılar.
30.03.2020
Darıca Mustafa Kemal İlkokulu 2/A sınıfı öğrencileri Yaşlılar Haftasında aile büyüklerine bakın nasıl seslendi?
27.03.2020
Tüm dünya Korona virüs salgını ile mücadeke ederken, ilk önlemleri alan, okullarımızı tatil ederek öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin can güvenliğini sağlayan, bu zor günlerde Eğitim Bilişim Ağını (EBA) Programını en hızlı ve etkili bir şekilde uygulamaya geçiren, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın eğitimlerinin aksamamasını sağlayan Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK beye şükranlarımızı sunuyoruz. Öğretmenlik mesleğinden zirveye gelen Bakanımız hepimizin gururudur. Geldiği günden beri vizyonu, başarısı, gerçekleştirdikleri ortadadır. İcraatin olduğu yerde elbette eksiklik, hata olabilir, hatalar iletilir, yanlışı savunamayız, telafisi mümkündür.
26.03.2020
GÖNÜLLÜ ÖĞRETMENLER BU SEFER BÜYÜK YÜREKLERİN DUALARINI ALMAK İÇİN EL ELE VERDİLER. Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Turan Akpınar yönetiminde " SENDE GÖNÜL VER! " Projesi ile bir dua her şeye yeter denildi. 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın sokağa çıkma yasağı çerçevesinde, yanlarında olduğumuzu göstermek için gönüllü öğretmenlerimizle ihtiyaçlarını alıp kapılarına bırakıyorlar. Büyüklerin kalplerine dokunup, sahipsiz olmadıklarını, gönülleri kazanma, bir gülümseme ve dua için sende yerini almaya ne dersin denildi.
25.03.2020
Bütün dünya da olduğu gibi, ülkemizde de diğer ülkeler kadar olmasa da Korona denen bir “Musibeti” yaşıyoruz. Ve her geçen gün vaka ve ölü sayısı artıyor. Nereye kadar, kaç gün veya kaç ay sürer hiç kimse bir şey bilmiyor. Bilinmeyen bir “Şey” le savaşılıyor. Savaşanlar ise sağlık çalışanları. Bilinmeyen bir şey ile savaşmanın ne demek olduğunu onlardan başka kimse bilemez. Onların tek istekleri; “kendilerine yardımcı olunması, seslerine kulak verilmesi, istedikleri tedbirlerin alınması” Kimin için? Ne için? Ve görünen o ki vaka ve ölü sayısı arttığına göre seslerini yeteri kadar duyuramıyorlar! Halkın büyük bir kısmı kurallara uyarken maalesef bir kısmı hala, “Bana bir şey olmaz” havasında. Anlaşılmayan bir nedenle.
24.03.2020
... 40 ...
TÜRKİYE HABER
KÜLLİYE TV
TİVİ6
Namaz Vakitleri
TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI
DJB.AZ
İNTERNET HABER
MASALLARIN SESİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar28.835128.9507
Euro31.421631.5476
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam45
Toplam Ziyaret4238748
Saat