• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327444944
  • https://www.youtube.com/channel/UCocxrESu_QGlKCa9nZpDTDw

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası

Anasayfa

Öncelikle bir şeyin altını dikkatlice çizmek gerekir. Kuzey Afrika ve Orta Doğu’nun birçok ülkesinde, devleti kuran, müdahale eden, yönetime giren veya destek veren aşiretlerdir. Bu devletlerdeki hükümetler özellikle güçlü aşiretleri karşılarına almak istemezler. Mümkün olduğu sürece iyi geçinmek isterler. Libya’da da aynen böyle. İç savaşı körükleyen veya çıkar çatışması yapan, barışı veya savaşın olmasına neden olanlar da yine aşiretlerdir. Baştakilerin hiçbir önemi yoktur. Aşiretler kimi destekliyorsa baş o dur. Burada kim daha fazla aşirete hâkim olursa güç onun elindedir.
20.01.2020
Bizi yakinen ilgilendiren, son günlerde dünya da olan olayları kısaca hatırlayalım. NATO toplantısından hemen sonra, Türkiye, Almanya, İngiltere, Fransa’nın dörtlü zirvesi, Libya ile Türkiye arasında Doğu Akdeniz de ortak hareket için antlaşma imzalanması, kısa bir süre önce ABD tarafından Kasım Süleymaniye’nin öldürülmesi, İran’ın, Irak’taki ABD üslerini balistik füzelerle vurması, Trump’ın İran’a zeytin dalı uzatması, İran’ın sivil bir uçağı yanlışlıkla düşürüp yüzlerce sivilin ölmesine neden olması, Türkiye’nin Libya’nın asker isteği üzerine TBMM den Libya tezkeresini geçirmesi ve Libya’ya asker göndermesi, Libya’da ki iç savaşta tarafların ateş kes ilan etmesi, İdlip’te ateşkesin sağlanması, Rusya’nın doğal gazını Türkiye’ye ve Türkiye üzerinden Avrupa’ya taşıyacak Türk Akımı Doğal Gaz Boru Hattının açılması vb.
13.01.2020
İç Anadolu Birliği’nin, Dünya Muhabirler Birliği Genel Başkanı Almaz Ahmedova’nın onuruna tertiplemiş olduğu, “Dünya Muhabirleri Ankara’da Buluşuyor” programı, Altındağ Belediyesi Kabakçı Konağı’nda kalabalık, elit ve etkin muhteşem bir topluluğun hazır bulunduğu bir ortamda gerçekleşti. Toplantıya, Onur Konuğu olarak Azerbaycan’dan toplantı için Türkiye’ye gelen, medya dünyasının tanınmış ismi, çalışmaları ve başarıları ile bütün dünyanın takdirini kazanmış gazeteci-yazar Dünya Muhabirler Birliği Genel Başkanı Almaz Ahmedova’nın yanı sıra dünyanın değişik ülkelerinden ve Türkiye’deki muhabirlerin yoğun katılımı ile gerçekleşti.
13.01.2020
Değerli okurlarım, sizlerle paylaştığım düşüncelerimi okurken, hangi partiyi savunursanız savunun veya hangi ideolojinin taraftarı olursanız olun, lütfen tarafsız, objektif bir anlayışla okumanızı istirham ediyorum. Hepimiz bu topraklarda yaşıyoruz. Ülkemiz üzerinde oynanan her oyun bizi, çocuklarımızı, torunlarımızı yakinen etkilediğini lütfen unutmayın! Bu yazıyı yazarken asla her hangi bir ideoloji veya partinin etkisinde kalmadan, kaleme alındığının bilinmesini istiyorum. Hep birlikte son yıllarda olan siyasi, sosyal, ekonomik ve kültürel olaylara kısa bir özet yaparak bir fotoğraf çekelim.
06.01.2020
DÜNYA MUHABİRLERİ ANKARA'DA BULUŞUYOR ETKİNLİĞİMİZE TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR.
06.01.2020
Şanlıurfa Platformu ve Şanlıurfa Gönüllüleri Derneği'nin düzenlediği Göbeklitepe Tanıtım Etkinlikleri
06.01.2020
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Libya’ya asker gönderme kararı doğru karardır. Bu karar meşru Libya hükümetinin Türkiye’ye yaptığı askeri destek talebi üzerine alınmıştır.Türkiye’nin Libya’daki askeri mevcudiyeti, Rusya Federasyonu Suriye’deki askeri mevcudiyeti İle aynı anlam taşımaktadır . Bu karar kısaca “Davet ettiler geldik” anlamına gelmektedir. Türkiye asırlarca birlikte yaşadığı, 1974 Kıbrıs Barış operasyonunda hayati yardımlar gördüğü dost Libya’nın çağrısına sessiz kalamazdı. Sessiz kalsaydı Tarih mevcut yönetimi ve Türk Halkını kınardı.
03.01.2020
(Mutlaka sonuna kadar okunması gereken bir hatıra) Ayşe Gönen, Sami Gönen… Benim hayatımda çok önemli yerleri olan, üzerimde hakları bulunan iki muhterem insan. Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun. Ayşe Gönen Ablanın bizzat yaşadığı hatırasını burada aktarmaya çalışırken, kendimizi şu soruyu soracağız. “Bu gün (31 Aralık 2019 Salı) akşam yıl başınımı kutlayacağız, yoksa, Hz. Peygamberin Mekke’nin Fethi nimi veya Selahattin Eyyubi’nin Kudüs’ün Fethini mi? Bu hatırayı okuduktan sonra karar vereceksiniz! Ayşe Gönen Abla diyor ki; “Çocukluğumun geçtiği küçük ilçemizde genel olarak mutlu bir yaşantımız vardı. Öyle ya. Ülkemiz bir cihan savaşı geçirmişti. Savaşta başarılı olmuş, düşmanları yurdumuzdan dışarı atmış, bağımsızlığımızı korumuştuk.
30.12.2019
... 44 ...
TÜRKİYE HABER
KÜLLİYE TV
TİVİ6
Namaz Vakitleri
TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI
DJB.AZ
İNTERNET HABER
MASALLARIN SESİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar30.982931.1071
Euro33.538533.6729
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam22
Toplam Ziyaret4245993
Saat