• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327444944
  • https://www.youtube.com/channel/UCocxrESu_QGlKCa9nZpDTDw

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası

Anasayfa

Ahi Evran İş Adamları Derneği Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesindeki Standımıza Ziyarete Geldiler. İç Anadolu Birliği adına kendilerine teşekkür ederiz. İsmet TAŞ İç Anadolu Birliği Genel Başkanı
21.09.2019
Başkent Ankara Meclisi Kurucularından olan İç Anadolu Birliği 19-20-21 tarihleri arasındaki Coğrafi işaretli ürünler zirvesi fuardaki İÇAN STANDIMIZI Gaziantep Büyük Şehir Belediyesi Basın Yayın Daire Başkanı Ahmet Recep Tekcan bey ziyaret etiler.
19.09.2019
ATO Congresium Kongre ve Sergi Salonu'nda gerçekleşen açılış töreninde konuşan Emine Erdoğan, Ankara Ticaret Odası başta olmak üzere zirvenin düzenlenmesinde emeği geçen herkesi kutlayarak, 'Bu çabayı Anadolu'nun mirasına sahip çıkmak olarak görüyorum. Ülkemizin her köşesinden çıkan zenginliği tescillemek takdire şayandır' diye konuştu. Coğrafi işaret tescili alabilecek ürün sayısının 2 bin 500'e yakın olduğunu kaydeden Erdoğan, 'Elimizin altında müthiş bir potansiyel var. Çünkü, Türkiye medeniyetlerin doğumhanesi, farklı çeşitlilikleri barındıran bir çeşitlilik havzasıdır. Bu muhteşem hazine bitkiden tekstile, esanstan gastronomiye kadar her alanda kendini ortaya koymaktadır' şeklinde konuştu.
19.09.2019
“ANADOLU’DAN DÜNYAYA” 2. ULUSLARARASI COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNLER ZİRVESİ’ 2019 Türkiye’de coğrafi işaretler konusundaki en prestijli, en değerli ve en kapsamlı organizasyon olan “II. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi”, 19-20-21 Eylül 2019 tarihlerinde, Ankara Ticaret Odası Congresium International Convention & Exhibiton Center’da düzenlenecektir. Zirve’nin bu yılki teması “Anadolu’dan Dünyaya’’ olarak belirlenmiştir. Zirve’nin temel amacı; Türkiye coğrafyasına ait ürünlerin bir markaya dönüşmesine katkı sağlayarak ülkemizin coğrafi işaretli ürün potansiyelini harekete geçirmek ve bu yolla büyüyen uluslararası ticaretten yararlanmasına ve kırsal kalkınma hedeflerine ulaşmasına katkı sağlamaktır.
18.09.2019
MİSYONUMUZ 1--‐ Türk--‐İslam Kültür ve Medeniyetini koruyup geliştirilmesi, gelecek nesillere aktarılması. 2--‐ Doğusu ile batı ile, bölge insanları arasındaki, etnik, dini, kültürel farklılıklara saygılı olmak, bölgeler arasındaki koordinasyonu sağlayarak milli birlik ve beraberliği sağlanması güç birliği oluşturulması. 3--‐ Kamplaşmaların ve ötekileştirilmenin engellenmesi, milli birlik ve beraberliği güçlenmesi, toplumsal barışın tesisi, milli iradenin hâkim hale gelmesi. 4--‐ Ekonomik, sosyal, siyasi ve kültürel açıdan, milli birlik ve beraberliğin, dostluğun, kardeşliğin oluşturulması, Milletimizin muasır medeniyetler üzerine çıkartılması. 5--‐ “İleri Demokrasinin yerleşmesi ve hukukun üstünlüğünün sağlanması.
18.09.2019
HDP Milletvekili Leyla Güven, “Savaş çıkartan zihniyet Kürt sorununu çözümsüz bırakan zihniyettir. Bu sürdüğü sürece gerillaya (PKK) katılım da sürecek, savaş da olacak, çatışmada” sözleri ile, bütün dünya, bu günkü terörün kaynağını, kimler olduğunu, kimlerin neden olduğu, kimlerin bu terörü devam ettirmek için çırpındığını, bu kez resmi bir ağızdan bir HDP Milletvekilinden duydu. Aklı selim hiç kimse, kurum, kuruluş, uluslararası örgütler PKK terörünün geldiği noktada arkasında kimlerin olduğunu sorgulamayacaklar. Aslında bilinenin resmi bir ağızdan ifadesiydi bunlar. Şimdi bu söz dünya da hangi ülkede söylenirse söylensin, teröre, teröriste açık aleni bir destek olarak algılanır ve gereği yapılır.
17.09.2019
Günümüz dünyasında malesef gerek siyasiler gerekse devlet yöneticileri, kendi siyasi pisliklerini, başarısızlıklarını, yolsuzluklarını örtmek için tribünlere oynar, halka olmadık akla hayale gelmedik gerçekle uzaktan yakından alakası olmayan hedefler göstererek varlıklarını sürdürmek isterler. İşte tam da bize, “Evet aynen öyle” dercesine geçen hafta içerisinde Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn, Lübnan Halkına Osmanlının devlet terörü uyguladığı, I. Dünya Savaşından sonra zorla askere almalar olduğu, aç bırakıldığı, zorla çalışmalar yüzünden yüz binlerce insanın mağdur edildiğini söyledi. Konuşmasından kısa bir süre sonrada bilinen olay oldu. Yani Türk Büyükelçiliğine ve Bayrağımıza karşı çok büyük bir saygısızlık yapıldı.
09.09.2019
Osman Gazi'nin oğlu Orhan Gaziye; "Bre oğlum Orhan, bizim davamız, şan, şöhret, makam, mevki davası değil, İlahikelimatullahı yer yüzünde yayma davasıdır" Türklerin İslami kabulü ve İslam'ın sancaktarlığını yapmaya başladığı andan itibaren bu mefkure hiçbir zaman önemini yitirmemiş, tam aksine büyük bir heyecan ve şevkle büyüyerek devam etmiştir. Ülkeler fethedilmiş, krallara taç giydirip taç çıkartılmış ama bu ideallerden asla vaz geçilmemiştir. Türk Cihan Hakimiyeti Mefkuresi dediğimizde bu ideali düşünür bu ideal uğruna milyonlarca insan şehitlik mertebesi için canını vermiş, Allahın rızasını kazmak için, "Gazi" olmuşlardır. Ama hiç bir zaman bu idealleri unutmamışlar ve bu idealler doğrultusunda yaşamışlardır.
03.09.2019
... 44 ...
TÜRKİYE HABER
KÜLLİYE TV
Namaz Vakitleri
TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI
DJB.AZ
İNTERNET HABER
MASALLARIN SESİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.139819.2165
Euro20.830420.9138
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam33
Toplam Ziyaret3463842
Saat