• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327444944
  • https://www.youtube.com/channel/UCocxrESu_QGlKCa9nZpDTDw

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası

Anasayfa

Turan, Türk Birliğidir. Turan, sevmek, yeterince sevmektir. Turan, büyük düşünür Kırım Türkü İsmail Gaspıları’ya göre, ‘‘dilde, fikirde” birliktir. Turan coğrafyası denildiğinde anlaşılması gereken Türk Coğrafyasıdır. Özellikle son yıllarda, ısrarla dile getirilen, gerçekleştirilmesi istenilen, bir idealin gerçeğe dönüşmesinin adıdır Turan. Yani Türk Birliğidir. Bu birliğin kurulabilmesi içinde yeterince sevmektir. Rahmetli Galip Erdem’in dediği gibi, ”Asıl noksanımız yeterince birbirimizi sevmesini bilmiyor olmamızdır.”
02.01.2019
KADINA ŞİDDET, ÇOCUKLARA VAHŞET ! Gün geçmiyor ki, tecavüze uğrayan, dayak yiyen, sokağa atılan, bıçaklanan, öldürülen kadın haberlerini okumayalım. Gün geçmiyor ki, her türlü istismara uğrayan, sokağa bırakılan, dilendirilen, çocuk haberlerini duymayalım. Toplum olarak öyle hale geldik ki, kadına ve çocuğa uygulanan istismarı gördükçe, gasp, yaralama, öldürme, hırsızlık her türlü ahlaksızlıklara artık razı olur hale geldik. İnanılmaz bir ahlaki ve kültür erozyonu yaşamaktayız. Olay olup bittikten sonra, bir takım tedbirlerin alınmasının çok da önemi olmadığını hepimiz biliyoruz. Bütün mesele olay olmadan evvel, olmamasını önleyecek tedbirler almak.
02.01.2019
HOCALI YAPILAN SOYKIRIMI VE KATLİAMINDAN DOLAYI ÜZÜNTÜMÜZÜ GENEL BAŞKAN İSMET TAŞ VE DANIŞMANLARI AZERBAYCAN BÜYÜKELÇİSİHAZAR BEYE İLETTİLER. MEMNUYETİNİ BİLDİREN BÜYÜKELÇİ TÜM İÇANLI DERNEK ÜYELERİMİZE SELAM VE SEVGİLER GÖNDERDİĞİNİ BİLDİRMİŞTİR.
02.01.2019
İÇ ANADOLU BİRLİĞİ GENEL BAŞKANI SAYIN İSMET TAŞ, GENEL BAŞKAN VEKİLİ HAFİZE ŞAHİNER,GENEL BAŞKAN YARDIMCISI KAYA DOĞAN VE SOSYAL İŞLER KONSEY BAŞKANI UĞUR SAYINLA BİRLİKTE AK PARTİ NİĞDE MİLLET VEKİLİ GÜVENLİK VE İSTİHBARAT KOMİSYON BAŞKANI ALP ASLAN KAVAKLIOĞLU'NA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİNDE BULUNDUK. SAYIN VEKİLİMİZLE NİĞDE VE İÇ ANADOLU İLE İLGİLİ İÇTEN YAPICIVE GÜZEL BİR GÖRÜŞME YAPTIK. PROJELERİMİZİ BEĞENEN SAYIN VEKİLİM ; BİZE DESTEK SÖZÜ VERDİ. KENDİLERİNE TEŞEKKÜR ETTİK DETAYLARI İLERDE GÖRÜŞMEK ÜZERE HAYIRLI OLSUN DİLEKLERİMİZLE AYRILDIK.
02.01.2019
16.02.2018 TARİHİNDE GENEL BAŞKAN İSMET TAŞ, GENEL BAŞKAN VEKİLİ HAFİZE ŞAHİNER,GENEL BAŞKAN YARDIMCISI KAYA DOĞAN, SOSYAL İŞLER KONSEY BAŞKANI UĞUR SAYINLA BİRLİKTE; OSTİM DIŞİLİŞKİLER KOORDİNATÖRÜ HAMZA AKÇA BEYİ ZİYARET ETTİK . ORTAK PROJELER YAPMA KARARI ALDIĞIMIZ ÇOK GÜZEL BİR TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRDİK.. HAMZA BEYİN SICAK, SAMİMİ, VE İÇTEN MİSAFİR PERVERLİĞİ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ.
02.01.2019
Beş bin yıllık Türk Tarihi, Bin Dört yüz yıllık İslam Tarihini bilmeden, okumadan, dünya tarihini bilemezsiniz, yazamazsınız, öğrenemezsiniz. Türk Tarihi demek, Dünya Tarihi demektir. Türk İnsanını bilmeden insanlığı tanımlayamazsınız. İslam'ın Sancaktarlığını yapmaktan tutunda, insanlığa verdiği derse varıncaya kadar. İlahi Kelimatullahı yer yüzünde yayma davasından tutunda, insanlığın medenileşmesi, çağdaşlaşmasına verdiği mücadeleye varıncaya kadar, Türk'ü ve Türk izlerini görürsünüz. Türklerin, gerek İslam'a, gerek insanlığa yapmış olduğu hizmetler saymakla bitmez. Ama ne hazindir ki, Allah'ın Askerleri (Cundullah) olan, Peygamberimiz tarafından şereflendirilmiş, bu Milleti yok etmek için, dışarıdan emperyalist güçler, içeriden hainler veya gaflet içinde olanlar, ellerinden geleni değil, gelmeyeni de yapmışlardır.
02.01.2019
Engelliler, şahsımın özel insanlar olarak gördüğüm eli öpülesi insanlar. Zaman zaman gündeme gelir, hamase nutuklar atılır ve bu insanların sorunları bir türlü çözülemez. Daha son yıllara kadar bu konuda bir Kanun bile yoktu. Şu an ki mevcut Kanunun ise kimse yeterli olduğunu söyleyemez. Elbette hiç yoktan iyidir. Dün bu da yoktu diyeceksiniz. Demeyelim, söylemeyelim var olanı iyileştirmeye çalışalım. Sosyal Devlet olmanın özelliği, kısaca; "Vatandaşının Hayat Standardını Yükseltmektir". Bu konuda atılan adımları dünden bu güne özellikle sağlık konusunda kimse inkar edemez. Ancak toplumun her alanında en üst düzeyde iyileştirmeler , İnsanımızın hayat tarzının, Avrupalı insanın hayat tarzından çok daha iyi konumda olmalıdır.
02.01.2019
ENGEL ENGEL TANIMAZ 2 PROĞRAMI MUHTEŞEM SAHNELERLE BAŞARI İLE SONUÇLANDI.. AŞAĞIDAKİ LİNk TEN İZLEYEBİLİRSİNİZ..... https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=372952879833426&id=100013561510488
02.01.2019
... 58 ...
TÜRKİYE HABER
KÜLLİYE TV
TİVİ6
Namaz Vakitleri
TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI
DJB.AZ
İNTERNET HABER
MASALLARIN SESİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.108632.2373
Euro34.857634.9973
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam4
Toplam Ziyaret4256375
Saat