• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327444944
  • https://www.youtube.com/channel/UCocxrESu_QGlKCa9nZpDTDw

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası

Hakkımızda

VİZYONUMUZ

1-     Milli Birlik ve beraberliğimizin sağlanması, dostluk ve kardeşlik duygularının tesisi, Türk Kültür  ve Medeniyetinin muasır medeniyetler üzerine çıkması açısından, eğitim, kültür  ve sosyal alanda her türlü çalışmayı yapmak

2-     Eğitim ve kültürel çalışmalar doğrultusunda , okullar, dershaneler,  yurtlar açmak, kitap dergi, gazete yayımlamak.

3-     Adil, tarafsız,  toplumdaki, etnik, dini , kültürel  farklılıklara saygılı , Hak ve hukukun üstünlüğünü gerçekleştirme çalışma ve faaliyetler yapmak. Paneller , sempozyumlar düzenlemek.

4-     Toplum vicdanını rahatsız edecek, her türlü söz ve eylemlere, milli birlik ve beraberliğimizi sarsacak ve rencide edecek davranışlardan şiddetle kaçınmak , yapanlara karşı demokratik tepki koymak. Toplantı, gösteri, yürüyüş ve basın acıklaması yapmak.

5-     Toplumsal olaylar , kırılmalar, ötekileştirilmeler ve çatışmalar karşısında, soğukkanlı ve itidalli davranmak,  duyarlı, sorumluluk bilinci içerisinde, kinin, nefretin, husumetin ve öfke dilinin yerine, bütün toplumu kucaklayacak,  milli birlik ve beraberliğimizi sağlayacak “Sevgi Dili” ni kullanmak.

6-     Kitle iletişim araçları kullanılarak düşünce ve fikirlerimizin sürekli aktif halde olmasını sağlayarak toplum tarafından benimsenmesi konusunda  her türlü plan ve proje çalışmaları  yapmakm, uygulamaya koymak.

7-     İleri demokrasinin yerleşmesi ve geliştirilmesi konularında her türlü çalışmayı yapmak , yapılan çalışmalara katkında bulunmak.  

8-     Üstünlerin hukukunu değil, hukukun üstünlüğüne inanarak, demokrasi ve insan hakları  konusunda  en üst düzeyde faaliyetlerde bulunmak.

9-     Eğitim ve İnsan odaklı çalışmalarda bulunmak.

İÇ ANADOLU BİRLİĞİ, İSLAMİ  DEĞERLERE BAĞLI, MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE SAYGILI, İNSANİ DEĞERLERİ ÖN PLANA ÇIKARAN, DEMOKRASİ VE İNSAN HAKLARINA İNANMIŞ,  HAK VE EMEĞE KUTSALLIĞINI BENİMSEMİŞ   SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜDÜR.

TÜRKİYE HABER
KÜLLİYE TV
TİVİ6
Namaz Vakitleri
TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI
DJB.AZ
İNTERNET HABER
MASALLARIN SESİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.108632.2373
Euro34.857634.9973
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam1
Toplam Ziyaret4256372
Saat