• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327444944
  • https://www.youtube.com/channel/UCocxrESu_QGlKCa9nZpDTDw

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası

Anasayfa

Çocuklarımız… Hani diyoruz ya gözbebeklerimiz, geleceğimizin teminatı, canlarımız, hayatımızın tek gerçeği, masumiyetin ifadesi, onlarsız yaşayamam. Özetle diyoruz ki çocuk akla gelince akan sular durur. Gerçekten öylemi? Acaba dünyada sadece bizim kendi çocuklarımız mı var? Bu kadar bencil ve egoist miyiz? Ne güzel bir söz, “Acıyı hissediyorsanız canlısınız, başkasının acısını hissediyorsanız insansınız” O zaman kendimizi tekrar tekrar sorgulayalım.
14.05.2024
Çağımızda¸ sosyolojik açıdan, toplumların kendilerini koruma, kollama, ayakta kalabilme, güçlü olma, varlıklarını devam ettirebilme şartlarından biri de örgütlü toplum olmaları ile mümkündür. ​Sürü halinde, dağınık bir şekilde kendi hallerinde birbirlerinden habersiz yaşayan toplumlar, her an her türlü saldırıya açık ve yok olmaya mahkûmdurlar. ​En geniş anlamıyla örgütlü toplum devlettir. Ancak devleti teşkil eden sosyal grupların kendi aralarında örgütlü hale gelmesi, devlet içinde varlıklarını devam ettirebilmeleri açısından son derece önemlidir. Bu bazen uluslararası kuruluşlar şeklinde de oluşabilir.
30.04.2024
Öncelikle İran-İsrail “tepişmesinden” kısaca bahsederek esas konuya girmek istiyorum. Çünkü kim kime saldıracak, ne zaman saldıracak, nasıl saldıracak, üçüncü dünya savaşımı çıkacak? vs. ​Bütün tv kanalları bu konu ile yatıp bu konu ile kalkıyorlar. Tv tarihlerinin en utanç günlerini yaşıyoruz. Oysaki bu “tepişmenin” galipleri belli. İran halkı son seçimlerde %41 lik seçime katılma oranı ile ciddi şekilde yönetimi proteste etmiş, sandığa gitmemiştir. Bu da yönetim krizi, toplumun güvenini kaybetmesi demek olduğu herkesin malumu. Buna bir çözüm bulunmalıydı. Yani halk tekraryönetime güvenmeli, kenetlenmeli devletine sahip çıkmalıydı.
26.04.2024
İsrail’in, İran’ın Şam Konsolosluğuna saldırmasından sonra, günlerdir İran, İsrail’e ne zaman nasıl saldıracak, bu üçüncü dünya savaşına neden olacak bir saldırımı olacak, Orta Doğu kan gölüne mi dönecek? vs. vs. vs. Dünya bu olayla yattı bu olayla kalktı. Şahsım dahil aklı başında olanlar, dünya siyasetini gerçekçi bir gözle okuyanlar, İran ve İsrail’i çok iyi tanıyanlar, özellikle İran’ın İslam Dünyası üzerindeki baskılarını bilenler veya İran’ın gücünün sadece çevresindeki kendi dindaş ve ırktaşlarına gösterdiğinin farkında olanlar, söz konusu ABD ve İsrail olduğunda sus-pus olduğunu, yani “çevresine karşı kaplan, malum ülkelere karşı kedi kesildiği” gerçeğini görenler, “rüya görmeyin, İran misilleme olarak İsrail’e saldırmaz, saldıramaz. Göstermelik birkaç füze atar misilleme yaptım der olayı kapatır.”
21.04.2024
31 Mart 2024 itibariyle yerel seçimler, CHP’nin değil, tencerenin zaferi ile bitti! 1 Nisan’dan sonra da her zamanki tartışmalar başladı. Nedir her zamanki tartışmalar? Seçim Kanunundaki aksaklıklar, sandık güvenliği, oy sayım işlemlerinin sağlıklı yapılamaması. Birçok yerde seçimlere oyların doğru sayılmadığı gerekçesiyle itirazlar yapılıyor. Yani dört tane kâğıdı sayamayıp, dört işlemi yapamayan sandık kurulu üyeleri her seçimde olduğu gibi yine bu seçimde de ülkeyi kaosa sürüklediler. Seçim sonuçlarına itirazlar çığ gibi büyüdü.
09.04.2024
31 Mart 2024 seçimlerinin sonuçları itibariyle, yüz yıllık Cumhuriyet Tarihinin mesajlarla dolu seçimi oldu. Halk 2019’dan itibaren Ankara ve İstanbul gibi en önemli iki şehri muhalefete vererek, iktidara, “Bak benim ekonomik, sosyal ve kültürel sıkıntılarım var. Bana tepeden bakıyorsun, araya mesafe koyuyorsun, beni önemsemiyorsun, ciddiye almıyorsun” gibi mesajlar vererek, “anladın mı beni” diye sordu.
02.04.2024
O günleri yazan tarihçilerin ortak anlatımlarına göre Çanakkale cephesi; askerlerimizin büyük bir kısmının yaz-kış üzerlerinde eski yazlık elbiseler, çok sağlam olmayan potinler, kışın yağmur, kar, çamur, buz gibi soğuk bir hava, siperden çıkmanın mümkün olmadığı, çıkıldığı anda ölümle burun buruna gelindiği, yazın aşırı sıcakların olduğu, ceset ve dışkı kokuları, zararlı haşeratların kol gezdiği, doğru dürüst yemeğin verilmediği, açlığın ve ölümün kol gezdiği bir cephe … Tam da böyle bir ortamda savaşan askerlerimiz, Ramazan ayı geldiğinde, savaş zamanında oruçtan muaf olduklarına dair fetva verilmişse de askerlerimiz, şehit olurken Allah’ın huzuruna oruçlu olarak gitmeyi tercih ediyorlardı.
19.03.2024
Hiç empati yaptınız mı, iftarınızı açarken, yiyecek, içecek hiçbir şey bulamayanların nasıl iftar yaptıklarını? Hiç düşündünüz mü, ailenizle veya sevdiklerinizle iftarınızı açarken, çocuğunu, eşini, kardeşini, kocasını kaybedenlerin nasıl iftar açtıklarını? Hiç aklınıza getiriyor musunuz, sizler iftar açarken bir sonraki iftarda neler yiyeceğinizi düşünürken, yarın canlımı kalacağım yoksa öleceğim mi diye düşünenlerin nasıl iftar ettiklerini? Bu soruları uzatabiliriz. Gazze kan ağlıyor. Gazze açlıktan ölüyor. Gazze’de ki soykırım hız kesmeden devam ediyor. Bulabildikleri bir lokma ekmekle veya bir avuç su ile sahursuz tuttuğu orucunu açıyor Gazze.
13.03.2024
 1  ...
TÜRKİYE HABER
KÜLLİYE TV
TİVİ6
Namaz Vakitleri
TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI
DJB.AZ
İNTERNET HABER
MASALLARIN SESİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.108632.2373
Euro34.857634.9973
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam5
Toplam Ziyaret4256376
Saat