• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327444944
  • https://www.youtube.com/channel/UCocxrESu_QGlKCa9nZpDTDw

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası

Anasayfa

“Oku, yaratanın adı ile oku”. İlk emir. Alak Suresi 1.ayet. Bizler inanan insanlar olarak, hayatımızın her alanında bu emir doğrultusunda eğitime ve öğretime önem verir, bu minval üzerine hayatımızı tanzim ederiz. İyiyi, güzeli, gerçeği, hakikati, doğruyu bize öğretildiği şekilde hayatımıza monte eder buna göre hayatımızı devam ettiririz. Yine Kuran-ı Kerim’de; “Allah’tan kulları için de ancak ilim sahibi olanlar korkar”. “De ki: Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu?”
29.11.2022
Bu programın hazırlanmasında emeği geçen başta Hafize Şahiner hanıma Ayşegül Can Hanım'a, Erol Ersoy Bey'e, Proje Koodinatörümüz Leyla Mumcu hanıma ve diğer yönetim kurulu üyeleri arkadaşlarıma, programı büyük bir başarı ile sunan Rıfat Çakır'a, hediyeleri ile bizleri onurlandıran Yılın Öğretmeni Sultan Özateş'in şahsında bütün öğretmenlerimize, varlıkları ile bizleri şereflendiren, aşağıda resimlerini tek tek yayımladığımız çok kıymetli misafirlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyor, selam ve saygılarımı sunuyorum. 7 kategoride seçilen öğretmenlerimiz ödüllerini alırken, her biri aldığı ödülü hakkıyla aldığının bilinci ile mutluluklarını ifade ettiler. İşte yılın öğretmeni ödülünü hakkıyla alan Sultan ÖZATEŞ öğretmenimizin, sosyal medyadaki paylaşımı...
27.11.2022
Öncelikle kahraman ordumuzun Suriye’nin ve Irak’ın Kuzeyine düzenlemiş olduğu, “Pençe-Kılıç” hava operasyonunda başarılar diliyor tek bir askerimizin burnunun dahi kanamamasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Bütün dualarımız kahraman ordumuzla. Hatırlarsanız İstanbul İstiklal Caddesinde şehit olanlar arasında Yağmur ve Ecrin iki masum yavrumuzda vardı. İşte bu operasyon, Yağmurların, Ecrinlerin ve diğer masum insanların intikamını almak için yapılıyor. Diğer taraftan her yıl 20 Kasımda kutlanan; “Dünya Çocuk Hakları Günü”nde, Kudüs Şurası Hukuk Biriminin hazırlamış olduğu; “Filistin’de Çocuk Hakları İhlalleri Raporu”nun sunumu yapıldı. (Raporun tamamını okumak için, icanadolubirligi.com web sitemizde bulabilirler.)
22.11.2022
Kudüs Şurası, ilk kıblemiz, ikinci mescidimiz ve üçüncü haremimiz Mescid-i Aksa’ya ve Filistin halkına yönelik yapılan sistemli saldırılar ve hak ihlalleri karşısında işgal rejiminin Yahudileştirme tehdidi altında olan Kudüs’ü dava edinen sivil toplum kuruluşları tarafından oluşturulmuştur. Kudüs halkını maddi ve manevi olarak desteklemek, işgale karşı direncini artırmak, Kudüs şehri ve çevresinin iktisadi ve sosyal gelişimine katkıda bulunmak, bu konuda araştırmalar yapıp ortaya bilgi ve görüşler koyarak politika ve strateji üretilmesine katkı sağlamak amacıyla kurulmuştur. Bu Rapor, İsrail’in yıllardır orantısız ve yasa dışı güç kullanarak sistematik olarak uyguladığı insanlık ve savaş suçu kapsamında yer alan çocuk hakkı ihlallerini tespit etmek, değerlendirmek, hukuki farkındalık oluşturmak ve kamuoyu ile paylaşmak amacıyla hazırlanmıştır.
21.11.2022
Hainler, alçaklar, şerefsizler, yine zavallılıklarını, bitmişliklerini, tükenmişliklerini, çaresizliklerini, nasıl insanlıktan nasibini almadıklarını, nasıl iğrenç yaratıklar olduklarını bir kez daha İstanbul İstiklal Caddesinde masum insanların kanını dökerek gösterdiler. İnsan olanın aklı, hafsalası almıyor! Nasıl oluyor da masum insanları gözlerini kırpmadan katledebiliyorlar? Nasıl oluyor da bu kadar soğukkanlılıkla canice, vahşice saldırabiliyorlar? Neyi amaçlıyorlar? Neyi hedefliyorlar? Ne yapmaya çalışıyorlar? Maksat, korku, panik, kargaşa, kaos yaratmaksa bunu başaramayacaklar! Gayeleri, kardeşlik, birlik ve beraberliğimizi bozmaksa bunu da başaramayacaklar!
15.11.2022
İç Anadolu Birliği ve Dünya Jurnalistler Birliği Türkiye Temsilciliği olarak; İstanbul`da meydana gelen ve masum insanların hayatını kaybetmesine ve yaralanmasına sebep olan terör saldırısını şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Terör ve teröre hizmet edenler hiçbir surette başarıya ulaşamayacaklardır. Hayatını kaybedenlere Allah`tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.
14.11.2022
Anka Türk Birliği genel başkanı, araştırmacı yazar Dr.Derya Akdemir İstanbul Halkalı’ da ermenilerin Doğu Anadolu bölgesinde yaptıkları soykırımlardan bahseden Gaçagaç öyküleri kitabını okurları için imzaladı. Halkalı Zeynebiye'de gerçekleşen imza töreninde açılış konuşması yapan sunucu gazeteci yazar Onur Beyhan Dr.Derya Akdemir'in hayatı ve edebi kişiliğiyle ilgili toplantı katılımcılarına bilgi verdi. Derya Akdemir'in yazdıklarıyla tarihin saklı noktalarına dikkat çektiğini söyleyen Bayhan bu tür yazıtların halkın ulusal kimliğinden süzülüp gelen bilgilerle süslenmiş olduğunu belirtti.
14.11.2022
Öncelikle Cadılar Bayramı hakkındaki bilgilerimizi hatırlayalım. Cadılar Bayramının kökeni Pagan Kültürüne ve Hıristiyan köklerine dayanır. Yani doğa dinlerine inanılan bir inanç biçimidir. Aya, yıldıza, güneşe, ağaca, toprağa, suya, havaya, ateşe ve benzeri doğa olaylarına tapma, inanma biçimi olup, birden fazla dini kapsamaktadır. Onlara göre kötü ruhları defetmek için ayinler düzenlerler. Yüz yıllar boyunca, Şamanizm, Animizm ve Panteizm gibi inançlar, Paganizmin temelini oluşturmuştur. Paganizm bir din olarak algılanır ve bunlara inananlara da "pagan" denir.
08.11.2022
... 11 ...
TÜRKİYE HABER
KÜLLİYE TV
TİVİ6
Namaz Vakitleri
TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI
DJB.AZ
İNTERNET HABER
MASALLARIN SESİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.108632.2373
Euro34.857634.9973
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam5
Toplam Ziyaret4256376
Saat