• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327444944
  • https://www.youtube.com/channel/UCocxrESu_QGlKCa9nZpDTDw

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası

Anasayfa

ABD’nin, Rusya’yı oyuna getirerek, Ukrayna’yı Rusya’nın kucağına atması, hiçbir neden yokken, ABD Temsilciler Meclisi Başkanının Tayvan’ı ziyaret etmesi, Çin’in kışkırtılarak Asya-Pasifik’in hareketlenmesini sağlaması, Afganistan’ın göbeğinde Taliban liderlerinden Zevahir’in öldürülmesi, Irak’taki Meclis baskınının organize edilmesi, iç savaş ateşinin körüklenmesi, Suriye’nin Kuzeyinde PKK/YPG Terör Örgüt liderinin öldürülmesinde başsağlığı dilenmesi, Balkanlarda, Bosna-Sırbistan gerilimi, Ermenistan’ın Azerbaycan’a saldırması, dünyanın daha bir çok yerinde sayamayacağımız kadar olayın faili olması, ister istemez ABD gerçekte ne yapmaya çalışıyor? Sorusunu aklımıza getiriyor.
09.08.2022
Nefsinizi ayaklarınızın altına almaya yani en büyük savaşı kazanmaya varmısınız? Kendinizi gerçek anlamda, dürüstçe, mertçe, hiçbir mazeret göstermeksizin muhasebeye varmısınız? Yaptıklarınızdan, yapmadıklarınızdan veya yapamadıklarınızdan dolayı kendinizi sorgulamaya varmısınız? Kısacası kendinizle hesaplaşmaya varmısınız? Bunlar neye mi yarayacak? Kulluk bilincine ve ahlaki erdemlere sahip olmaya,
01.08.2022
Dünya; malesef çok yüzlü insanların ve devletlerin barınağı haline geldi. İttifaklar yapılır, müttefiklikler oluşur, sözler verilir, imzalar atılır ama kapılar kapanınca çıkar ve menfaatler ön plana çıkarak alçakça hain planlar masanın üstüne yatırılır. Üstelik daha atılan imzaların mürekkebi bile kurumadan. Bunun yüzlerce, binlerce örneğini görmek mümkün. Hafızalarda canlılığını koruyan, ABD'nin, Suriye'deki PKK/YPG terör örgütlerine gönderdiği binlerce tır silah ve son olarak da Türkiye için son derece tehlikeli üç teröristin öldürülmesinden sonra ABD nin taziye mesajı yayınlaması.
26.07.2022
Bir ülkeyi, "Geri kalmışlık" içerisinde bırakmak istiyorsanız bunun en iyi yolu; o ülkeyi, terör, kargaşa, kaos, bunalım, adına ne derseniz deyin, sürekli olarak bunlarla meşgul etmelisiniz. Yıllarca başımıza sardıkları PKK belası, gezi eylemleri, 15 Temmuz ve Türkiye'ye yönelik bilinen ve bilinmeyen bir çok operasyonlarla geldiğimiz nokta bu... Bunlardan dolayı ne bilimsel bir çalışma veya araştırma yapabilirsiniz ne de gelişme ve ilerlemeye dair her hangi bir şey. Çünkü sizi başka hayati şeylerle meşgul ediyorlar. En basit örneği, 15 Temmuz'un altıncı yıl dönümünde hala fetö belası ile uğraşıyoruz. Bizi kontrol altında tutmak için yarın başka birşeyi başınıza sarabilirler.
19.07.2022
Yemin ettik Allah'a Söz verdik millete Bu iman sönmeyecek Düşmeyecek Sancaklar Tarihi şanlı zaferlerle dolu milletimiz gerektiğinde canını vatan için feda edebileceğini 15 Temmuz'da bir kez daha gösterdi. Yüce milletimiz var olsun, demokrasi zaferimiz kutlu olsun.
15.07.2022
Bu yazının kaleme alındığı saatlerde Kurban Bayramının sevincini yaşarken, Pençe-Kilit Harekatından gelen şehit haberleri, sel felaketleri ve trafik kazalarında yaşananlar bizleri hüzne boğdu. Bütün bunların yanısıra ABD de ki lobi faaliyetleri sonucu F-16 ların verilmeme durumunun gündeme gelmesi, bizleri oturup bir kez daha düşünmemiz gerektiği gerçeğini ortaya koydu. Başta Şehitlerimiz olmak üzere, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum mekanları Cennet olsun.
12.07.2022
Dostlarım beni kırk yılı aşkın maliye bürokrasisinden tanırlar. Son derece ciddi görevler aldığımı, diplomasiyi ve diplomatik teammülleri çok iyi bildiğimi, uluslararası ilişkilerde, devletlerin dış siyasette nasıl bir politika izlediklerini yakınen takip ettiğimin en canlı şahitleridir. NATO zirvesi zafer mi, hezimet mi? Sorusuna cevap verirken konunun uzmanı olarak düşüncelerimi ifade ettiğimin bilinmesini isterim. Zirveyi değerlendirmeden evvel, Peygamberimizin (s.a.v.) 628 yılında, Mekkeli müşriklerle imzaladığı, "Hudeybiye Antlaşması"nı kısa bir özetle hatırlayalım.
05.07.2022
"Bir Yunanlı ile tokalaştıysan parmaklarını say" Osmanlı Devleti Balkanlardan çekilmek zorunda kalması ile birlikte, Türkler, Boşnaklar, Arnavutlar ve daha bir çok millete tabi topluluklar, Yunanlılar tarafından, göçe, sürgüne, tecavüze, katliama ve soykırıma uğradılar. Adaletten ve insanlıktan yoksun bir Yunanistan için bunlar son dönem Yunan Tarihine baktığımızda sıradan olaylar olarak görülür. Balkanlar denilince ilk aklımaza gelen Srebrenista Soykırımıdır. Yunanlıların yaptığı Çamerya Soykırımını bir çoğumuz bilmeyiz hatta hiç duymamışızdır bile.
28.06.2022
 7  ...
TÜRKİYE HABER
KÜLLİYE TV
Namaz Vakitleri
TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI
DJB.AZ
İNTERNET HABER
MASALLARIN SESİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.139819.2165
Euro20.830420.9138
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam31
Toplam Ziyaret3463840
Saat