• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327444944
  • https://www.youtube.com/channel/UCocxrESu_QGlKCa9nZpDTDw

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası

Anasayfa

Değerli dostlarım Kurtuluş Platormu tarafından yılın en iyi gazeteci-yazar ödülünü sizler adına almak için yarın İstanbul'da Kazlıçeşme Kültür Merkezi'nde olacağım. Müsait olan arkadaşlarımın teşrifi beni onurlandıracaktır. İç Anadolu Birliği Genel Başkanı Dünya Muhabirler Birliği Türkiye Başkanı İsmet TAŞ
25.10.2021
Kadınlarımız, bacılarımız, annelerimiz, kardeşlerimiz, evlatlarımız... Onlar eli öpülesi, başlarımızın tacı insanlar... Bir kez daha şapkalarımızı çıkartıp düşünmemizi sağladılar. Bir kez daha , "Biz dün, Çanakkale'de, Conkbayırında, Dumlupınar’ da, Sakarya'da, İstiklal Savaşımızın her anında, vatanımızın her karış toprağını savunurken, kanımızı döküp, canımızı vermişsek, bugünde, "Kudüs'ün özgürlüğü, ümmetin özgürlüğüdür" bilincinde olarak, kanımızı dökmeye, canımızı vermeye hazırız" mesajını bütün dünyaya net bir şekilde verdiler.
18.10.2021
Özellikle 2021 yılında fiyatlar tabiri caizse füze gibi arttı. Bundan şikâyetçi olmayan bir Allah’ın kulu bulamazsınız. Cumhurbaşkanı dahil.Tabi hemen aklımıza gelen soru şu! Cumhurbaşkanı bile şikâyetçi ise demek ki bu artışların büyük bir kısmı hükümetin iradesi dışında oluyor. Olabilir mi? Böyle bir şey mümkün mü? Mümkünse neden?
12.10.2021
Yıllardır bir takım çevreler Kürt sorunu ile yatarlar, kürt sorunu ile kalkarlar. Ama hiç kimse bu sorunlar şunlar şunlardır, çözümü ise şudur şudur dememiş, ortaya somut bir şey koyamamışlardır. Hatta kendisini Kürt kardeşlerimizin temsilcisi olduğunu iddia eden HDP nin Meclis konuşmalarına ve son yayımladıkları, “Tutum belgesi”ne baktığımızda Kürt sorunundan bahsederler ama net bir şey ortaya koymamışlardır. Çünkü onların beyinlerinin arkasında başka hainlikler var. HDP nin kafasının arkasında ki, "Kürt Sorunu" ve çözümü; Anayasanın ilk dört maddesinin değiştirilmesi (ki bu maddelerin değiştirilmesi teklif dahi edilemez.)Doğuda, Marksis-Leninist bir Kürt Devleti kurmak, Türkiye'yi 25 eyalete ayırmak, ana dilde yani Kürtçe eğitim olmasıdır.
05.10.2021
Türkiye siyaseten on şiddetinde bir deprem yaşıyor! İyi Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener; “Ben Başbakanlığa Adayım” çıkışı ile Türk Siyasetinde kartlar yeniden karılmaya başlandı. Başlandı başlanmasına da taraf veya taraf olmayan herkeste çok büyük bir şaşkınlık ve hayal kırıklığı yarattı. Çünkü her parti liderinin tek bir hedefi olmalı, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde Cumhurbaşkanı olmak. Bu hedefinizden vazgeçtiğiniz anda kendi varlık nedeninizi inkâr etmiş, sizi seven ve sizin peşinizden gidenleri de hayal kırıklığına uğratmış olursunuz. Bu insanlar bunu hak ediyorlar mı etmiyorlar mı bunu zaman gösterecek. Bu söylemi birileri, müthiş bir taktik! Harika bir siyasi strateji, onlarca puan kazandıracak bir çıkış, inanılmaz bir siyasi söylem olarak değerlendirebilir.
28.09.2021
Daha önceden de ifade ettik ama bir kez daha hatırlamakta fayda var. Bu güne kadar Türkiye ne bir terör örgütü kurmuştur ne de herhangi bir terör örgütüne maddi ve manevi destek sağlamıştır. Hatta defaten terörizm ile İslam’ın aynı cümle içerisinde kullanılmasını şiddetle reddetmiştir. Bunun yanı sıra İslam’ın bizatihi kendisi insan hayatının kutsallığından bahseder, terörü ve terörizmi lanetler...
21.09.2021
Sendika, sendikal haklar, sendikal çalışmalar gibi konular özellikle sendikalı çalışanları yakinen ilgilendirdiği için toplumun diğer kesimleri pek ilgi göstermez, hatta ilgilenmez bile. Ancak bu kesim toplumun lokomotifi durumunda olup en ağır sorumluluğu yüklenen taraftır. Yine bilindiği gibi sendikalar ve hükümet arasındaki toplu sözleşmeler iki yılda bir Ağustos ayında yapılır. Burada alınacak kararlar başta memurlar ve emekliler olmak 18 milyon kişiyi ilgilendirir.
14.09.2021
Bu güne kadar genel de İslam’a saldırılar ülke dışından gelir, İslam’a karşı söylenmedik laf bırakmazlar biz de söylenmesi gereken ne varsa söyleriz. Çünkü “gâvur, gâvurluğunu yapıyor, tarihsel düşmanlıklarını sergiliyorlar”. Örneğin; İsveç’te Türk camisi önünde provokasyon yapan İslam düşmanı Rasmus Palu, Kur’an-ı Kerim’i yere atarak, hakaretler ederek, itliğini, alçaklığını, şerefsizliğini sergileyerek, Müslümanları kışkırtı, İsveç polisi de her zaman olduğu gibi seyretti. İslam’a düşmanlığı hat safhada olanların, mutlaka ruhunda ve tercihlerinde ciddi sapkınlıklar, anormal davranışlar gözlenir, cinsel tercihlerinde sapıklıklar olduğu herkesin malumu, Palu’da olduğu gibi.
07.09.2021
 7  ...
TÜRKİYE HABER
KÜLLİYE TV
Namaz Vakitleri
TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI
DJB.AZ
İNTERNET HABER
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar16.781716.8490
Euro17.520017.5902
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam40
Toplam Ziyaret2913556
Saat