• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327444944
  • https://www.youtube.com/channel/UCocxrESu_QGlKCa9nZpDTDw

    • Başlık Metni
    • Bu alana bir metin ekleyin ve içeriğini ayarlayabilirsiniz.
TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası

Anasayfa

Vatandaş olarak her birimizin devletin kurumları ile şu veya bu şekilde ilişkileri bulunmaktadır. Devlet, vatandaşın sorunlarına çözüm bulacak kurumları açar, vatandaş da o kurumlara giderek sorunlarını çözer. Vatandaş da olan yaygın bir kanaat var; "Devlet dairesinde işin varsa, mutlaka adamını bulacaksın" kısacası "dayın" olması lazım. Aksi halde, "bugün git yarın gel"lerle bir türlü işin bitmez." Bu anlayış tarzı, modern dünyamızın bir yansıması olarak, elektronik ortama geçip işler kolaylaştırılmış olmasına rağmen, hala vatandaş olarak bir çekince yaşanmaktadır. Bazı kurumlarımızda meydana gelen rüşvet skandallarını düşünecek olursak, vatandaşın kaygılarının yersiz olmadığını görmüş oluruz.
27.06.2023
LGBT yi artık ne bilmeyen kaldı ne de duymayan. Ne olduğunu ne anlama geldiğini anlatmamızın son derece yersiz olduğunu düşünüyorum. Ülkemiz de bu sapkınlar topluluğu uzun yıllardır varlıklarını devam ettirmelerine rağmen, ilk defa 1993 yılında, kendilerine has olan "Onur yürüyüşü" adı altında yürüyüş yapmak istediler. O yıllarda izin verilmemesine rağmen, düzenli ve muntazam olarak çoğalmaya başladılar. Bunu zaman zaman yapmış oldukları etkinliklerinden de gördük.
20.06.2023
Bizim geri kalmışlığımızın en önemli nedenlerinden birisi de, aydınlarımızın veya kendini aydın sananlarımızın, "havanda su döğmesidir" Adı ister gazeteci-yazar ister eğitimci-akademisyen ister siyasetçi-politikacı olsun, yok bir birinden farkı. Aynı konu etrafında dönüp durmaları, ne kadar kısır ne kadar sığ ne kadar dar kalıplar içeresinde olduklarının bir göstergesidir. Oysa ki, bir ülkenin aydınları, o ülkenin yolunu aydınlatan sönmeyen fenerleridir. Bıktık, usandık, yeter artık diye bağıra bağıra sesimiz soluğumuz kesildi!
13.06.2023
Katılımın rekor kırdığı, huzur ve sükûn içerisinde yapılan, dünyaya örnek olacak bir seçim yaşadık. Seçim elbette bir yarıştır. Kazananı olacağı gibi kaybedeni de olacaktır. Burada önemli olan, bir sonraki yarışa hazırlık için gerçek anlamda, korkmadan, kaybeden neden kaybettim, kazanan neden kazandım? Sorusuna dürüstçe cevap aramaktır. Burada kaybeden acaba sadece Millet İttifakı mı? Değil tabi ki. Ama öncelikle bu ittifak neden kaybetti kısaca ona bakalım!
06.06.2023
İstanbul'un Fethinin 470. yılını kutladığımız şu günlerde, ülkemiz ve milletimiz için son derece önemli bir seçim süreci yaşadık. Öncelikle seçimde başarı gösteren, Cumhur İttifakını ve yeniden seçilme başarısını gösteren Cumhurbaşkanımızı tebrik ediyor, seçim sonuçlarının vatanımıza, milletimize, devletimize, Türk ve İslam Coğrafyasına hayırlara vesile olmasını Yüce Allah'tan niyaz ediyorum.
30.05.2023
Biz, seçim sathına girdiğimizden bu güne kadar, dışarıdan dört bir tarafımızdan kuşatıldığımızın yanı sıra, kardeş kavgasına dikkat çekerek, seçimin, demokrasinin olmazsa olmazlarından olduğunu, bunun bir yarış olarak görülmesi gerektiğini, kimsenin kimseyi kırmaması, incitmemesi, bırakın hakareti kötü bir söz dahi söylememesi, yan gözle bile bakılmaması, kaybedenin kazananın elini kaldırması, tebrik etmesi gibi toplumsal barışa katkı sağlayacak, defalarca seçimi yaşamış, toplumun nabzını tutan tecrübeli bir gazeteci olarak birçok teklif ve tavsiyelerde bulunmuştuk.
23.05.2023
Yazımızın yayıma hazırlandığı saatlerde, henüz kesin sonuçlar alınmamış, heyecan ve merakla, sayımı devam eden, yurt dışı oylarının sonucu nasıl etkileyeceği bekleniyordu. Kesin olan sonuçlara baktığımızda; Parlamento da Cumhur İttifakının 320 nin üzerinde bir milletvekili sayısı ile çoğunluğu sağladığını, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin değişmeyeceğini, Mecliste alınan kararların Cumhur İttifakının onayı olmadan çıkamayacağını, “Parlamenter Sistemin” bir başka bahara kaldığını, bazı siyasi liderimizin tehlikeli boyutlarda olan siyasi ilişkilerinin de sona erdiği görülmektedir.
16.05.2023
Sporda, taekwon-do, karate, boks, güreş gibi ikili müsabakalarda, sporcular centilmenlik gereği, kaybeden sporcu kazananın elini kaldırır tebrik eder. Bazen de bunun tam tersi olur. Yani kazanan sporcu kaybedenin elini kaldırır tebrik eder. Her iki halde de centilmenlik ön plana çıkartılır. Hoş görü ve barış içerisinde müsabakalar sona erer. Bu örneği vermemizin nedeni, seçime çok kısa bir süre kala meydanlar, gereğinden fazla, hareketlenmeye, ısınmaya ve gerilmeye başladı.
08.05.2023
 7  ...
TÜRKİYE HABER
KÜLLİYE TV
TİVİ6
Namaz Vakitleri
TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI
DJB.AZ
İNTERNET HABER
MASALLARIN SESİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.883933.0157
Euro35.783235.9265
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam99
Toplam Ziyaret4261995
Saat