• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327444944
  • https://www.youtube.com/channel/UCocxrESu_QGlKCa9nZpDTDw

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası

Anasayfa

Öncelikle değerli dostlarımdan bir ricam var. Yazılarımı okurken lütfen Türkiye’nin varlık ve beka davasını düşünerek okumalarını rica ediyorum. Şayet bir tarafı tercih edeceksem, benim tercihim bellidir. Türk Milletinin ve Türk Devletinin geleceği, dünyada nerede, nasıl konumlanacağıdır. Sürekli uyarıyoruz, uyarmaya da devam edeceğiz. Ta ki görmeyen gözler görünceye, duymayan kulaklar duyuncaya kadar. Bir önceki yazımızda, “Kardeş kavgası körükleniyor” dedik. Hafta içinde olan bir takım olaylar bizi haklı çıkardı. Bundan sonra da inşallah istenmeyen olaylar olmaz.
04.04.2023
Bir önceki yazımızda,iktidar ve muhalefette bulunan, milliyetçi-muhafazakâr kitlelerin karşı karşıya geldiğini, Allah korusun bu grupların birbirlerine yönelik her türlü hakaretten tutun da şiddete varıncaya kadar bir tehlikenin olduğunu söylemiş, ısrarla da buna başta liderler olmak üzere son derece dikkat edilmesi gereken bir husus olduğunu ifade etmiştik. Son dönem Türk Siyasetinde yaşananlara baktığımız da olanlar asla kabul edilemez. Türk Halkı da böyle çirkin, iğrenç, çamurlaşmış bir siyaseti kesinlikle kabul etmiyor, etmeyecektir de. Çünkü bu siyasetin altında, kaos var, kargaşa var, bunalım ve sıkıntının her türlüsü var. Ülkeyi peşkeş çekmek ve KARDEŞ KAVGASI var.
28.03.2023
Bütün kardeşlerimin Mübarek Ramazan Ayını en derin kalbi muhabbetlerimle kutlar, bu mübarek ayın, milletimize, ülkemize, Türk ve İslam Âlemine hayırlara vesile olmasını, kardeşliğimizi pekiştirmesini Yüce Allah’tan niyaz ederim. İsmet Taş – İç Anadolu Birliği Genel Başkanı Dünya Muhabirler Birliği Türkiye Başkanı
21.03.2023
Merak ediyorum Türkiye’de kaç kişi ülkenin kültürel ve ideolojik yapısını sarsacak oyunun farkında? Hızlı bir şekilde ayrıştırıldığımızın, ötekileştirildiğimizin, bölünmeye doğru hızla bir şekilde gittiğimizin farkında? Veya kaçımız, “düşman kardeşler”e doğru koştuğumuzun farkında? Aslında uluslar arası “üst akıl” seçimlerde kimin kazanıp kimin kazanmayacağından ziyade, “kurulan tezgâh”ın ne kadar başarıya ulaşıp ulaşamayacağı ile ilgileniyor. Aslında şahsımın düşüncesi de, seçimi kimin kazanıp kazanmayacağı değil, kurulan bu tezgâhı ne yaparız da başlarına geçiririz.
21.03.2023
Müjdat Gezen anlatıyor; “İzmir Torbalı’da şenlik vardı, İlhan Selçuk ve Aziz Nesin ile birlikte bir panele katılmıştık. Panelin konusu mizahtı. Birisi kalktı Aziz Nesin’e,“Nasrettin Hoca’nın torunları olarak zeki insanlarız değil mi?” diye sordu. O da “Yüzde 60’ı aptaldır” dedi. Herkes alkışladı. Sonra kuliste kendisine sordum neden böyle bir şey söylediğini. O da, “Evladım, yüzde 92 diyecektim dilim varmadı” dedi. O zaman referandum yapılmıştı ve oy verenlerin yüzde 92’si Kenan Evren’e oy vermişti. Bu söz oradan kaldı.” Aziz Nesin’in bu sözü mizah mıydı, değil miydi bilemeyiz. Ama kendisi hiçbir zaman bu sözünden geri adım atmamıştır. Hatta niye öyle olduğunu kendince açıklamaya çalışmıştır.
14.03.2023
Bir önceki yazımızda, deprem bölgesine ziyaretimizin sadece bir kısmını anlatmış, neden oralara gitme gereği duyduğumuzu, gerçekten her şey anlatılan gibi mi, depremin yapmış olduğu yıkımın boyutları, insanımızın, dertleri, sorunları, sıkıntıları, ihtiyaçları gerçekte neler, kimler ne yapıyor, devlet ne kadar deprem bölgesinde, depremzedelerimizin halen ihtiyaçları devam ediyor mu, bu ve benzeri sorulara kısmen cevap vermiştik. Deprem bölgesine olan ziyaretimiz ilk etapta, Elbistan, Göksun, Afişn, Türkoğlu, Nurdağ, İslahiye, Hatay-Antakya, sonrasında, Gaziantep, Adıyaman, Urfa, Malatya'dan Ankara'ya döndük.
07.03.2023
Merhabalar, Sesli kitap uygulaması Storytel'de çalışan bir tanıdığımdan: Yapılan maddi yardımlar dışında çocukların bu zor zamanlarında yaptığımız işle nasıl onların yanında olabiliriz diye düşündük ve bir web sitesi hazırladık. Depremden etkilenen tüm çocuklar için hazırladığımız bu web sitesindeki içeriklere herkes ücretsiz erişebilir. www.masallarinsesi.com adresinin yayılmasına yönelik yardımlarınızı bekliyorum.
03.03.2023
CNN Türk'te Kızılay Başkanı açıkladı; "Çadır satışı yanlıştı" Ben de aynı şeyi söylemiş ve Başkanın istifasını istemiştim. Bazı arkadaşlarım tarafından desteklendiğim gibi, bazı arkadaşlarım tarafından da maksadını aşacak hakarete varacak şekilde eleştirilmiştim. Hatta geri adım atma tavsiyeleri almıştım. Elbette haklı çıktım diye övünmüyorum.
28.02.2023
 8  ...
TÜRKİYE HABER
KÜLLİYE TV
TİVİ6
Namaz Vakitleri
TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI
DJB.AZ
İNTERNET HABER
MASALLARIN SESİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.108632.2373
Euro34.857634.9973
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam62
Toplam Ziyaret4256433
Saat