• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327444944
  • https://www.youtube.com/channel/UCocxrESu_QGlKCa9nZpDTDw

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası

Anasayfa

Bildiğiniz gibi, Türkiye Cumhiriyeti Devleti, Osmanlı Devletinin bir devamıdır. Bir dönem Osmanlı Devletinin sınırları 24 milyon kilometrekareye ulaştığını düşünecek olursak, bu gün milyarlarca insan, Osmanlı kültürünün, medeniyetinin, adaletinin, barışcıllığının ne demek olduğunun farkındadırlar. Osmanlı Devletinin bu kadar geniş bir coğrafyaya hakim olması, insanlara sunduğu ve sağladığı, kültür, adalet ve refahdır. Bugün emperyal güçlerin korkusu, Türk Devletinin; Osmanlı Devletinin, dini, kültürel, sosyal, insani ve politik mirasına sahip çıkarak tekrar eski haşmetine kavuşmasıdır.
21.06.2022
Bir yazımızda; "Hazır ol cenge eğer ister isen sulh-ü salah" demiş ne kadar savaşa hazır olduğumuzu sorgulamıştık. Her ne kadar bir takım göstergeler olsa da, devlet ne kadar savaşa hazır bunu tam olarak bilmemiz mümkün değil. Devlet aklı nerede, ne zaman, neye karar verir bunu tahmin etmek de oldukça güç. Ancak bizler sadece fikir beyan eder ve şayet mümkün olursa bir nebze olsun ışık tutmaya çalışırız. Devlet de bilir veya bilmek zorundadır ki, hürriyet, istiklal ve barış içinde yaşamak için her an savaşa hazır olmalıdır.
14.06.2022
Türkiye'de 130 bine yakın STK (Sivil Toplum Kuruluşu) var. Tabi ki aklımıza gelen ilk soru; STK lar ne iş yapar? İnternete girdiğinizde STK ları aynen şöyle izah eder; “Sivil toplum kuruluşları ya da sivil toplum örgütleri, resmi kurumların dışında kalan ve bunlardan bağımsız olarak çalışan, politik, sosyal, kültürel, hukuki ve çevresel amaçları doğrultusunda lobi faaliyetleri, ikna ve eylemlerle hareket eden, üyelerini ve çalışanlarını gönüllülük usulüyle alan, kar amacı gütmeyen ve gelirlerini bağışlar veya üyelik ödemeleriyle sağlayan kuruluşlardır.” Peki, görevleri nelerdir?
06.06.2022
Birkaç dakikalığına sessiz bir ortamda oturup düşünelim. Birisi veya birileri çocuğumuza hafifçe elini kaldırsa, düşüp bir yerlerini acıtsa veya kanatsa, yine birileri darp etse, biraz daha ileriye gidelim birkaç saat arayıp bulamasak ne hissederiz? Sadece ama sadece birkaç dakikalığına düşünüp empati yapalım… l Ürperdik, Allah korusun, Allah göstermesin dedik değil mi? Hani bizim güzel bir atasözümüz vardır; “İğneyi kendine, çuvaldızı başkasına batır” işte aynen bunun gibi.
31.05.2022
Nato yani, Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü. Nato konuşulmaya başlandığında ilk akla gelen ve sürekli gündemde olan 5. madde. 5. maddeye göre özetle bir ülkenin Nato'ya savaş ilan etmesi bütün Nato ülkelerine savaş ilan etmesi anlamına geliyor. Bu madde o kadar çok dile getirildi ki beşikteki çocuk bile artık bu maddenin ne anlama geldiğini biliyor. Özellikle Rusya-Ukrayna savaşından sonra. Tabi hemen aklımıza, bütün yükümlülüklerini yerine getiren Türkiye'yi, Nato korurmu veya daha net bir ifadeyle "koruyor mu?" Türkiye, Nato'ya girdiği 1952 yılından itibaren bütün sorumluluklarını yerine getirmiş, Kore Savaşından tutunda, Nato nun düzenlemiş olduğu bütün operasyonlara katılmış, üzerine düşeni yapmıştır. Yani Türkiye Nato'nun kural, ilke ve prensiplerine uyan ender ülkelerden birisidir.
23.05.2022
Yüz yıllar evvel ünlü Çinli Filozof milletleri bekleyen tehlikeyi çok açık bir şekilde ortaya koymuş; "Bir Milleti Yok Edeceksen Önce Dilini Yok et" Dünyanın en köklü ve en önemli dilleri arasında yer alan Türkçemiz, yabancı dillerin istilası altında olduğu gerçeğini bilmeyen yok. Ne hazindir ki bu bilinmesine rağmen kimse kılını dahi kıpırdatmaz, hiçbir tedbir alınmadan Türk Dili kendi haline terk ediliyor.
17.05.2022
Değerli arkadaşlarım, saygıdeğer üyelerimiz, bildiğiniz gibi Olağan Genel Kurulumuz 3 yılda bir Mayıs ayında yapılmaktadır. Bu dönem Olağan Genel Kurulumuz, 29.05.2022 Pazar günü saat 14.00'te Ceyhun Atıf Kansu Caddesi No: 24 Balgat/Ankara (Başak Simit) adresinde yapılacaktır. Bütün üyelerimize saygıyla duyurulur. İsmet Taş İç Anadolu Birliği Genel Başkanı
14.05.2022
Nedir “sessiz istila”? Kısaca; “Yabancı veya yerli bir gücün bir ülkeyi gizlice, sinsice veya bilinçli bir şekilde o ülkeyi zaman içinde tek bir kurşun atmadan ele geçirmesi veya geçirmeye çalışması” olarak tanımlayabiliriz. (Fetö, PKK terör örgütleri, fonlanan stk lar gibi) Elbette bu sessiz istila sadece fiziksel anlamda değil, kültürel, ahlaki, eğitim anlamında da kullanılabilir. Kültür emperyalizmini örnek olarak verebiliriz. Peki, nereden çıktı bu deyim?
10.05.2022
 8  ...
TÜRKİYE HABER
KÜLLİYE TV
Namaz Vakitleri
TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI
DJB.AZ
İNTERNET HABER
MASALLARIN SESİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.139819.2165
Euro20.830420.9138
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam30
Toplam Ziyaret3463839
Saat