• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327444944
  • https://www.youtube.com/channel/UCocxrESu_QGlKCa9nZpDTDw

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası

Anasayfa

Her milletin, her ırkın, her halkın, insanların bulunduğu her yerde, kendilerine has hayat biçimleri, yaşayış tarzları, gelenekleri, görenekleri, örf ve adetleri, giyimleri, kuşamları, konuşma şekilleri hatta şiveleri vardır. Bunları bırakın aynı, tekdüze olmayı, bölgesel ve yöresel farklılıklar gösterir. Ve bütün halk bu farklılıkları büyük bir anlayış ve hoşgörü ile karşılar. Bu farklılıklar o toplumun renkleri olarak kabul görür, saygı ile karşılanır, hatta bir bölgeden diğer bölgeye gidildiği zaman uyum sağlanmaya çalışılır. (Ülkemizin bütün bölgelerinde bunlara şahit olabiliriz.)
31.08.2021
Bildiğiniz gibi, Hasan Sabbah, Selçuklulardan kaçarak müstahkem Alamut Kalesi’ni karargâh yaptı ve 1090 yılında Nizari İsmaili Devletini kurdu. Hasan Sabbah burada fedailerden oluşan, tarihin gelmiş geçmiş en acımasız, en zalim, en gaddar suikast çetesini kurdu. Bu fedailere esrar vererek dünyada cenneti vaat ederek, dini ve siyasi söylemlerle kendine bağladı. Bu öyle bir bağlılık ki fedailer gözlerini kırpmadan Hasan Sabbah ve emirleri için rahatlıkla cinayet işliyorlar ve gerektiğinde de kendilerini yok ediyorlardı. Gelelim günümüz ABD ye! ABD yirmi yıl evvel Afganistan’ı niye işgal etti? Güya El Kaide’den 11 Eylül saldırısının intikamını almak için! “Güya” diyoruz çünkü 11 Eylül saldırısını her ne kadar El kaide üstlenmiş ise de buna kimse inanmamış, ABD nin bu saldırıyı kendi düzenlediği konusunda kamuoyu hem fikir olmuştur. Bu eli kanlı örgütün, bir maşa, bir taşeron olduğunun, bu örgütü ABD nin kurdurduğu, örgütün liderlerini CIA nin yetiştirdiği gerçeği dünya kamuoyunu bu sonuca ulaştırmıştır.
24.08.2021
Öncelikle 1443 Hicri yılınızı en derin kalbi muhabbetlerimle kutluyor, Rabbim cümlemizi, kötülükten iyiliğe, zorbalıktan merhamete, katı kalplilikten şefkat ve sevgiye, bencillikten paylaşmaya, düşmanlıktan dostluğa, kardeşliğe, birliğe, beraberliğe, Hakk’a, adalete hicret eden kullarından eylesin. Hatırlatmış olalım; Muharrem ayının içinde bulunduğumuz şu günlerde, Ramazan orucundan sonra en faziletli orucun bu ay içinde tutulan aşure orucu olduğu Peygamberimiz tarafından bize bildirilmiştir. Yine bu ayda oruçlarımızı tutarken, “Kerbela Hadisesi”ni düşünerek bir kez daha kendimizi muhasebe edelim.
16.08.2021
Şehit Doğukan Tazegül Anadolu Lisesi Görsel Sanatlar Öğretmeni Sultan Özateş; Ev hanımlarının, resim yapmayı öğrenmek isteyenlerin, ögrencilerinin egitimine, muhtaç ailelere destek oluşturmaya kendisini adamış bir sanatsever... Sivil toplum, çevresi, dostları, dernekler, arkadaşları ile el ele vererek, ülkemizde çıkan yangınlardan etkilenen Antalya Manavgat ilçesine Egitim, hijyen, temizlik malzemesi, kuru gıda, muhtelif giyim, kriz masası ihtiyaç ürünleri ve ögrencilere kıyafetler temin etti ve ekibi ile teslim etti.
16.08.2021
İç Anadolu Birliğini takip eden siz değerli dostlarım biliyorlar ki İç Anadolu Birliği bu ve benzeri ödülleri sonuna kadar hak eden bir birliktir. Çalışmalarına baktığımızda bunun böyle olduğunu görürüz. Örneğin milli birlik ve beraberliğimiz den tutunda ülkenin varlık ve Beka davasına varıncaya kadar, her türlü ötekileştirmeyi reddeden davranıştan tutunda, bütünleştirmeye varıncaya kadar. Hiçbir şekilde siyasi, politik bir ayrım gözetmeksizin faaliyetlerini en üst düzeyde yapan İç Anadolu Birliği, Türk'ü, Kürd'ü, Çerkez'i, Abaza'sı ve bütün renkleri ile biz Türkiyeyiz biz bütünüz anlayışı içerisinde hareket etmiş ve bütün faaliyetlerini bu amlayışa göre yapmıştır.
13.08.2021
Hatırlayacaksınız, Türkler İslam’ı VIII. yy. dan itibaren daha doğrusu, Çinliler ile Abbasiler arasında olan, Türklerin Abbasilerin yanında yer aldığı Talas Savaşından sonra (751) İslam’ı topluluklar halinde kabul etmeye başlamışlardır. Tuğrul Bey, Abbasi Halifesine yapmış olduğu yardımlardan dolayı, Halife, Tuğrul Bey’e, ”Doğunun ve Batının Sultanı” unvanını verdi. Böylelikle Türkler İslam’ın sancaktarlığını yapmaya başladı ve bütün cihana İslam’ı yaymak için cihat ruhu ile mücadele ettiler. Ve bilindiği gibi, gittikleri yerlerde, sanatta, edebiyatta, çığırlar açtılar, bulundukları ülkeleri adalet ve hakkaniyetle yöneterek bütün insanlığın gönlünde ayrı bir yer edindiler.
10.08.2021
Ankara'nın nezih semtlerinden birisi olan Ümitköy Mutlu Mahallesi 1930 caddede, "Muammer Usta Cağ Kebap" Ankaralıları Cağ Kebap ile tanıştırıyor. Nezih bir mekan, cağ kebabın bütün inceliklerini bilen bir usta ve mükemmel bir servis. Müdavimi olacağınız damak tadınıza hitap eden bir mekan. Afiyet olsun... ADRES: Mutlukent mahallesi 1930 cadde Ümitköy/Ankara
04.08.2021
TÜRKSA ORGANİZASYONU İLE HEP BİRLİKTE YANGIN BÖLGESİNDE YANGIN ZEDELERİNİN DİĞER STK LAR İLE BİRLİKTE ELİMİZDEN GELDİĞİ KADAR İÇ ANADOLU BİRLİĞİ OLARAK DA YANLARINDAYIZ. TÜRKSA BAŞKANI SULTAN ÖZATEŞ'E BU ANLAMLI DAVRANIŞINDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUZ. Yangın bölgelerinde mağdur olan vatandaşlarımız için Ankara Sanat Ailesi, Türksa Destek Ekibi, Ankara'da bulunan STK Liderleri duyarsız kalmadı. Hep birlikte Türkiye genelinde olağanüstü hallerde kenetlenip, gönüllü, ihtiyaçlar için milletimizin, devletimizin yanındayız.
04.08.2021
 8  ...
TÜRKİYE HABER
KÜLLİYE TV
Namaz Vakitleri
TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI
DJB.AZ
İNTERNET HABER
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar16.781716.8490
Euro17.520017.5902
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam40
Toplam Ziyaret2913556
Saat