• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327444944
  • https://www.youtube.com/channel/UCocxrESu_QGlKCa9nZpDTDw

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası

Anasayfa

İç Anadolu Birliği ve Dünya Jurnalistler Birliği Türkiye Temsilciliği olarak; İstanbul`da meydana gelen ve masum insanların hayatını kaybetmesine ve yaralanmasına sebep olan terör saldırısını şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Terör ve teröre hizmet edenler hiçbir surette başarıya ulaşamayacaklardır. Hayatını kaybedenlere Allah`tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.
14.11.2022
Anka Türk Birliği genel başkanı, araştırmacı yazar Dr.Derya Akdemir İstanbul Halkalı’ da ermenilerin Doğu Anadolu bölgesinde yaptıkları soykırımlardan bahseden Gaçagaç öyküleri kitabını okurları için imzaladı. Halkalı Zeynebiye'de gerçekleşen imza töreninde açılış konuşması yapan sunucu gazeteci yazar Onur Beyhan Dr.Derya Akdemir'in hayatı ve edebi kişiliğiyle ilgili toplantı katılımcılarına bilgi verdi. Derya Akdemir'in yazdıklarıyla tarihin saklı noktalarına dikkat çektiğini söyleyen Bayhan bu tür yazıtların halkın ulusal kimliğinden süzülüp gelen bilgilerle süslenmiş olduğunu belirtti.
14.11.2022
Öncelikle Cadılar Bayramı hakkındaki bilgilerimizi hatırlayalım. Cadılar Bayramının kökeni Pagan Kültürüne ve Hıristiyan köklerine dayanır. Yani doğa dinlerine inanılan bir inanç biçimidir. Aya, yıldıza, güneşe, ağaca, toprağa, suya, havaya, ateşe ve benzeri doğa olaylarına tapma, inanma biçimi olup, birden fazla dini kapsamaktadır. Onlara göre kötü ruhları defetmek için ayinler düzenlerler. Yüz yıllar boyunca, Şamanizm, Animizm ve Panteizm gibi inançlar, Paganizmin temelini oluşturmuştur. Paganizm bir din olarak algılanır ve bunlara inananlara da "pagan" denir.
08.11.2022
İnsanlık tarihine baktığımızda, ilkel topluluklardan, modern toplumlara varıncaya kadar insanoğlunun, farklı düşünce, farklı anlayış, farklı hayat tarzlarını görürüz. Ancak bütün bu farklılıklara rağmen, öyle zaman gelmiştir ki, farklı düşünseler de dertleri, sıkıntıları, problemleri aynı olmuştur. Bu gün olduğu gibi; ekonomik problemlerden tutunda, doğal afetlere varıncaya kadar, madde bağımlılığından tutunda, toplumsal cinsel eşitliğine varıncaya kadar. Yolsuzluklardan tutunda, hukuk ve adalet mekanizmasının bozukluğuna varıncaya kadar ortak sıkıntılarımız bulunmaktadır. Bunları çoğaltabiliriz. Dün bizim sorumunuz, madde bağımlılığı, uyuşturucu maddeler, hırsızlık, yolsuzluk, adaletsizlik ve benzerleriydi.
01.11.2022
Her yeni bir güne uyandığımızda, “Acaba bugün nasıl bir saldırı ile karşı karşıya kalacağız?” diye kendimize sorar olduk. Öylesine alıştık ki bu saldırılara, bunlarla yaşamaya alışmalıyız diyor hiçbir şey bizleri şaşırtmıyor artık. Küresel güçlerin elli yıllık, yüz yıllık hatta bazen iki yüz yıllık hedeflerini görür hale geldik. Elbette en büyük hedefleri; bu ülkeyi parça parça bölüp, eyaletlere, bölgelere veya irili ufaklı devletlere ayırmak. Ve bunu da tek bir kurşun atmadan, kendilerinden tek bir insanın canı yanmadan yapmak istiyorlar. Hem de bu ülkenin insanlarını kullanarak bunu yapıyorlar.
24.10.2022
(ASTP) Ankara Sivil Toplumu aralarında gönül ve ideal birlikteliği olan, doğrunun yanında yer almayı, yanlışın karşısında durmayı ilke edinen ülkemizde ve dünyada meydana gelen terör, savaş, şiddet, işgal gibi olaylardan doğan insan hakkı ihlalleri ile genel ahlakı tehdit eden, ahlaki erozyon ve manevi tahribata sebep olan sapıklık ve sapkınlıklara karşı ortak mücadele vermek amacıyla 9 Şubat 2008 gün 42 sivil toplum kuruluşu tarafından oluşturulan ve ilerleyen süreç içinde sayıları 200’e yaklaşan bulan bir sivil toplum hareketidir.
24.10.2022
AİLEN SALDIRI ALTINDA SAPKINLIK NORMALLEŞTİRİLEMEZ! 30.11.2022 Pazar günü saat 13.30 da Ankara Hacı Bayram Camii önünden başlayacak olan yürüyüş ve mitinge katılımın; Ailemizin bekası, çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceği ve onların korunma mücadelesi açısından son derece önemli olduğu bilinmelidir. Başta ailemize, milli ve manevi değerlerimize yapılan saldırılara, sapkınlıklara, ahlaksızlığı normalleştirenlere geçit vermeyeceğiz. Sivil Toplum Örgütleri olarak meydanlardayız, meydanlarda olmaya da devam edeceğiz... İsmet Taş – İç Anadolu Birliği Genel Başkanı Dünya Muhabirler Birliği Türkiye Başkanı
24.10.2022
Ey mü’minler! Siz, insanların iyiliği için yeryüzüne çıkarılmış en hayırlı ümmetsiniz. Çünkü siz usûlünce iyilikleri ve güzellikleri emredip yayar; kötülük ve çirkinlikleri yasaklayıp önüne geçmeye çalışırsınız. Bunu da zâten Allah’a inandığınızdan dolayı, onun bir gereği olarak yaparsınız. Ehl-i kitap da iman etseydi, elbette kendileri için hayırlı olurdu. Gerçi içlerinde inananlar da var, fakat onların çoğu dinden çıkmış fâsıklardır. (Al-i İmran 110) Ebû Hüreyre (r.a) der ki: Resûlullah şöyle buyurdu: “Cennette yüz derece vardır ki, Allah Teâlâ onları Allah yolunda cihat edenler için hazırlamıştır. Her derecenin arası yerle gök arası kadardır. Allah’tan istediğinizde, Firdevs’i isteyiniz! Zira o, cennetin ortası ve en yüksek yeridir.” (Buhârî, Cihat, 4; Tevhîd, 22.)
18.10.2022
 8  ...
TÜRKİYE HABER
KÜLLİYE TV
TİVİ6
Namaz Vakitleri
TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI
DJB.AZ
İNTERNET HABER
MASALLARIN SESİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar27.191827.3007
Euro28.798128.9135
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam12
Toplam Ziyaret4233263
Saat