• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327444944
  • https://www.youtube.com/channel/UCocxrESu_QGlKCa9nZpDTDw

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası

Anasayfa

Bartın’ın Amasra İlçesi’ndeki maden ocağında meydana gelen patlamada hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet; yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Dualarımız sizlerle… #Bartın
15.10.2022
Son derece önemli bir konuyu aklımızın bir köşesinde sürekli bulunduralım. “Allah gönderdiği bütün sahih dinler de, kadın ve erkeğin meşru ilişkileri dışında ki bütün ilişkileri (Gey, lezbiyen, biseksüel, transseksüel, ensest vs.) sapkınlık olarak ifade etmiş ve lanetlemiştir. Elbette ki olay sadece dini açıdan el alınmamalı. Olayın psikolojik ve sosyolojik boyutlarına bakılmalı. Bunun yanı sıra kişilerin yaşadığı travmaların ise onarılmayacak derin yaralar açtığı da bir gerçektir. Bu tür olaylar bir hastalık olarak görüldüğü sürece tedavisi mümkündür. Öyle de görülmelidir. Ancak bu tür durumların normalmiş gibi anlatılması, özendirme gayreti içinde bulundurulması, yaygın hale getirilmeye çalışılması, reklamının yapılması, normalmiş gibi gösterilmesi, her türlü yaygaranın koparılmasının arka planında nelerin döndüğü, hangi kasıtlı çalışmaların yapıldığı, dernek ve lobi faaliyetlerinin ne yapmak istedikleri gerçeğini de gözden ırak tutmamamız ve unutmamamız gerekir.
11.10.2022
Bir taraftan seçime giderken diğer taraftan da alev alev yanan dünyanın ortasında kalan bir ülke, Türkiye... Siyasetin gündemi; yangın yerine dönen dünyanın merkezinde olan ülkemizin ne olacağı değil, neyi nasıl kazanacağıdır. Bunun içinde ülkenin içinde bulunduğu zorluklar, sıkıntılar kimsenin umurunda değil. Varsa yoksa seçimi kazanmak, kazanmak için de şeytanla bile işbirliği yapmaya hazır olan siyasetçilerimiz…
03.10.2022
(Elimizden kayıp giden ailemizin yok olmasına izin vermeyelim.) Öncelikle bir gerçeğin altını kalın harflerle çizelim. Aile; küçük bir millet, millet de büyük bir ailedir. Bunun içindir ki, aileyi yıkarsan, milleti de yıkarsın. (Ayrıca bu olaya, siyaset üstü ve partiler üstü bir anlayışla bakmalıyız.) Bu gerçekten hareketle, bir milleti ayakta tutan kurum aile olduğuna göre, bunun yıkılmaması için her türlü mücadelenin verilmesinin şart olduğu da bir gerçektir. Bir milleti top yekûn ele geçirmenin en masrafsız, en kolay, en kalıcı yolu, aileyi yıkmak olduğu millet düşmanlarının bildiği en iyi yol olduğunu artık sağır sultan bile biliyor. İşte Batı bunu bildiği için kendi hastalıklı ruhlarını, Türk aile yapısını yıkmak için kullanmakta.
26.09.2022
İç Anadolu Birliğimiz Ankara Sivil Toplum Platformu kurucularındandır. İnşallah yarın 23 Eylül 2022 Cuma günü saat 13.30 da birlik olarak Hacı Bayram Veli camisinde olacağız. Tüm üyelerimizi bekleriz.
22.09.2022
Gün geçmiyor ki, Yunanistan'ın ve Ermenistan’ın, kışkırtıcı, tahrik edici, "Gel bana bir tokat atsana" anlamındaki davranışları bitmek tükenmek bilmiyor. Yunanistan’ın, denizlerde yapmadığı pislik kalmaz, havada kışkırtıcı tavırlarından asla vazgeçmez, adaları gözümüzün içine baka baka silahlandırır, o da yetmezmiş gibi burnumuzun dibindeki adalara en üst düzeyde ziyaretlerde bulunur. Ülkesini ABD eyaleti haline getirir, her türlü alçaklığı yapar sonra gider efendilerine salya-sümük ağlar, ABD ve AB yi arkasına alabilmek için yerleri tertemiz yapar! Hasılı kelam, bir devletten başka her şeye benzeyen tavır ve davranışlar sergiler. Peki, Türkiye bu alçakca davranışlar karşısında ne yapıyor?
20.09.2022
SAMSUN/Samsun Üniversitesi rektör adayları arasında Prof. Dr. Hadi Sağlam da bulunuyor. Aslen Trabzonlu olan ve Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi İslam Hukuku Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yapan Sağlam, Samsun’da ikamet ediyor. Dürüst kişiliği ve aydın görüşüyle Samsun Üniversite’ne ciddi katkılar sağlayacağı düşünülün Prof. Dr. Sağlam, Erzincan Hukuk Fakültesinde Türk Hukuk Tarihi ve İslam Hukuku derslerini de yürütüyor. Çeşitli dergi ve internet sitelerinde yazı ve makaleleri yayınlanan Sağlam ayrıca, TRT ve Külliye TV’de de çeşitli programlarda konuk olarak yer almıştır. Müftülük ve vaizlik görevinin yanı sıra Diyanet İşleri Başkanlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumu arasında imzalanan KİDEP (Kayıtlı İstihdamın Desteklenmesi) projesinde uzman olarak hizmet veren Prof.Dr. Hadi Sağlam, Avrupa Birliği ve Sosyal Güvenlik Kurumu arasında 15 Milyon Euro’luk KİTUP (Kayıtlı İstihdamın Desteklenmesi ) projesinde uzman olarak görev yaptı.
14.09.2022
TOPUNUZ BİRDEN GELİN! Türkiye, Cumhuriyet tarihinde görmediği kadar en yoğun saldırılarla karşı karşıya. İçeriden ve dışarıdan. Bu öyle bir saldırı ki, dışarıdan Yahudi’si, Ermeni’si, Rum’u, Yunan’ı, içeriden onların besili uşakları, yardakçıları, yalakaları. Hangisinin daha tehlikeli olduğunu olaylara bakınca çok rahatlıkla anlayabiliyoruz. Şimdi besleme, fonlanan basından sonra, beslenen, fonlanan siyasetçileri görüyoruz. Almış olduğu talimatları harfiyen yerine getiriyorlar. Emirlere tam uyunca da bulundukları yerleri korudukları gibi daha tepelere çıkma hayali kuruyorlar. Ne mi demek istiyoruz?
14.09.2022
 9  ...
TÜRKİYE HABER
KÜLLİYE TV
TİVİ6
Namaz Vakitleri
TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI
DJB.AZ
İNTERNET HABER
MASALLARIN SESİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar27.191827.3007
Euro28.798128.9135
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam19
Toplam Ziyaret4233270
Saat