• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327444944
  • https://www.youtube.com/channel/UCocxrESu_QGlKCa9nZpDTDw

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası

Anasayfa

Ramazan Bayramını idrak ettiğimiz şu günlerde, dünyanın hali nicedir diye şöyle bir baktığımızda; Rusya-Ukrayna savaşında kan gövdeyi götürüyor. Hangi din, ırk ve mezhepten olursa olsun, masum insanların katledilmesi asla kabul edilemez. Gücüne güç katmak isteyen bir ülke, bir toplumu yok ediyor. Başta ABD olmak üzere her gün milyarlarca liralık silah ve mühimmat verilerek bu savaş körükleniyor, savaşın bitmesine izin verilmiyor. İsrail, Filistin'e, Mescid-i Aksa'ya canı isteği zaman saldırıyor, canice Müslümanları katlederek, mescitlerini talan ediyor, Müslüman ülkeler ise seyrediyor!
03.05.2022
Büyük Türk Milleti şu soruyu soruyor; “Hainler Mecliste, Milletin vekilleri nerede?” Kahraman Meclis, Gazi Meclis, hainlerin işgali altında mı? Ya kendini bu milletin vekilleri olarak tanımlayanlar bu hainliğin cezasını verecek ya da bu millet bu hainler hakkında gerekeni yapacak! Bu hain adam, hangi cesaretle, yediği hangi yürekle bu milletin, tarihine, kültürüne, ecdadına iftira atar, hainlik yapar, aşağılar? Bu cesareti kimden veya kimlerden alır?
24.04.2022
Bir önceki yazımızda; “Hazır ol cenge, ister isen sulh-ü salah” demiş ve barış döneminde acilen neler yapmamız gerektiğini özet halinde sunmuştuk. Şimdi ise yanı başımızda bir savaş ve yakılan, yıkılan, talan edilen bir ülke, hiçbir suçu olmayan masum insanların katledilmesi var. Kim ne derse desin, kim ne yaparsa yapsın veya yapmasın sonuçta bütün dünyanın gözleri önünde, bir ülke, insanları ile birlikte yok ediliyor. Hangi nedenden dolayı olursa olsun bu asla kabul edilemez.
19.04.2022
RAMAZAN PROJELERİ -2022- 2021 Ramazan (10 Mayıs) da İşgalci İsrail’in Yahudi bayramlarını bahane ederek Mescid-i Aksa'ya yaptıkları baskınlar ve Gazze'nin Mescid-i Aksa’yı mudafası için ödediği bedeli ümmet olarak çaresizlikle izledik. Bu yıl İbrani takvimine göre Ramazan ayına denk gelen beş Yahudi Bayramı bulunuyor. Bunlar; 1) 09.04.2022 Cumartesi BÜYÜK ŞABAT Paskalyadan önce gelen şabattır. Yahudilerce büyük şabat olarak bilinir ve diğer tüm şabatlardan daha kutsaldır. 2) 11.04.2022 Pazartesi BÜYÜK GÖÇ GÜNÜ Bugün, İsrailoğulları'nın Filistin'e olan sürekli göçünü simgelemektedir. Tevratta bu konu hakkında Yahudilerin 10 Nisan'da İsrail topraklarına girdiğine dair metinler yer almaktadır. 3) 15.04.2022 Cuma İLK DOĞANLARIN ORUÇ GÜNÜ Sadece ilk doğan Yahudilerin bağlı kaldığı geri kalanların ise güneş doğduktan sonra orucunu açtığı sembolik bir oruç günüdür. Bu sembolik durum, Yahudilerin ilk doğanlarının hayatta kalma ve Mısırlı ilk doğanların ölmesi hikayesiyle irtibatlandırılır.
14.04.2022
Öncelikle her zaman olduğu gibi bir konunun altını kalın çizgilerle çizelim. Hangi milletten, ırktan, mezhepten olursa olsun, kim nerede, nasıl, hangi niyet ve maksatla yaparsa yapsın, masum insanların öldürülmesine, hürriyetlerinin ellerinden alınmasına, mağdur edilmelerine şiddetle karşı olduğumuzu, asla böyle bir şeyi kabul edemeyeceğimizi ifade edelim. Biz nasıl ki ülkelerin bağımsızlıklarını ve insani değer yargılarını savunuyor, kolluyorsak, dostluğumuzun ifadesi olarak insani yardım dahil her türlü desteği veriyorsak, masum insanlar öldürülmesin, mağdur olmasın, ülkelerin toprak bütünlüğüne saygı duyulsun diye canhıraş bir şekilde barış mücadelesi veriyorsak, o ülkeler de bizim hassasiyetlerimizi her fırsatta, her konuşmalarında ve her platforma dikkate almalarını beklemek en tabi hakkımızdır.
11.04.2022
Rusya-Ukrayna savaşı veya Ukrayna’nın vekâlet savaşı veya Rusya-ABD, Rusya- ABD, AB savaşı ne derseniz deyin, burnumuzun dibinde birçok anlam yükleyebileceğimiz ve bizi direk ilgilendiren bir savaş var. Bir yerde bir yangın varsa ve o yangının size sıçrama ihtimali çok yüksekse, siz diplomasi ve siyasi arenada dünyanın en doğru hamlelerini yapmak zorundasınız. Düşünün bir kere sizin hiçbir şekilde taraf olmadığınız bir savaş neticesinde ülke ekonominiz ciddi bir şekilde yara alıyor, halkınızın hayat şartları ağırlaşıyor, geçim derdi hat safhaya ulaşıyorsa, bir de savaşın sadece ama sadece, “çıngılarının” üzerinize sıçradığını bir düşünün! Fırsatçılar, karaborsacılar, stokçular ne kadar ahlaksız, şerefsiz insan varsa şu an bile bire on zam yaparken o zaman bire elli, bire yüz yapacaklarından kimsenin kuşkusu olmasın.
04.04.2022
Savaşın çocukları… Masum… Günahsız… Suçsuz… İnsan olduğumuzu unutturan en büyük suçumuz; savaşın çocukları… Hiçbir savaş yoktur ki, öncelikle çocukların, ser-sefil, perişan, zavallı, çaresiz, aciz, en çok acı ve zulmü görenler olduğu gerçeğini yaşatmasın. Her türlü oyunun, tezgâhın, iğrenç, aşağılık planların üzerlerinde uygulandığı çocuklarımız… İnsan olduğumuzu iddia eden bizler, çocukların, dünyanın her yerinde, en ücra köşesinde, en ilkel kabileden, en modern topluma varıncaya kadar aynı olduğu gerçeğini unutan biz insanlar! Sırtımızı dönüp gittiğimiz, yüzlerine bile bakmadığımız, ne olduklarının, nasıl yaşadıklarının, hangi acılar içerisinde hayatlarını devam ettirdiklerini, hangi psikoloji ile hayata sarıldıklarının umurumuzda olmadığı çocuklarımız…
29.03.2022
Adülhak Molla 150 yıl evvel; "Bu mesel ile bulur cümle düvel fevz-ü felâh; hazır ol cenge eğer ister isen sulh-ü salâh." Yani; "Bütün devletler kurtuluş başarısını bu ibretlik sözde bulur; Şayet barış istiyorsan savaşa hazır ol." Demiş, bu günün ve geleceğin dünyasına net bir mesaj vermiştir. Bugün hiçbir ülke güven de değildir. Hiçbir zaman da olmamıştır. Ya fiilen işgal edilmiş ya da bütün ekonomik ve doğal kaynakları ele geçirilerek tahakküm altına alınmıştır. Bunun içinde emperyal devletler yüz yıllardır sömürge ruhundan hiçbir şekilde vazgeçmemişler, "Güneş Batmayan İmparatorluk" lar oluşturmuşlardır. Dün, İngiltere, Fransa, İspanya, Almanya, İtalya ön plandaydı, bu yüz yıl da aktörler değişmiş, görünen o ki gelecek yüz yıllarda da ABD, Rusya ve Çin olacak. Yani emperyal güçler değişiyor ama o cani ruh değişmiyor. Bu güçlerin, ülkeleri gerek fiili gerekse ekonomik baskı ile nasıl sömürdükleri nasıl hegemonyaları altına altıkları hepimizin malumu.
22.03.2022
 9  ...
TÜRKİYE HABER
KÜLLİYE TV
Namaz Vakitleri
TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI
DJB.AZ
İNTERNET HABER
MASALLARIN SESİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.139819.2165
Euro20.830420.9138
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam35
Toplam Ziyaret3463844
Saat