• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327444944
  • https://www.youtube.com/channel/UCocxrESu_QGlKCa9nZpDTDw

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası

Anasayfa

Bu güne kadar Türkiye, tarihte ve günümüzde, ekonomik, kültürel, askeri birçok tehditlerle karşılaştı. Allah’a hamdolsun hiçbir tehdide de pabuç bırakmadı. Gerektiği zaman, gerektiği yerde en şiddetli bir şekilde cevabını verdi. Özellikle PKK ve onun türevleri bunu çok iyi bilirler. Hatırlayacaksınız adamın biri! “PKK öyle güçlü öyle güçlü ki sizi tükürüğü ile boğar” demişti. Peki nerede o bizi tükürüğü ile boğacak PKK!? Silahla, şiddetle, kanla, her türlü alçak saldırılarla bu milleti ne korkuta bildiler ne de yaptıkları yanlarına kaldı.
27.12.2022
Senaryo nasıl başladı nasıl sonlanacak? İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu YSK üyelerine, "31 Mart Seçimini İptal Edenler Ahmaktır" sözleri ile "Hakaret Davası" başladı.
17.12.2022
31 Aralık 1516 Kudüs'ün Osmanlı Himayesine Geçişini Anma programına Ailece Davetlisiniz.
15.12.2022
Öncelikle çocuk kimdir, hangi yaş grubuna çocuk deniliyor? Ona bir bakalım. Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi'nin birinci maddesine göre, "18 yaşına kadar her insan çocuktur" ifadesini kullanmaktadır. (UNICEF, 2004:5), Çocuk Koruma Kanunu'nun üçüncü maddesi de çocuğu "Daha erken yaşta ergin olsa bile, 18 yaşını doldurmamış kişi" olarak tanımlamaktadır. (Çocuk Koruma Kanunu, 2005) Yapılan bilimsel araştırmalarda da bu şekilde değerlendirilmektedir. Biz değerlendirmelerimizi, bilimsel araştırmalara göre yapmamızın en doğru yaklaşım tarzı olduğuna inanıyorum.
13.12.2022
Genç kardeşim! Bereketin merkezi, peygamberler yurdu Kudüs'e varmak, mukaddes toprağına secde etmek istemez misin? İşte sana bunun için bir vesile! Küçük bir adım atarak her halükarda kazanabilirsin. Umarız sen de bu kervana dâhil olursun. Başvuru: https://forms.gle/Tz8f8bLkzKJCwqxR9
08.12.2022
Kendimizi sorgulama, hesaba çekme, öz eleştiri, adına ne dersek diyelim, hiç kendimizle baş başa kaldık mı? Başımızı avuçlarımızın arasına alıp hiç düşündük mü? Çevremizde olup bitenleri hiç gördük mü, akıl ettik mi? Bize yansımalarını hissettik mi? İnsan olma özelliklerinden nelere sahibiz nelere sahip değiliz kendimize dönüp hiç baktık mı? Yaratılış gayemizin ne olduğu konusunda hiç fikrimiz var mı? Başkaları ağlarken biz de ağlıyor muyuz? Başkaları açken biz tok muyuz? Başkalarının çekmiş oldukları acıları, sıkıntıları, problemleri karşısında ne kadar insanca davranabiliyor, ne kadar yüreğimiz sızlıyor? Bu güne kadar her hangi bir yoksulu doyurduk mu, ihtiyaçlarını giderdik mi?
06.12.2022
“Oku, yaratanın adı ile oku”. İlk emir. Alak Suresi 1.ayet. Bizler inanan insanlar olarak, hayatımızın her alanında bu emir doğrultusunda eğitime ve öğretime önem verir, bu minval üzerine hayatımızı tanzim ederiz. İyiyi, güzeli, gerçeği, hakikati, doğruyu bize öğretildiği şekilde hayatımıza monte eder buna göre hayatımızı devam ettiririz. Yine Kuran-ı Kerim’de; “Allah’tan kulları için de ancak ilim sahibi olanlar korkar”. “De ki: Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu?”
29.11.2022
Bu programın hazırlanmasında emeği geçen başta Hafize Şahiner hanıma Ayşegül Can Hanım'a, Erol Ersoy Bey'e, Proje Koodinatörümüz Leyla Mumcu hanıma ve diğer yönetim kurulu üyeleri arkadaşlarıma, programı büyük bir başarı ile sunan Rıfat Çakır'a, hediyeleri ile bizleri onurlandıran Yılın Öğretmeni Sultan Özateş'in şahsında bütün öğretmenlerimize, varlıkları ile bizleri şereflendiren, aşağıda resimlerini tek tek yayımladığımız çok kıymetli misafirlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyor, selam ve saygılarımı sunuyorum. 7 kategoride seçilen öğretmenlerimiz ödüllerini alırken, her biri aldığı ödülü hakkıyla aldığının bilinci ile mutluluklarını ifade ettiler. İşte yılın öğretmeni ödülünü hakkıyla alan Sultan ÖZATEŞ öğretmenimizin, sosyal medyadaki paylaşımı...
27.11.2022
 9  ...
TÜRKİYE HABER
KÜLLİYE TV
TİVİ6
Namaz Vakitleri
TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI
DJB.AZ
İNTERNET HABER
MASALLARIN SESİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar30.982931.1071
Euro33.538533.6729
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam23
Toplam Ziyaret4246081
Saat