• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327444944
  • https://www.youtube.com/channel/UCocxrESu_QGlKCa9nZpDTDw

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası

Anasayfa

Siyaset uğruna istismar etmediğiniz bir şey var mı? İnsanımızın her acısından kendinize bir pay çıkarmaya, nemalanmaya çalışıyorsunuz. Halk, işinize geldiği zaman efendi, sen ağasın, sen paşasın ama işiniz bittiğinde her türlü aşağılamayı her türlü hakareti bu halka reva görürsünüz. Ülkemizi cayır cayır yakıyorlar. Kimse eğip bükmesin. Adını da net koysun. Kandilin talimatları neticesinde PKK, işbirlikçileri ile ince ince hesap yaparak, sıcaklığı, rüzgârı, nemi hesaplayarak çakmağı çakıyorlar hem de 79 ayrı ayrı bölgede. Birçoğu aynı anda başlatılıyor. Ve tabi olanlar oluyor.
03.08.2021
RaDiChal Nedir? Nadir hastalıklar ve tedavileri konulu Türkiye genelinde ve uluslararası genetik araştırmaların yapılması hedeflenen bir yarışmadır. Nadir Hastalık Nedir? 2000 kişide 1 ya da daha az sıklıkta görülen, çoğu ilerleyici, metabolik, kronik ve bazıları ölümcül olabilen hastalıklardır. Hastaların yaklaşık %50’sini çocuklar oluşturmaktadır. Nadir hastalığa sahip çocukların %30’u 5 yaşını görememektedir. Bu durumun en temel sebebi; nadir hastalıkların %95’inin tedavisinin olmamasıdır.
31.07.2021
24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayram’ıydı. Her meslekte olduğu gibi bu mesleğin de hainleri var, kahramanları var. Her türlü yolsuzluğu yapıp havadan para kazanan sülükler var, emek verip terini akıtanlar var. Gerçek haber için canını verecek kadar mesleğine düşkün olanlar var, gerçek bir haberi çarpıtarak algı yaratan yalancılar, sahtekârlar var. Gecesini, gündüzüne katıp, ailesinden, yuvasından, bazen de vatanından uzak bir yerde canla-başla görevini yapan gerçek gazeteciler, vatanperverler var, emperyal güçlerin oyuncağı olup onların beslemesi olan vatan hainleri var...
27.07.2021
“Dün dünde kaldı cancağızım, bugün yeni şeyler söylemek lazım.” Ne güzel söylemiş Hz. Mevlana. Veya Cemal Süreyya; “Uğraşamam dünümle dünümdekilerle, ben yarına bakarım yanımdakilerle”. Can Yücel daha net ortaya koymuş hayatı; “Ömür dediğin üç gündür. Dün geçti, yarın meçhuldür. O halde ömür dediğin bir gündür, o da bugündür.” Dün dünde kaldı, kalanlarla, bıraktıklarımızla, acılarımızla, kederlerimizle, hata ve yanlışlarımızla uğraşmayalım ama unutmayalım da… Ders alalım, muhasebe yapalım. Yarın var mı? Bilmiyoruz!
19.07.2021
Şehitlerimizin acısı yüreklerimizde çok taze iken, gazilerimizin yaraları henüz kapanmamışken, her gün Fetö operasyonları yapılırken, maalesef ülkemizde hala bu Fetö Terör Örgütünü tehlike olarak görmeyen, ülkenin düşmanları ile bilerek veya bilmeyerek hareket eden ciddi bir siyasi kitle var. Bu kitlenin bu örgütü tehlike olarak görmemesinin nedeni; 15 Temmuz’u hala, “Kontrollü darbe” olarak görmeleri, “20 Temmuz Sivil Darbe” söylemini sürekli dillendirmeleri, Fetöcü hainleri korumaları veya ABD nin telkinleri ile hareket ettikleri birçoğumuzun malumu. Bunun yanı sıra 15 Temmuz ile ilgili yeni yeni şehir efsanelerinin üretilmesi olayın vahametini bir kat daha artırmaktadır. Bütün bunlar yeni bir 15 Temmuz’u çağrıştırmaktadır. Bu da alenen bir “İÇ SAVAŞ!” demektir.
13.07.2021
Aldatmak, kandırmak, hile yapmak, olmayan bir şeyi olmuş gibi, olmayan bir şeyi varmış gibi göstermek vs. Bunların hepsine birden, “Sahtekârlık” veya “Dolandırmak” da diyebiliriz. Peki, bir insan neden dolandırır, neden dolandırılır veya neden sahtekârlık yapar? Neden dolandırıcılara inanılır? Dolandırıcılık insanlık tarihi kadar eski bir “meslek!”tir. Son dönem Türkiye tarihindeki dolandırıcılara baktığımızda, gülsek mi, ağlasak mı bilemeyiz? Nasıl bir acınacak hale düştüğümüz ise ayrı bir konu. Profesyonel dolandırıcıların halkı nasıl kandırdığına baktığımızda ne duyduklarımıza inanasımız geliyor ne de okuduklarımıza.
06.07.2021
Herkesin merak ettiği soru; üç tarafımız denizlerle çevrili olmuş olmasına rağmen neden bu güne kadar Denizcilik Bakanlığı kurulmadı? Önemsenmedi mi? Dikkate alınmadı mı? Ciddi bir ihmalkârlık mı? Yoksa engellemeler mi var? Kimse gerek duyulmadı diyemez. Denizler orada sanki bize sesleniyor! “Gelin beni kullanın, gelecek bende diyor” peki yeteri kadar böyle bir imkândan faydalanabiliyor muyuz? Nedeni ne olursa olsun, gizli veya açık, artık böyle bir bakanlığın kurulması bu gün dünden çok daha önemli. Kanal İstanbul’a ilk kazma vuruldu. Böylelikle de bugüne kadar yapılan bütün eleştiriler ve söylemler, “yapamazlar, yaptırmayacağız, paralarını ödemeyeceğiz” gibi iddialar son bulmalı. İnşaat başladı ve görünen o ki artık bu işin geri dönüşü mümkün değil, olmamalı da.
28.06.2021
26 Haziran 2021 tarihinde Türkmenistan Kültür ve Sanat Camiası Çalışanları ve Mahtumkuli Firaki Şiir Bayramı münasebetiyle Türkmenistan’ın Türkiye Büyükelçiliği tarafından Ankara’daki Türkmenistan Parkı’nda büyük Türkmen şairi Mahtumkulu Firaki’nin heykeline çelenk bırakma töreni gerçekleşti.
28.06.2021
 9  ...
TÜRKİYE HABER
KÜLLİYE TV
Namaz Vakitleri
TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI
DJB.AZ
İNTERNET HABER
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar16.781716.8490
Euro17.520017.5902
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam7
Toplam Ziyaret2913523
Saat