• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327444944
  • https://www.youtube.com/channel/UCocxrESu_QGlKCa9nZpDTDw

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası

Anasayfa

Hafızalarımızı şöyle bir yoklayalım; ABD de neler oldu? Silahlar çekildi, halk isyana kalktı, kongre basıldı, zencilere karşı ırkçı saldırılar hat safhaya ulaştı, bütçe açığı tarihin en yüksek noktasına çıktı, sermaye Çin'e kaydı, Avrupa Birliğine söz geçiremez hale geldi, “NATOnun beyin ölümü gerçekleşti” söylemleri dillendirilmeye başlandı. ABD ipleri elinden kaçıracak duruma geldi, Irak'ta, Suriye'de, Afganistan'da başarısız oldu vs. Avrupa Birliği ABD den farksız, o da dağılma süreci eşiğindeydi, İngiltere'nin AB den ayrılması AB ye büyük bir güç kaybettirdi, herkes kendi başına hareket etmeye başladı, güç savaşı yapılır hale geldi, özellikle salgın döneminde kimse kimseye arka çıkmadı, birlik diye bir şey kalmamıştı vs.
14.03.2022
Rusya-Ukrayna Savaşı bütün hızıyla devam ederken, savaştan daha öldürücü, insanlığı felakete götüren, insani değerleri temelden yok eden, var olan gerçeklerde tek tek su yüzüne çıkmaya başladı. Irkçılık... Evet, Irkçılık savaştan daha öldürücü! Savaşı hiç bir Allah'ın kulu istemez ama şu veya bu nedenden, haklı veya haksız durumlardan dolayı savaşlar çıkar. Genellikle de masum, suçsuz savaşı asla onaylamayan insanlar ölür veya yaralanırlar.
07.03.2022
Son bir haftadır, Rusya-Ukrayna savaşı ile yatıp kalkıyoruz. Savaş uzadıkça, boyutları genişledikçe de korku ve tedirginliğimiz gittikçe artıyor. Başa dönelim ne oldu da buralara geldik? Ne oldu da savaş tekrar insanlığın başının belası olmak için ortaya çıktı? Öncelikle hangi dinden, ırktan, mezhepten, milletten olursa olsun veya hangi ülkenin insanını bırakın öldürmeyi canı dahi yanmasına mağdur olmasına şiddetle karşıyız. Savaş kesinlikle bir insanlık suçudur. Çok değil kısa bir süre önce hatırlayacaksınız Fransa Devlet Başkanı Macron, "NATO’nun beyin ölümü gerçekleşti" demişti. NATO neredeyse dağılmaya yüz tutmuş, ABD, NATO’'yu teşkil eden ülkeleri bir arada tutmak için olmadık manevralar yapıyordu. Çünkü NATO eşittir ABD, o da eşittir, dünyanın tek küresel gücü.
28.02.2022
Otuzuncu yılında Hocalı Soykırımı ve Güney Kafkasya’nın Geleceği” Konulu Panel
24.02.2022
Behçet ve Ailevi Akdeniz Ateşi Hastaları Derneği Fatih Metin, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsünün 20 Şubat'ta Behçet hastalığına dikkati çekmek için turkuaz ve pembe renkle aydınlatılacağını bildirdi. Behçet ve Ailevi Akdeniz Ateşi Hastaları Derneği Fatih Metin, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsünün 20 Şubat'ta Behçet hastalığına dikkati çekmek için turkuaz ve pembe renkle aydınlatılacağını bildirdi. Metin, yaptığı açıklamada, derneğin Behçet ve Ailevi Akdeniz Ateşi hastalığını tanıtarak, toplumsal duyarlılığı artırmayı hedeflediğini belirtti. Kamuoyu desteğiyle sağlık sektöründe farkındalık oluşturmayı da amaçladıklarına işaret eden Metin, hastaların yaşadığı sorunlara çözüm oluşturmak ve hasta ile yakınları için çalışmalar yaptıklarını vurguladı.
22.02.2022
Bilgilerimizin tazelenmesi, unuttuklarımızın hatırlanması, var olan gerçeklerin bir kez daha dile getirilmesi adına, öncelikle Kudüs’ün biz Müslümanlar için ne anlama geldiğini ifade etmemiz gerekir. Allah Kuran-ı Kerim’de; "Kulunu (Muhammed'i) bir gece Mescid-i Haram'dan (Mekke'den), kendisine bir kısım ayetlerimizi göstermek için, çevresini mübarek kıldığımız Mescid-i Aksa'ya (Kudüs'e) götüren Allah'ın şânı ne yücedir. Doğrusu O, işitir ve görür." (İsra 1) buyurur. Ve Peygamberimiz; “Yolculuk ancak şu üç Mescid'den birine olur: Mescid-i Nebevî’ye, Mescid-i Haram'a ve Mescid-i Aksa'ya.'' Mescid-i Aksa; Müslümanların ilk kıblesi, Peygamberimizin Mir’aç’a yükseldiği kutsal mekân. Görüldüğü gibi Kudüs sadece ne bir şehir ne de Mescid-i Aksa’da sadece bir cami dir.
21.02.2022
Peygamber Efendimiz, “Mescid-i Aksa’ya gidin ve orada namaz kılın. Eğer oraya gidemez, için- de namaz kılamazsanız, kandillerinde yakılmak üzere oraya zeytinyağı gönderin” diyerek gös- terdiği istikamette Müslümanlar, Kudüs’ü yüzyıllar boyunca farklı inançların bir arada ya- şadığı bir barış ve esenlik şehri olarak muhafaza etmeye çalışmıştır. Ancak içerdiği kadim değerlere ve üstün özelliklere rağmen günümüzde işgalcilerin ve uluslararası işbirlikçile- rinin sergiledikleri imha girişimleri Kudüs’e dair dini, tarihi ve kültürel sorumluluklarımızı arttırmaktadır.
21.02.2022
Öncelikle bazı konuların altını çizmekte fayda var. Fahiş fiyat artışları bize, topluma mal ve hizmet sunanların geldiği noktayı gözler önüne serdi. Bir kaç aydır süren aşırı fiyat artışları, ülkemizdeki sosyal yozlaşmanın boyutlarını ortaya çıkardı. Bu ülkede ilk defa enflasyon çiftli rakamları görmüyor. Halk ilk defa hayat pahalılığı karşısında çaresiz kalmıyor. Stokçuluğu, çıkar ve menfaat sağlanmasını, bu durumdan nemalanmaya da ilk defa şahit olmuyor. Ama bir şeyi ilk defa görüyor.
14.02.2022
... 10 ...
TÜRKİYE HABER
KÜLLİYE TV
Namaz Vakitleri
TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI
DJB.AZ
İNTERNET HABER
MASALLARIN SESİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.139819.2165
Euro20.830420.9138
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam35
Toplam Ziyaret3463844
Saat