• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327444944
  • https://www.youtube.com/channel/UCocxrESu_QGlKCa9nZpDTDw

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası

Anasayfa

Siyasi ve ideolojik farkındalıklarımızı bir köşeye bırakarak, vatan, bayrak, devlet, millet ve manevi değerlerimizi yani kırmızı çizgilerimizi düşünerek neler olup bittiğini anlamaya çalışalım. Özellikle son zamanlarda ülkemizde, garip, tuhaf, anlamakta güçlük çektiğimiz olaylara şahit oluyoruz. Ve maalesef bunlara yeteri kadar tepki konulmadığı gibi, siyasilerin milli ve dini değerlerimize saldırmalarının prim yapması gibi, "korkunç" bir olay ile karşı karşıyayız.
06.09.2022
"Bıktırırcasına tekrar edilen söz" yani temcit pilavı. Çığlık çığlığa bağırıyoruz, “yeter artır yeter" diye. Son yüz yıldır bu ülkede, din ve dini temaları, ülkenin siyasileri başta olmak üzere, kendi çıkarları için kullanmayan kalmadı. Atatürk'ün ölümünden sonra da, ilk sıralarda fanatik Atatürkçüler olmak üzere istismar diz boyu. Ne zaman insanların çıkar ve menfaatleri söz konusu oldu, o anda sınır tanımaksızın bu değerler sömürüldü. Seçime doğru giderken yine başta siyasiler olmak üzere çıkınlarından, dini değerleri, Atatürk'ü çıkartıp kullanmaya başladılar. Buna alıştık ama tuhaf olan her defasında da bu tür istismarlar şaşılacak derecede taraftar buluyor.
29.08.2022
Bu soruya cevap verebilmek için hep birlikte beyin fırtınası yapalım! Türkiye'nin şu anki dünya konjonktürüne yani ortaya çıkan şartlara göre durumuna ve bunun sonuçlarına şöyle bir bakalım. Dünya özellikle Avrupa enerji krizi ile uğraşırken, kışı nasıl geçireceğiz derdine düşmüşken, çok şükür şuan için bizim böyle bir sorunumuz yok. Rusya-Ukrayna Savaşındaki malum tarafsızlık ve barış için vermiş olduğumuz uğraşlar, bizi dünya devletleri arasında güvenilir, itimat edilebilir bir noktaya getirdi.
23.08.2022
Geçen haftaki yazımızdra; ".. İç savaş tam tam ları çalıyor" demiş, ülkemizde ki bir takım provokasyonlara dikkat çekmiş, kenetlenerek birlik ve beraberlik içinde olmamız gerektiğinin altını çizmiştik. Bir takım dostlarımız yazımızı abartılı bulmuş, "bu da nereden çıktı, ne iç savaşı, böyle bir ihtimalin esamesi bile yok" gibilerinden eleştirmişlerdi. Elbette ben sözlerimin arkasındayım. İddia ediyorum bu milletin sinir uçları ile oynamaya, halkı tahrik etmeye, galyana getirmeye, her türlü tezgah için zemin aramaya başladılar bile. Biz sorunları halının altına süpürmeye devam edersek, o sorunlar bir gün karşımıza kaos olarak çıkacaktır. Neler mi oluyor? Hani diyorlar ya, "halkın tercihlerine, giyimine, kuşamına karışmayın". Bırakın halk özgürce hareket etsin, özgürce yaşantısını devam ettirsin. Kadınlarımızın giyimine kuşamına karışmayın"
16.08.2022
ABD’nin, Rusya’yı oyuna getirerek, Ukrayna’yı Rusya’nın kucağına atması, hiçbir neden yokken, ABD Temsilciler Meclisi Başkanının Tayvan’ı ziyaret etmesi, Çin’in kışkırtılarak Asya-Pasifik’in hareketlenmesini sağlaması, Afganistan’ın göbeğinde Taliban liderlerinden Zevahir’in öldürülmesi, Irak’taki Meclis baskınının organize edilmesi, iç savaş ateşinin körüklenmesi, Suriye’nin Kuzeyinde PKK/YPG Terör Örgüt liderinin öldürülmesinde başsağlığı dilenmesi, Balkanlarda, Bosna-Sırbistan gerilimi, Ermenistan’ın Azerbaycan’a saldırması, dünyanın daha bir çok yerinde sayamayacağımız kadar olayın faili olması, ister istemez ABD gerçekte ne yapmaya çalışıyor? Sorusunu aklımıza getiriyor.
09.08.2022
Nefsinizi ayaklarınızın altına almaya yani en büyük savaşı kazanmaya varmısınız? Kendinizi gerçek anlamda, dürüstçe, mertçe, hiçbir mazeret göstermeksizin muhasebeye varmısınız? Yaptıklarınızdan, yapmadıklarınızdan veya yapamadıklarınızdan dolayı kendinizi sorgulamaya varmısınız? Kısacası kendinizle hesaplaşmaya varmısınız? Bunlar neye mi yarayacak? Kulluk bilincine ve ahlaki erdemlere sahip olmaya,
01.08.2022
Dünya; malesef çok yüzlü insanların ve devletlerin barınağı haline geldi. İttifaklar yapılır, müttefiklikler oluşur, sözler verilir, imzalar atılır ama kapılar kapanınca çıkar ve menfaatler ön plana çıkarak alçakça hain planlar masanın üstüne yatırılır. Üstelik daha atılan imzaların mürekkebi bile kurumadan. Bunun yüzlerce, binlerce örneğini görmek mümkün. Hafızalarda canlılığını koruyan, ABD'nin, Suriye'deki PKK/YPG terör örgütlerine gönderdiği binlerce tır silah ve son olarak da Türkiye için son derece tehlikeli üç teröristin öldürülmesinden sonra ABD nin taziye mesajı yayınlaması.
26.07.2022
Bir ülkeyi, "Geri kalmışlık" içerisinde bırakmak istiyorsanız bunun en iyi yolu; o ülkeyi, terör, kargaşa, kaos, bunalım, adına ne derseniz deyin, sürekli olarak bunlarla meşgul etmelisiniz. Yıllarca başımıza sardıkları PKK belası, gezi eylemleri, 15 Temmuz ve Türkiye'ye yönelik bilinen ve bilinmeyen bir çok operasyonlarla geldiğimiz nokta bu... Bunlardan dolayı ne bilimsel bir çalışma veya araştırma yapabilirsiniz ne de gelişme ve ilerlemeye dair her hangi bir şey. Çünkü sizi başka hayati şeylerle meşgul ediyorlar. En basit örneği, 15 Temmuz'un altıncı yıl dönümünde hala fetö belası ile uğraşıyoruz. Bizi kontrol altında tutmak için yarın başka birşeyi başınıza sarabilirler.
19.07.2022
... 10 ...
TÜRKİYE HABER
KÜLLİYE TV
TİVİ6
Namaz Vakitleri
TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI
DJB.AZ
İNTERNET HABER
MASALLARIN SESİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar27.191827.3007
Euro28.798128.9135
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam18
Toplam Ziyaret4233269
Saat