• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://www.youtube.com/watch?v=8hQAuAAUiJQ&feature=emb_logo

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası

Anasayfa

Başkent Uluslararası Barış Ve Kardeşlik Platformu Türkiye’deki Sivil Toplum Kuruluşları İle Birlikte Azerbaycan İçin Güç Birliği Yapıyor.. Azerbaycan, işgal altındaki topraklarının özgürleşmesi için başlatmış olduğu harekât ve cepheden gelen zafer haberleri, Türkiye’de çok büyük bir sevincin oluşmasına neden oldu. Türkiye’nin birçok illerinde Azerbaycan’a sevgi gösterileri yapılırken, STK larda Azerbaycan için, “Güç Birliği” yapıyorlar.
09.10.2020
Tum1habere konuşan Dr. DERYA AKDEMİR Karabağ işgali bitene kadar bu mücadele devam edecek dedi Azerbaycan, işgal altındaki topraklarının özgürleşmesi için başlatmış olduğu harekât ve cepheden gelen zafer haberleri, Türkiye’de çok büyük bir sevincin oluşmasına, yüreklerimizin ferahlamasına, coşku ile dolmasına neden olmuştur. Türkiye’nin birçok illerinde Azerbaycan’a sevgi gösterileri yapılırken, bizlerde diğer STK ile birlikte Azerbaycan için, “Güç Birliği” yapıyoruz. Bütün STK Azerbaycan’a tam destek verdikleri gibi, başta sömürgeci Fransa olmak üzere, Ermenistan’a destek veren bütün ülkeleri de şiddetle kınadılar.
07.10.2020
TÜMGİAD Genel Başkan Yardımcısı İsmet Taş, kooperatiflerin önemine vurgu yaparak, “Kooperatiflerin ihracat ağına dahil edilerek milli üretimin dünyaya yayılması, vatandaşın milli kaynaklarla üretim zincirine dahil edilmesi için çaba gösteriyoruz” dedi. Ticaret Bakanlığı tarafından düzenlenen 4’üncü Türkiye Kooperatifler Fuarı Ankara Ticaret Odası’nda düzenlendi. ‘Birlikte Üretim, Birlikte Büyüme’ temasıyla gerçekleştirilen fuara Türkiye’nin çeşitli illerinden onlarca kooperatif katıldı. Tüm Girişimci ve İş İnsanları Derneği Başkan Yardımcısı İsmet Taş, kooperatiflerin önemine vurgu yaparak, “Kooperatiflerin ihracat ağına dahil edilerek milli üretimin dünyaya yayılması, vatandaşın milli kaynaklarla üretim zincirine dahil edilmesi için uğraşıyoruz” dedi.
07.10.2020
Azerbaycan, işgal altındaki topraklarının özgürleşmesi için başlatmış olduğu harekât ve cepheden gelen zafer haberleri, Türkiye’de çok büyük bir sevincin oluşmasına, yüreklerimizin ferahlamasına, coşku ile dolmasına neden olmuştur. Türkiye’nin birçok illerinde Azerbaycan’a sevgi gösterileri yapılırken, bizlerde diğer STK ile birlikte Azerbaycan için, “Güç Birliği” yapıyoruz. Bütün STK Azerbaycan’a tam destek verdikleri gibi, başta sömürgeci Fransa olmak üzere, Ermenistan’a destek veren bütün ülkeleri de şiddetle kınadılar. Can Azerbaycan bizim canımızdır, damarlarımızda akan kan gibidir. İki devlet tek millet ruhu içerisinde oluşturduğumuz kardeşlik bağları ebediyen devam edecektir. Azerbaycan’da atılan bir çığlığın sesi Türkiye’den duyulur. Acıları acımız, sevinçleri sevinçlerimiz olmuştur.
07.10.2020
Azerbaycan işgal altındaki topraklarını özgürleştirmek için başlatmış olduğu harekât bütün hızıyla devam ederken, zafer hattında destanlar yazılıyor. Maalesef cepheden sevindirici haberlerin yanı sıra üzücü haberler de geliyor. Azerbaycan Ordusu cephede zafer üzerine zafer kazanırken, üzülerek ifade edelim ki, şehitlerimiz ve yaralılarımız var. Öncelikle şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, mekânlarının cennet olmasını niyaz ediyoruz. Yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz. Yaralılar arasında diğer bütün askerlerimiz gibi, kahramanlığı ve cesareti ile ün salmış, cephede Ermenilere kök söktüren, Azerbaycan topraklarını alçaklara dar eden, mertliği dilden dile dolaşan, destansı bir mücadele veren, Dünya Jurnalistler Birliği Genel Başkanı Sayın Almaz İlahe Ahmedova’nın oğlu MİRRAHİM MİRZAOĞLU EHMEDOV’a geçmiş olsun diyor, Allahtan acil şifalar diliyoruz.
07.10.2020
Anadolu’da aklı evvel insanları ifade etmek için, “Deliler tepeye denilince önce onlar koşar” derler. İşte, Doğuda Ermenistan, Batı da Yunanistan tam da böyle. İkisi de her an kullanılmaya ve vekâlet savaşına hazır. Ne emredilirse onu yapmak için harekete geçerler. Ne bulundukları konumu düşünürler ne de sorumlu oldukları vatandaşlarını. Bunlar için milli çıkar ve menfaatlerini düşünmek söz konusu bile değil. Önemli olan efendilerinin arzularını yerine getirmektir. Özellikle bu anlamda Fransa her iki ülkeye de her türlü, “Gaz”ı vererek kullanmaya çalışıyor.
05.10.2020
Dün (27.09.2020) itibariyle Ermenistan’ın, Azerbaycan Türklerine yapmış olduğu alçakça saldırıyı; şiddetle, nefretle kınıyoruz. Allah’ın laneti Ermeni devletinin üzerine olsun. Savunmasız masum sivillere yönelik saldırı asla kabul edilemez. Dün olduğu gibi bu gün de yarın da Türkiye-Azerbaycan iki devlet tek millettir. Azerbaycan öz kardeşimizdir. Onun yüreği yanıp, gözünden yaş akıyorsa, bizimde yüreğimiz yanar, gözlerimizden yaşlar akar. Acıları acımız, dertleri dertlerimizdir. Azerbaycan Ordusu ülkesini kahramanca savunuyorken, yüreğimiz, kalbimiz, dualarımız onlarla. Azerbaycan, Ermenistan’ın yıllar evvel işgal ettiği topraklarını tek tek geri alıyor. Azerbaycan Toprakları özgürleşiyor. Türk illeri birer birer azad olmaktadır.
28.09.2020
Ankara Ticaret Odasının (ATO) 24-27 Eylül 2020 tarihinde düzenlemiş olduğu, “Kooperatifler Fuarı”nı gezme şansımız oldu. Bildiğiniz gibi kooperatifler üyelerinin ürettikleri ürünleri değerlendiren, pazarlayan son derece önemli kuruluşlardır. Ülke ekonomisine katkılarının ne kadar önemli olduğunu herkes bilir. Fuarı gezerken dikkatimizi çeken kadınlarımızın bir araya gelerek oluşturdukları kooperatifler oldu. Türk Kadınının diğer dünya kadınları arasında ki onurlu yerleri asla tartışılmaz. Türk Kadınını, savaşta, barışta, ekonomide, aile düzeninin devamında sürekli olarak erkeğinin yanında görürüz. Yeri gelir komutan olur, işçi olur, patron olur, siyasetçi olur, diplomat olur, yeri gelir anne olur vs.
28.09.2020
... 10 ...
TÜRKİYE HABER
Namaz Vakitleri
DJB.AZ
İNTERNET HABER
KÜLLİYE TV
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.56708.6014
Euro10.097910.1384
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam40
Toplam Ziyaret1698492
Saat