• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://www.youtube.com/watch?v=8hQAuAAUiJQ&feature=emb_logo

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
İLLERARASI MESAFE
Site Haritası

Anasayfa

2015 yılında TİKA tarafından çevre düzenlemesi ve restorasyonu yapılan Yusufiyye Mezarlığı duvarındaki türkçe kitabe kırılarak yerinden söküldü. Konu ile ilgili İsrail tarafından bir açıklama yapılmazken yaşanan olay Türkiyeye tahammülsüzlüğün son örneği olarak değerlendirildi. Konu ile ilgili açıklama yapan Uluslararası Minber-i Aksâ Derneği Başkanı Abdullah Cahit Dinç şunları kaydetti: "Kudüs bir osmanlı şehridir. Kudüs halkı da Filistin halkı içerisinde hiç bir ülke vatandaşı olmayan dolayısı ile hala Osmanlı vatandaşı olan tek halktır. İşgalci İsrail ecdadımızın kadim Kudüsteki eserlerini daima silmeye çalışmış ancak başarılı olamamıştır. Kudüs halkı da onlara göre bir osmanlı mirasıdır.
24.06.2020
Babalar günü, anneler günü, sevgililer günü, tanışma günü, evlilik yıldönümü, el ele tutuşma günü, isteme günü, görme günü, doğum günü vs. vs.vs… Bunları daha da uzatabiliriz. Dikkat edilecek olursa bu günlerin hiçbiri bizim kültürümüzle uzaktan yakından alakası yok. Ama bunları öylesine benimsemişiz ki, kutlamadığımız zaman çok büyük bir eksiklik hissediyoruz ayrıca tepki de alıyoruz. Çok ayıp etmiş olduğumuz gibi çok büyük gönül kırgınlıklarına da neden oluyoruz. Bu günlerde aranıp-sorulduğumuz zamanda inanılmaz mutlu oluyor, gözlerimiz yaşarıyor, duygusal anlar yaşıyoruz. Çünkü diğer günler kolay kolay aranmıyoruz.
22.06.2020
ABD tarafından yayımlanan, Uluslararası Dini Özgürlükler Raporu tam evlere şenlik mi desek yoksa trajikomik mi desek bir türlü karar veremedik! Yaklaşık 200 ülkedeki dini inançlarla ilgili görüşlerin dile getirildiği raporun Türkiye bölümü başlı başına, saç-baş yolduran cinsten. Kısa kısa rapordaki Türkiye ile ilgili bölüme bakacak olursak -Türkiye’de dini özgürlüklerin endişe verici boyutta seyretmesi. -Türkiye de yaşayan Rum, Ermeni ve Süryanilere ait birçok sorunun devam etmesi, mezarlıkların tahrip edilmesi. -Yahudi karşıtlığı ve düşmanlığına dikkat çekilirken, dine ve kutsal değerlere hakaret ve küfür edilmesi. -Askerlik yasasında, “Vicdanı Red”din olmaması.
16.06.2020
Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz “Şayet Osmanlı olmasaydı bugün Ayasofya’yı belki bir kalıntı olarak görebilecektik”. Şu anda ayakta olan Ayasofya M.S.537 yılında yapılan 3. mabettir. İlk Ayasofya M.S. 360 yılında Bizans İmparatoru I. Konstantios döneminde inşa edilmiş, bu yapı 404 yılında İmparator Arkadios zamanında çıkan bir isyanda yakılmış, yerine 415 yılında İmparator II.Theodosius tarafından ikinci mabet inşa edilmiştir. Ne hikmetse bu mabet de 532 yılında İmparator Justinianos zamanında çıkan bir isyan sonucu, yine Bizanslı isyancılar tarafından, yakılıp yıkılmıştır. İmparator Justinianus aynı yıl bugünkü Ayasofya’nın inşaatını başlatmış ve 537 yılında tamamlanarak ibadete açılmıştır. Geçen yıllar içerisinde Ayasofya’da yer yer bozulmalar baş göstermiş ve geçici tedbirlerle Ayasofya ayakta tutulmaya çalışılmıştır.
08.06.2020
Fethin sembolü olan Ayasofya, İstanbul’un fethini müteakip geleneğe uygun olarak Camiye çevrilmiş ve yine Allah’a ibadet için kullanılmaya başlanmıştır. Fetih sırasında acil onarım ihtiyacı bulunan Ayasofya’da gerek Fatih Sultan Mehmet döneminde ve gerekse sonraki dönemlerde önemli restorasyonlar ve güçlendirmeler yapılmıştır. İşte bu müdahaleler sayesindedir ki Ayasofya günümüze kadar hayatiyetini sürdürmüştür.(Ayasofya, fetih öncesi yıllarda özellikle haçlı seferleri sırasında büyük zarar görmüş, en büyük zararı da 4. Haçlı seferi sırasında yaşamış; Ayasofya, Haçlı orduları tarafından yağmalanmış ve tahrip edilmiştir.) Ayasofya, İstanbul’un fethini takip eden 1 Haziran 1453 Cuma günü Akşemsettin’in imamlığında ve Fatih Sultan Mehmet adına okunan hutbe ile cami olarak kullanılmaya başlanmıştır
08.06.2020
İslam, dünya üzerindeki bazı mekanları diğer mekanlardan farklı tutarak kutsal saymış o toprakları ebedi olarak İslam beldesi kabul etmiştir. Bunlar Hz. Peygamberin işaret buyurduğu, Mekke’deki Mescid-i Haram (Kâbe), Medine’deki Mescid-i Nebevi ve Kudüs’teki Mescid-i Aksa… Peygamberimizin, bir gecede Mescid-i Haram’dan, Mescid-i Aksa’ya buradan Sidretu’l-Müntehaya ulaştırdığı Miraç olayı ile ilgili olarak Kuran-ı Kerim’de, “Bir gece kendisine bazı ayetlerimizi gösterelim diye kulunu Mescid-i Haram’dan, çevresini mübarek kıldığımız Mescid-i Aksa’ya götüren Allah eksikliklerden münezzehtir. O gerçekten her şeyi işitmektedir ve görmektedir” (Isra 1) Allah’ın bu ayeti ile Kudüs dolayısı ile Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa İslam’ın en önemli kutsal beldesi haline gelmiştir. Bunun içindir ki Kudüs tarih boyunca bir İslam beldesi olarak görülmüş ve bu uğurda mücadele edilmiştir.
08.06.2020
Birlikte çalışmaktan onur duyduğumuz Ankara Sivil Toplum Platformunun Kudüs'ün işgalinin 53. Yılı nedeniyle düzenlenen programlar. Platforma olan katkılarımız çoğalarak devam edecektir. Birliğimiz ayrıca Kudüs Komisyonunun aktif üyesidir .
06.06.2020
Her halde dünya üzerinde bulunan devletler arasında bizimki kadar haini ve kahramanı bu kadar çok olan başka hiçbir ülke yoktur. İçimizdeki hainler, 7/24 inancımıza, din adamlarımıza, alimlerimize, küfürler, hakaretler ederler, ezanımıza, namazımıza, kitabımıza dil uzatırlar, tarihimize, ecdadımıza söylenmedik laf bırakmazlar, altın harflerle yazılan tarihimizi karalamak için ellerinden geleni yaparlar, milli kahramanlarımızı itibarsızlaştırmak için iftirada sınır tanımazlar, milli ve manevi değerlerimizi, gelenek ve göreneklerimizi çağ dışı ilan ederek, her türlü karalama aşağılama kampanyasını yapmaktan geri durmazlar. Esas acı olan ise bunu bu milletin tarihi düşmanlarının ağzı veya onlarla birlikte yapmış olmaları. Bunları bazen, laiklik, demokrasi, insan hak ve özgürlükler kılıfı içerisinde, bazen fikir hürriyeti çerçevesinde, bazen de Batılaşmak ve çağdaşlaşmak adına yaparlar.
02.06.2020
... 10 ...
TÜRKİYE HABER
Namaz Vakitleri
İÇ ANADOLU BİRLİĞİ BUSİNESS
DJB.AZ
İNTERNET HABER
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.50437.5344
Euro8.95808.9939
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam43
Toplam Ziyaret990652
Saat