• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://www.youtube.com/watch?v=8hQAuAAUiJQ&feature=emb_logo

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası

Anasayfa

Erken Seçim Tartışmalarına Sivil Toplum Kuruluşlarından Net Duruş! Kamuoyuna duyurulur! Yerel Yönetimler Halk Meclisi Platformu Başkent Platformu öncülüğünde 1200’ü aşkın sivil toplum kuruluş temsilcisiyle birlikte , “Devletin Sahibi Millettir” “İnsanı Yaşat ki, Devlet Yaşasın” anlayışına hizmet etmek maksadıyla oluşmuş sivil bir inisiyatiftir. Bizler “Tam Bağımsız Türkiye” hayalinde olan herkesin destekçisiyiz ve yanındayız. Türkiye’de ki iç siyasete yön veren sivil toplum kuruluşları, “Devletin Sahibi Millettir” anlayışından başka hiç bir ekole ve siyasi partiye meyilli olmamalıdır. Çünkü bizler insan odaklı faaliyetlerimizde öncelik olarak yüce milletimizi, beraberinde devlet aklını destekleyen bir anlayıştayız.
23.01.2021
Her birimiz şu veya bu şekilde dışarıdan gelen etkileri, müdahaleleri, birileri tarafından yönetilmeye çalışıldığımızı, etkilendiğimizi hissederiz. Bunun adına yerine göre, kapitalist dünya, küresel güçler, dijital dünya, emperyalizm, Siyonizm vs. gibi adlar koruz. Oysaki dünyayı yöneten topu topu 15 veya 20 ailedir. Bunların büyük ve en güçlüleri de birbirleri ile tarihi ve kan bağları ile bağlıdırlar
19.01.2021
Yıl 2016… Türkiye son derece ciddi bir işgal girişimini engellemiş, demokrasine sahip çıkmış, dosta düşmana kim olduğunu göstermiştir. İşgal girişiminden sonra bir takım devlet adamları Türkiye’ye mesajlar çekerek geçmiş olsun dileklerinde bulunarak desteklerini ifade ettiler, bir kısmı da Türkiye’ye bizzat gelerek durumu yerinde görmek istediler. Bunlardan biride şu anki ABD Başkanı Joe Biden’dı.
12.01.2021
Bir önceki yazımızda, “Tasa etme Macron” demiş, ülkemizdeki gayri milli azınlığın İslam’a saldırılarını örnekleri ile ifade etmiş, “saldırıyorlar sonra halkın tepkisine göre tavır belirleyerek üç maymunu oynuyorlar” demiştik. Ve devamında halkın yeteri kadar tepki göstermediğini üzülerek ifade etmiştik. Ve maalesef haklı çıktık! İslam’a ve O’nun değerlerine saldırı son hızla devam ediyor. Bir gazete 2020 nin “felaket ve gözyaşları” başlığı ile verdiği baş sayfa manşetinde, Ayasofya’nın açılışına da yer veriyor. Diğer taraftan kendini bilmez, hadsiz ne olduğu belli olmayan biri de, başörtülü hâkime güvenmediğini söyleyerek bu saldırılara başka bir ivme kazandırdı.
05.01.2021
İslam’a yönelik saldırılar tarih boyunca sürekli şekil ve yer değiştirerek aralıksız olarak devam etmiştir. Bu bazen savaşlarla, bazen kültür emperyalizmi ile bazen ekonomik saldırılarla, bazen de diplomatik baskılar ve benzeri şekillerle olmuştur. İslam, barış, sevgi ve kardeşlik dinidir. Bunun bilinmesine rağmen emperyal güçler, kendilerine Müslüman denilen insanlardan kurulu terör örgütü oluşturarak, İslam ile uzaktan yakından alakası olmayan terör örgütlerini İslami Terör Örgütü olarak lanse ediyorlar, İslam ile terörü yan yana kullanarak “İslami Terör” diye propaganda yapıyorlar. Elbette bilinçli ve kasıtlı olarak.
29.12.2020
Caatsa yani, “ ABD’nin hasımlarıyla yaptırım yolu ile mücadele etme yasası” ve bunu bir müttefikine uyguluyor. “Haydi, buyurun buradan yakın” derler ya, aynen öyle. Bu konuya, mektup olayı ve Rahip Brunson olayı ile de değinmiştik ama bir kez daha hafızalarımızı yenileyelim, yenileyelim ki ne ile karşı karşıya olduğumuzu asla unutmayalım. ABD, ambargo anlamında ilk yaptırımını 1974 Kıbrıs Barış Harekâtı sonucunda uyguladı ve üç yıl sürdü. Savunma Sanayisini kuramamış, tamamen dışa bağımlı olan Türkiye bu dönemde ağır yaralar aldı.
22.12.2020
Öncelikle biz dünyanın neresindeyiz buna bir bakalım. Türkiye, Asya ve Avrupa’yı kontrol eden, 780 bin kilometrekare büyüklüğe, 83 milyon nüfusa, stratejik önemi olan boğazlara, deniz, hava, demir yollarına sahip devasa bir ülke. Orta Doğu’da, Karadeniz’de, Balkanlar’da, Kafkaslarda ne yapılırsa yapılsın Türkiye olmadan yapılamayacağını süper güçler dâhil dünyadaki bütün devletler bilmektedir.
15.12.2020
Sen ‘granit taş/kum tozu/kedi kumu´ dersin, o ‘selika´ der. Altın kadar değerlidir. ‘Bir gramı boşa gitmesin´ diye kapılar pencereler sıkı sıkı kapatılır. Olur ya, zerrecikler havaya karışırsa bir daha dönmez. Sermayeyi kediye vermemeli tabi ki(!) Slikozis´e yakalanan emekçi, artık iflah olmaz bir yola girmiştir. Ciğerleri kömür karasına dönmüş, kalbi iflas etmiş, yaşayan ölüye benzemiştir.
14.12.2020
 7  ...
TÜRKİYE HABER
Namaz Vakitleri
DJB.AZ
İNTERNET HABER
KÜLLİYE TV
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.56708.6014
Euro10.097910.1384
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam40
Toplam Ziyaret1698492
Saat