• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
İLLERARASI MESAFE
Site Haritası

Anasayfa

Her halde dünya üzerinde bulunan devletler arasında bizimki kadar haini ve kahramanı bu kadar çok olan başka hiçbir ülke yoktur. İçimizdeki hainler, 7/24 inancımıza, din adamlarımıza, alimlerimize, küfürler, hakaretler ederler, ezanımıza, namazımıza, kitabımıza dil uzatırlar, tarihimize, ecdadımıza söylenmedik laf bırakmazlar, altın harflerle yazılan tarihimizi karalamak için ellerinden geleni yaparlar, milli kahramanlarımızı itibarsızlaştırmak için iftirada sınır tanımazlar, milli ve manevi değerlerimizi, gelenek ve göreneklerimizi çağ dışı ilan ederek, her türlü karalama aşağılama kampanyasını yapmaktan geri durmazlar. Esas acı olan ise bunu bu milletin tarihi düşmanlarının ağzı veya onlarla birlikte yapmış olmaları. Bunları bazen, laiklik, demokrasi, insan hak ve özgürlükler kılıfı içerisinde, bazen fikir hürriyeti çerçevesinde, bazen de Batılaşmak ve çağdaşlaşmak adına yaparlar.
02.06.2020
Şeir müəllifi: Əhməd Türk Sədərəkli "Mən şəhid atasıyam, mən şəhid anasıyam" Səsləndirdi: Fərid Fariz Almaz İlahə Əhmədova
28.05.2020
Covi- 19, üretilip salgın haline mi getirildi yoksa doğal yollardan mı oluştu? Biz bu iki görüşten başlangıçtan beri virüsün laboratuvar ortamında üretildiğini ve sonra bilinçli olarak dünyaya yayıldığı kanaatini taşıdık hala da bu görüşümüzün arkasındayız. Şu an dünyanın geldiği nokta da bunu göstermektedir. Hatta, dünya ekonomisinin küçülmesi, krize girmesi, nüfusun azalması, işsizliğin çoğalması, kaos ve bunalım ortamının oluşması, ufak ölçekli şirketlerin, büyük şirketler tarafından yutulması vs. görüşlerimizi de zaman zaman ifade ettik. Olayın bizimle ilgili kısmı ise dahi vahim!
26.05.2020
Sene içindeki iki mübarek dînî bayramdan birisi olan Ramazan bayramına çok şükür yaklaşmış bulunuyoruz. Oruç ve Teravih gibi, İslâm’ın şiârından iki mühim ibadeti bünyesinde barındıran kutlu ayı hakkıyla yaşayan Müslümanlar, sabırlarının ödülünü alacakları bayrama hazırlanıyor. Bayramlaşma ve seyahat trafiğinin virüs sebebiyle kısıtlandığı bu günlerde, Mevlâ bizleri üzecek her türlü belâ, musibet, trafik kazaları ve tehlikeden muhafaza buyursun. Yüce Rabbimiz bayramın ruhuna uygun şekilde sevgi, saygı, birlik, kardeşlik ve huzur içinde güzel bir bayram yaşamayı nasip etsin.
23.05.2020
Kâinattaki en yüce ve kutsal güç hakîkattir. Hak, Allah’ın güzel isimlerinden birisidir. Hakîkattan üstün başka bir şey yoktur. Yaratan Allah (cc.) ve yaratılmışların tamamı, İnsanlar ve diğer tüm canlıların mevcudiyeti hakîkattir. Ancak Allah (cc.) hâlık, diğerleri mahluktur. Hakkın çoğulu, hakâyık ve hukuktur. Arapça olan bu kelime, gerçekler-haklar demektir. Adalet bu hakikati dengeli şekilde ayakta tutmaktır. Mülkün temeli olan adaletin esası da HAKTIR. Hak ve Hakîkatın zıddı ise bâtıldır. Yâni haksızlık, zulüm, küfür ve taşkınlığın ortak adı BÂTILDIR. Bâtıl asla sürekli ve kalıcı olamaz, yıkılmaya ve yok olmaya mahkûmdur. Hak ile bâtıl arasında çok ince ve hassas bir çizgi vardır, fakat her hangi bir ara yol yoktur. Yâni ikisini bir arada idare etmek mümkün değildir. Bu hareket tarzına münafıklık denir ki, batılın en çirkinidir.
22.05.2020
Milletlerin hayatında bazan akıl tutulması dediğimiz karmaşık safhalar yaşanır. Bu durum öyle dramatik bir hengâmedir ki, gören gözler görmez, kulaklar duymaz, diller konuşamaz olur. Musibet ve Felâket gelirken her kes durup seyreder. İlim-İrfan sahiplerinin basireti bağlanır. Kaderin acı tecellisini önlemek için, bir avuç şuurlu mümin çırpınsa, dua ve niyazlarla feryat etse de önleyemezler. İşte tam da umutların tükendiği hengâmede, Allah c.c. ilâhî adâletin tecellisi için, şok etkisi yapacak bir vesile gönderir, kötü gidişe D U R diyebilir. Dünyayı sarsan Korona Virüs buna örnektir. Hükümetimizin virüsle mücadelede gösterdiği başarı, Cumhurbaşkanımızın dirayetli yiğit duruşu inanıyorum ki, tarihin akışını değiştirecektir.
21.05.2020
TYGD Genel Başkanı Akçahanoğlu masajında. “Türk Milletinin bağımsızlık umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ateşinin yakıldığı tarih olan 19 Mayıs 1919 “Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” nın 100. yıldönümünü birlikte kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. TYGD Genel Başkanı Akçahanoğlu ; “19 Mayıs, esareti kabul etmeyen, zulme ve zalime asla boyun eğmeyen Aziz Milletimizin varlık-yokluk mücadelesinin ilk adımıdır. Tarihimizin önemli dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs, Cumhuriyetimizin kuruluş müjdesi, milletimizin istiklalinin umut ışığı olmuştur. Milletimizin tarih sahnesinde bir defa daha ayağa kalkışının, sesinin yükselişinin ve milli mücadelemizin başlangıcı olan bu anlamlı gün, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK tarafından Türk Gençliğine armağan edilmiştir.
20.05.2020
İnsan denen varlık, kalbi boş olarak bir güce inanma ve dayanma ihtiyacı içinde yaratılmıştır. İslâm fıtratı üzere doğar, hayata gelir. Kulluğunun farkında, yaratıcının ulûhiyet ve rubûbiyetini kavrama gayretindedir. Allah’ı bulup, inanıp ona dayandığı ve ondan güç aldığı zaman huzur bulur. İnsanların bir kısmı bu yaratılış ayarlarına uygun davranarak, âciz kul olduğunun bilinci içinde Allah’a bağlanır, bunlar EHL-İ TEVHİD dir. Bazıları ise Allah’tan başka ilahlar, putlar edinir, hatta Firavun gibi kendisini ilah ilan eder, bunlara da ŞİRK EHLİ denir. Tevhid ile şirk taban tabana zıt olup, arada gayet ince bir çizgi vardır. Bu çizgi öyle keskin ve hassas ki, bir yanı iman-cennet, diğer yanı küfür-cehennemdir. TEVHİD EHLİ olabilmek için, şirkin her çeşidinden arınmak, içindeki ve dışındaki putları tamamen kırmak, Allah’tan gayri taptığı ne varsa beyninden silmek, kalbini tertemiz yapmak gerekir.
19.05.2020
 7  ...
TÜRKİYE HABER
Namaz Vakitleri
İÇ ANADOLU BİRLİĞİ BUSİNESS
DJB.AZ
İNTERNET HABER
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.02288.0550
Euro9.48579.5238
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam114
Toplam Ziyaret892481
Saat