• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://www.youtube.com/watch?v=8hQAuAAUiJQ&feature=emb_logo

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
İLLERARASI MESAFE
Site Haritası

Anasayfa

"Ordumuzun zafer naralarını özbeöz Türk yurdu olan Batı Azerbaycan'da duyacağız'' - Batı Azerbaycan Topluluğu Ankara temsilcisi" Bu sözleri yaptığı basın açıklamasında Batı Azerbaycan Topluluğu Ankara temsilcisi Derya Akdemir söyledi. D.Akdemr artık Ermenilerin hiçbir şekilde hak ve hukuk dilinden anlamadığını, Karabağda Ermenilece işgal edilmiş olan toprakların biran kahraman Azerbaycan ordusu tarafından işgalden kurtarılması gerektiğini özellikle dile getirdi. Batı Azerbaycan Temsilcisinin sözlerine göre, yıllardır Azerbaycan topraklarını işgal eden, Batı Azerbaycan diye bilinen şuanki Ermenistan topraklarından o bölgenin öz halkını o dönemde Sovyetler Birliği'nin kovan ve ülkelerini tekuluslu devlete dönüştüren Ermenilere yıllarca bütün dünya, Türkiye hariç, arka çıktı,
22.09.2020
Bizleri nimetlerine şükreden, takdirine rıza gösteren, belâ ve musibetlere sabreden, korktuklarından emin, umduklarına nâil olan bahtiyar kullarından eyle Allah’ım! Hayırlı Cumalar
18.09.2020
15 Temmuz işgal harekâtı bize çok şey öğretti. O gün canımız çok yandı ama önce Allah’ın sonra milletimizin dirayeti sayesinde canımızı alamadılar. Nasıl ki bir sel felaketinden sonra aynı felaketi tekrar yaşamamak için daha tedbirli oluruz, biz de 15 Temmuz dan sonra daha dikkatli daha tedbirli olmaya başladık. Bazen de ne kadar dikkat eder, ne kadar tedbirli olursak olalım, din düşmanları, millet düşmanları rahat durmazlar. Dinimizi bulandırmak, etkisiz hale getirmek, milletimizi yeisse düşürmek için ellerinden geleni yaparlar. Şeyh, mürit kılığında ajanlarını içimize sokarak en acımasız hainliklerini yapmaktan geri kalmazlar. Hatırlarsınız tarihte bunun birçok örnekleri vardır. İngiliz ajanı lawrence, Türkiye’de Fetö, Irak’ta Şeyh Muhammed Kesnizani ve Afganistan’da Topal Molla sadece birkaç örnek.
15.09.2020
Tarihi Türk yurdu olan Batı Azerbaycan(şuanki Ermenistan diye adlandırılan arazi)'den göçe zorlanan insanlarımızın temel haklarını kendilerine geri vermek amacıyla kurulmuş Batı Azerbaycan Topluluğu(Qərbi Azərbaycan İcması) Ankara temsilciliği resmen oluşturuldu ve temsilci olarak ta Anka Der başkanı, araştırmacı yazar Derya Akdemir atandı. Topluluğun genel kurulu’nun dwn Bakü’de gerçekleştirilen toplantısında alınan kararla Topluluk başkanı, milletvekili sayın doç.dr. Aziz Elekberli (Aziz Alekberli) Derya Akdemir'i Skype üzerinden arayarak mevcut pandemi dolayısıyla yüzyüze görüşmenin mümkün olmadığını, fakat yıllardır Anka Der'in faaliyetini yakinen izlediklerini ve ilerleyen dönemlerde kardeş Türkiye'de Batı Azerbaycanla, onun tarihi, kültürü, geçmişi, o bölgeden göçe zorlanmış insanların yaşadığı sorunlarla ilgili çalışmalarda beraber önceden belirlenmiş yol haritası izleyeceklerini belirtti.
08.09.2020
08.09.2020-ci il tarixində Djb.az xəbərlər və informasiya saytının rəhbəri Almaz İlahə Əhmədova Azərbaycan Respublikası Müharibə, Əmək və Silahlı Qüvvələr Veteranlar Təşkilatının sədri general-polkovnik Tofiq Ağahüseynov tərəfindən Rusiya Federasiyasının Prezidenti Vladimir Putinin 2019-cu il 13 iyun tarixli Sərəncamı ilə təsis olunan “1941-1945-ci illər Böyük Vətən müharibəsində Qələbənin 75 illiyi” yubiley medalı ilə təltif olundu. Bu təltif, ölkə rəhbərliyinin, eləcə də cənab general-polkovnik Tofiq Ağahüseynovun Almaz İlahəyə göstərdiyi etimadın bariz nümunəsidir.
08.09.2020
Daha önceden defaten, “ Türkiye, güç merkezi olmalıdır” diye birçok kereler söyledik, yazdık-çizdik; ”Türkiye’nin ne NATO’ya, ne AB’ye, ne Şangay Beşlisine ne de başka bir kuruluşa ihtiyacı olmadan kendi güç merkezini oluşturmalıdır” dedik! Bütün Türkiye Akdeniz’deki olan olayları nefesini tutmuş izliyor. “Ne olacak bu işin sonu nereye varacak?” diye merak ve tedirginlikle bekliyor. Bunun ötesinde olay sadece ne Yunanistan olayı ne de Doğu Akdeniz olayı! Esas mesele Müslüman bir ülke olan Türkiye’nin, Suriye’de, Irak’ta, Katar’da, Azerbaycan’da, Sudan’da, Somali’de, Libya’da, Orta Doğu’da Afrika’da, Asya ve Balkanlarda yani çok geniş bir coğrafyada olması, emperyal güçlerin tekerine çomak sokması, Türkiye’ye ayar vermeye çalışanlarda ciddi bir şekilde endişe yarattı.
07.09.2020
Kerbela akla gelince, Müslüman olup da, hatta insan olup da yüreği sızlamayan tek bir kişi yoktur. Bu büyük acıyı tekrar tekrar dinlemek, okumak, yaşayacağımız büyük acıların önüne geçmesi açısından son derece önemlidir. Özellikle günümüzde İslam Dünyasının içine düştüğü, “Fitne Ateşi”nin içinde yanmaması içinde Kerbela’yı anlamamız önemlidir. Kısaca hatırlayalım. Hz. Ali’nin (r.a.) vefatından sonra, Hz. Hasan’a halifelik için biat edilir. Bu arada Şam Valisi Muaviye’de halifeliğini ilan eder. Hz. Hasan halifeliğinin altıncı ayında, Hz. Hüseyin’in itirazlarına rağmen, Müslümanların selameti için halifeliği Muaviye’ye bırakır.
01.09.2020
26 AĞUSTOS 1071 MALAZGİRT ZAFERİ, 26 AĞUSTOS 1922 BÜYÜK TAARRUZ ZAFERİ KUTLU VE MÜBAREK OLSUN. 1071 İLE GELDİK, ALLAH'IN İZNİYLE EBEDİYYEN BU TOPRAKLARDAYIZ. MAVİ VE KARA VATANIMIZLA ... KİMSEYE BİR KARIŞ VERİLECEK TOPRAĞIMIZ YOK. ALMAYA NİYETLİ OLANLAR VARSA, ÇOCUKLARINI YETİM, HANIMINI DUL BIRAKMAYI GÖZE ALARAK GELSİN... İSMET TAŞ GENEL BAŞKAN
27.08.2020
 7  ...
TÜRKİYE HABER
Namaz Vakitleri
İÇ ANADOLU BİRLİĞİ BUSİNESS
DJB.AZ
İNTERNET HABER
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.50437.5344
Euro8.95808.9939
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam43
Toplam Ziyaret990652
Saat