• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ismet.tas.5876

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
İLLERARASI MESAFE
Site Haritası

Anasayfa

Kahraman Türk Ordumuzun başlattığı BARIŞ PINARI HAREKÂTI bütün hızıyla devam ederken, “Su uyur düşman uyumaz” sözü bir kez daha hayata geçti. Türk Milletinin içerdeki ve dışardaki düşmanları, bir kısmı savaşa hayır bahanesiyle kinini kustu, hainliğini ortaya koydu. Bazıları açık bir şekilde saldırıya geçtirler, bazıları da hiç ummadığımız beklemediğimiz şekilde tepki gösterdiler. Dost bildiğimiz ülkeler sustu, kadim dostlarımız dostluklarını gösterdi, düşmanlıklarında geri kalmayan ülkeler ise her zaman ki gibi düşmanlıklarını gösterdiler.
11.10.2019
SUNUMUNU YAPTIĞIMIZ ANKARA 15 TEMMUZ PLATFORMU DEĞERLENDIRME VE PLANLAMA TOPLANTISI STK BAŞKANLARININ YOĞUN KATILIMI ILE MAMAK SEYMEN KONAĞINDA GERÇEKLESTI.
08.10.2019
Sayın Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak, “Değişim Başlıyor” adı ile yeni ekonomik programı açıkladı. İhracattan-ithalata, cari açıktan- dış ticarete, enflasyondan-istihdama, turizmden büyüme hızına temel makro göstergeleri belirledi. Evet, bunların hepsi söylenmeli açıklanmalıydı. Ekonominin yol haritasını halk ile paylaşmalı, yapılabilecekleri bir bir anlatmalıydı. Öyle de yaptı. Sayın Bakanın tespit etmiş olduğu hedefler tutturulur veya tutturulmaz bunu zaman gösterecek. Ülkemiz için, dilek, temennimiz tutturulmasıdır.
08.10.2019
Öncelikle 26.09.2019 Perşembe günü İstanbul da olan 5.8 lik deprem dolaysı ile başta İstanbul halkı olmak üzere bütün Türkiye’ye geçmiş olsun diyorum. Allah bütün felaketlerden, Türkiye’yi ve Türk Milletini korusun. Her olay yeni tartışmaları beraberinde getirir. Her deprem olayında da suni depremler gündeme gelir. Yani bilinçli bir şekilde, istenilen yer ve zamanda deprem oluşturulması konuşulur. Peki böyle bir şey mümkün mü? Bu bugüne kadar yüz de yüz ispatlanmış olmamasına rağmen bilim adamları son derece güçlü tahminleri, böyle bir şeyin olabileceği yönünde fikir beyan etmektedirler.
02.10.2019
Gen.Bşk.Vek. Hafize Şahiner, Gen.Bşk.Yard. Emin ÖRS Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesindeki Standımızı ziyaret ettiler. İç Anadolu Birliği adına kendilerine teşekkür ederiz. İsmet TAŞ İç Anadolu Birliği Genel Başkanı
24.09.2019
Kırk yıldır bu millet PKK teröründen binlerce evladını kaybetti. Ülkesi için seve seve canını verdi, kanını akıttı. Şehit oldu, sakat kaldı, mağdur oldu, yine de VATAN SAĞ OLSUN dedi. Şimdilerde ise bu halk, köşeye sıkışan, çaresiz, zavallı konumuna düşen, PKK tarafından psikolojik bir saldırı altında! PKK, “Yıkılmadık Ayaktayız” mesajını veriyor. Gerek yurt içinde gerekse yurt dışında tarihinin en ağır yenilgilerini alan, efendileri tarafından yalnız bırakılmakla karşı karşıya kalan PKK, çırpındıkça batıyor, battıkça yok oluyor. Varız diyebilmek için, istisnasız herkesle işbirliği içinde olan, yapmadığı alçakça saldırı kalmayan PKK, bu kez de ciğerlerimize saldırıyor. Ormanlar herkes için can damarıdır, hayat kaynağıdır, olmazsa olmazlarımızdır. Onun içinde, Fatih Sultan Mehmet Han, “Bir ağaç kesenin kellesini keserim” demiştir.
24.09.2019
Ankara Ticaret Odası'nın (ATO) Cumhurbaşkanlığı himayesinde düzenlediği 2. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi halkımızın çok yoğun bir ilgi göstermesi ile 21 Eylül Cumartesi günü sona erdi. Yöresel ürünlerin sergilendiği zirvede aynı zamanda STK lara da stantlar verilerek kendilerini ifade etme imkânı sağlandı. Kendi imkânları ölçüsünde tanıtımlarını yapan STK lar arasında İç Anadolu Birliği’ne (İçan) ayrı bir sayfa açıldı. STK lar arasında farkındalığını gösteren İçan, tanıyan tanımayan bütün ziyaretçiler tarafından ilgi ile takip edildi ve tam not aldı.
23.09.2019
Taurus Avm sahibi Yunus Ensari, Gen.Bşk.Yrd.Saffan Kılıç Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesindeki Standımızı ziyaret ettiler. İç Anadolu Birliği adına kendilerine teşekkür ederiz. İsmet TAŞ İç Anadolu Birliği Genel Başkanı
22.09.2019
 6  ...
TÜRKİYE HABER
İÇ ANADOLU BİRLİĞİ BUSİNESS
İNTERNET HABER
GAZETE İÇ ANADOLU
DJB.AZ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.51146.5375
Euro7.21007.2389
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam117
Toplam Ziyaret672265
Saat