• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://www.youtube.com/watch?v=8hQAuAAUiJQ&feature=emb_logo

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası

Anasayfa

“İntikamımızı dövüş meydanlarında aldık! “ Azerbaycan Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev, Ermenilere karşı verdiği mücadelenin, kazanılan zaferi bu sözlerle ilan etti. Karabağ’a Azerbaycan Bayrağı dikildi. Bütün savaş boyunca bundan bizim en ufak bir kuşkumuz dahi olmadı. Zafere olan inancımız tamdı. Biz tekrar Azerbaycan Türklerini kutluyor, zaferimiz kutlu olsun diyoruz. Kardeşlerimizin sevinci sevincimiz, kederleri kederlerimizdir. Bizler bir bedenin uzuvlarıyız. Birimizin canı yansa diğerimiz bunu hisseder. Azerbaycan bu zaferle, savaşta ölen masum, hiçbir suçu günahı olmayan kadınların, çocukların ve Hocalı’nın intikamını almış oluyor mu? Bilmiyorum? Ama Ermenistan’dan hesap sorulmalı. Ermenistan, Anadolu’da ve Azerbaycan’da yapmış oldukları sivillere yönelik katliamların hesabını vermeli.
09.11.2020
Öncelikle İzmir Depreminde vefat eden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Mekanları Cennet olsun. Yaralılarımıza Allah'tan acil şifalar niyaz ediyorum. İzmir Depremi bir kez daha göstermiştir ki, bütün olumsuz algılara, düşmanlık ve kin tohumları ekmek isteyenlere rağmen kadirşinas Türk Halkı hiçbir oyuna, hiçbir tuzağa gelmeden, Doğusu, Batısı, Güneyi, Kuzeyi ile top yekûn halinde depremzede vatandaşlarımızın yardımlarına koşmuş, onlara her türlü maddi ve manevi destekte bulunarak yanlarında olmuşlardır.
05.11.2020
Öncelikle İzmir Depreminde vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum. Mekânları cennet olsun. Yaralılarımıza acil şifalar niyaz ediyorum. Üzüntümüz, kederimiz sonsuzdur. Hiçbir teknolojinin doğal afetleri engelleyemediği çağımızda, insanlığa en çok zarar veren doğal afetlerden biri de depremlerdir. Her ne kadar yer altında yapılan nükleer denemeler depremleri tetikliyor veya ABD-Rusya gibi bazı ülkelerin ellerinde bulundurdukları teknolojiler ile suni depremler meydana getiriliyorsa da, yer kabuğunun hareketlerinin maalesef zaman zaman bizleri canımızdan vurduğu da bir gerçektir.
03.11.2020
“Ve seni ancak alemlere rahmet olarak gönderdik”(Enbiya 107) Doğumu ile, alemleri onurlandıran, bütün güzellikleri, iyilikleri kendinde barındıran, şefkat ve rahmet Peygamberi, Allah’ın (c.c) en çok sevdiği, yüce bir ahlakın sahibi, insanlığa, tabiata, zamana, geçmiş ve geleceğe, mevsimlere, alemlere bir mana ve anlam katan, alemlere rahmet olarak gönderilen, iki cihan güneşimiz, rehberimiz, yolumuzu aydınlatan nurumuz, Ya Resulullah selam olsun sana…
28.10.2020
Siz hiç onları gördünüz mü? Gözlerinde boncuk boncuk yaşlar, ağlarken bile sessiz çığlık atan, başını okşayacak bir el arayan, gözler ağlamaktan “Kan çanağı” olmuş, hıçkırıklara boğulmuş, Siz hiç onları gördünüz mü? Ölüm korkusu yaşayan, açlık, soğuk, yokluk, başlarını sokacak ne bir evleri ne de üzerlerine giyecek bir şey bulamayan, her şeyden, bütün olup bitenlerden habersiz, korkularından kaçacak yer arayan, tecavüze uğrayan, ne zaman elleri- kolları kopacak, kafası parçalanacak belli olmayan, derileri yüzülmüş, gözleri oyulmuş, canlı canlı ateşe atılmış SAVAŞIN ÇOCUKLARINI siz hiç gördünüz mü?
27.10.2020
Ankara Sivil Toplum Platformu(ASTP) Kudüs Komisyonu üyesi sivil toplum kuruluşlarının kuruluş gaye ve hedefleriyle Komisyon´a üyelik amaçlarını ve Kudüs´e yönelik hizmetlerini ele aldığı "Kudüs´e Hizmetim Var" başlıklı söyleşilerin bu haftaki konuğu İç Anadolu Birliği Genel Başkanımız Sn. İsmet TAŞ olacaktır. Tarih:24 Ekim 2020 (Cumartesi) Saat:20.00 Adres:https://www.youtube.com/c/AnkaraSivilToplumPlatformu ASTP YouTube Kanalı
24.10.2020
Tüm Dünya Toplumu, Son Günlerde Kırgız Cumhuriyeti’nde Yaşananları Yakından Takip Ediyor. 4 Ekim 2020 tarihinde Kırgızistan’da Parlamento seçimleri yapıldı. Kırgız tarafı seçimler düzenlemesi ve yürütülmesi hususunda teknik yardımları için uluslararası ortaklara ayrıca gözlemci misyonları göndermeleri için Bağımsız Devletler Topluluğu’na (BDT), Toplu Güvenlik Anlaşması Örgütü’ne (TGAÖ), Şangay İşbirliği Örgütü’ne (ŞİÖ), Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı/Demokratik Kurumlar ve İnsan Hakları Ofisi’ne, Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi’ne (TÜRKPA), Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi’ne (TDKÜİK) derin şükranlarını sunar.
20.10.2020
Azerbaycan, topraklarını Ermeni işgalinden kurtarmak için verdiği mücadele, bütün dünyaya ders niteliğinde. Azerbaycan Ordusu cephede destan yazarken, diplomatik alanda da başarı üzerine başarı kazanıyor. Ermenistan, savaş dahi olsa kullanılması yasak silahlarla özellikle, misket ve fosfor bombaları ile savunmasız, masum, başta kadın ve çocuklar olmak üzere sivillere saldırarak nasıl bir, “Yaratık” olduğunu gösteriyor! Cephede fare gibi kaçacak delik arayan Ermenistan Ordusu, cephe gerisinde sivillere saldırarak, ne kadar cesur! Ne kadar yürekli! Ne kadar kahraman! Olduğunu bütün dünyaya gösterdi!
20.10.2020
 6  ...
TÜRKİYE HABER
Namaz Vakitleri
DJB.AZ
İNTERNET HABER
KÜLLİYE TV
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.26728.3003
Euro9.980910.0209
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam53
Toplam Ziyaret1002237
Saat