• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://www.youtube.com/watch?v=8hQAuAAUiJQ&feature=emb_logo

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
İLLERARASI MESAFE
Site Haritası

Anasayfa

Bu ülkede bazen gerçekten anlaşılması son derece zor olaylar oluyor. Dışımızda ki ülkelerin Ayasofya’nın açılmasına gösterilen tepkileri anlamak bir derece mümkün. Çünkü onlar bunu bahane ederek Türkiye üzerinde baskı kurmaya çalışıyorlar veya akılları sıra bu yüzden köşeye sıkıştıracaklar. Oysa onlar da biliyorlar ki, Ayasofya, Fatih Sultan Mehmet Han Vakfına ait, vakfın vakıfnamesinde, camii olarak kullanılması gerektiğini, bunun dışında asla hiçbir şekilde kullanılamayacağını çok açık bir şekilde belirtir, onlar da bunu çok iyi bilirler. İstisnasız her ülke geçmişten günümüze gelen eserlerini korumak için özel ve genel hukuk kuralları koyarlar ve uygularlar. Hiç kimsede sesini çıkarmaz. Ama söz konusu Türkiye olunca top yekûn koro halinde alırlar sazı ellerine çalmaya başlarlar. Hem kendileri hem de uşakları. Hatta öyle ki onlar adına Müslüman ülke denilen ama ne olduğu belli olmayan ülkeler bile tepki gösterir, Mısır gibi. Bütün bunlara baktığınızda ne kadar haklı olduğumuzu bir kez daha anlıyoruz.
20.07.2020
Allah'ım bizi vatansız, bayraksız, ezansız bırakma. İçimizdeki hainlere göz açtırma.Bu yüce millet 15 Temmuz'da yapılanları hiçbir zaman unutmayacaktır. Şehitlerimizin mekânı cennet olsun.15 Temmuz kahraman Türk milletinin demokrasi bayramıdır. Kutlu olsun. İç Anadolu Birliği
16.07.2020
Üzüntümüz sonsuz, acımız büyüktür. Ermeni canilerin, Azerbaycan'ın Tovuz bölgesinde yaptığı kalleş saldırı sonucunda şehit olan askerlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar niyaz ediyoruz. Kardeş Azerbaycan Halkına başsağlığı diliyoruz. Bu hain saldırılara Azerbaycan'ın misli ile karşılık vermesi, yüreğimize su serpmiş olması, öfkemizi ve nefretimizi ne dindirir ne de azaltır. Ermenistan sanmasın ki yaptıkları unutulacak, cezasız kalacak. Bütün bunların bedelini bir gün mutlaka ödeyecek. Ermenistan’ın içerisinde yaşadığı, son derece ağır, ekonomik, sosyal ve siyasi sorunları başka yöne çekmek, dünya kamuoyunu yanıltmak, kendi kamuoyuna mesaj vermek amacıyla yapmış olduğu bu saldırgan ve canice tutum kesinlikle kabul edilemez.
14.07.2020
Gerçek Türk dostu, Türkiye hayranı, Türk olan İffet Hanım ile evli, çok iyi Türkçe konuşan, samimi bir Müslüman Kral Faysal Bin Abdülaziz’in bizim için kısaca ne düşündüğünü hatırlarsak, Ayasofya’nın açılışını neden yeni bir fethin başlangıcı olarak gördüğümüz daha net anlaşılacaktır. 1964 de Suudi Arabistan Kralı olan, 1975 yılında yeğeni tarafından bir suikast sonucu öldürülen Suudi Arabistan Kralı Faysal Bin Abdülaziz’in,(1906-1975) Suudi Arabistan’ın başına geçmiş sıra dışı bir kral olduğunu hepiniz bilirsiniz. Kral Faysal’ın, ABD ye kafa tutmasından tutunda Kudüs’ün özgürleşmesi için verdiği mücadeleye, İslam Birliğinin tesisinden Batı karşıtlığına, Batıya petrol ambargosu konmasından, Batıya karşı top yekûn mücadeleye varıncaya kadar, özellikle ABD Dışişleri Bakını Henry Kissinger’a “Ayar” vermesi ile hafızalarda yer eden bir Suudi Kralı. Birçok alanda son derece ciddi açıklamaları, çalışmaları ve mücadelesi vardır.
14.07.2020
Anayasamızın birinci maddesinde; “Türkiye Cumhuriyeti Devleti demokratik, laik, sosyal bir hukuk devletidir.” İkinci maddesinde ise; “Türkiye Devleti ülkesi ve milleti ile bölünmez bir bütündür.” İfadesi yer alır. Anayasamız şu iki unsuru ön plana çıkarmış, “Hukuk Devleti” ve “Bölünmezlik” ilkesi. Burada çok ciddi bir uyarı var; şayet siz hukuk devleti olmaz veya olamazsanız, bölünmeye, yıkılmaya mahkûmsunuz. Adalet, hak ve hukuka uygun olmak, adil olmaksa, o zaman varlığınızın devamı için, hukuk devleti ve adaletli olmak zorundasınız. Aksi halde devletin bütün kurumları ile yıkılması kaçınılmazdır. Peki, adaleti uygulayacak olan, bağımsız yargı ve onu meydana getiren türevleri değil midir? Bu bağlamda, bağımsız yargının içinde, savunma konumunda olan yani avukatlar son derece önemli bir yer almaktadır. Zaten Avukatlık Kanununun Birinci Maddesinde de, “Avukat bağımsız yargıyı temsil eder” der.
07.07.2020
26 Haziran 2020 tarihinde Türkmenistan Kültür ve Sanat Camiası Çalışanları ve Mahtumkuli Firaki Şiir Bayramı münasebetiyle Türkmenistan'ın Türkiye Büyükelçiliği tarafından Ankara’daki Türkmenistan Parkı’nda büyük Türkmen şairi Mahtumkulu Firaki’nin heykeline çelenk bırakma töreni gerçekleşti. Törene onur konuğu olarak, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın TOPÇU, Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı Nadir ALPARSLAN, Dışişleri Bakanlığı Kafkasya ve Orta Asya Genel Müdür Yardımcısı Ali Kaan Orbay, Dışişleri Bakanlığı KÜGY daire başkanı Aşkın Çakmak, TÜRKSOY Genel Sekreter Yardımcısı Bilal Çakıcı, İç Anadolu Birliği Başkanı İsmet Taş ve diğer temsilciler katıldı.
29.06.2020
Kısa bir süre önce İzmir Belediye Başkanı tarafından İzmir’e has bayrak ve para tartışması gündeme geldi. Açıkçası hepimiz ters köşe olduk! Bu girişim açıklandığında yer yerinden oynayacak ve belediye başkanı istifa etmek zorunda kalacak sandık. Tabi ki öyle olmadı. Karşı çıkanlar eleştirenler oldu ama beklenilen olmadı. Belediye başkanı hala görevinde. Olay Türkiye’yi bölmek için bir adım olduğunu söyleyenlerin yanı sıra, “Ne var canım bunda, turistik amaçlı yapılacak olan bir şey amma da abartıyorsunuz” diyenlerde oldu. Bunu diyenlerin başında elbette ana muhalefet partisi vardı. Bu köşeyi takip eden siz değerli dostlarım çok iyi bilirler ki, görüşlerimizi herhangi bir siyasi partiye göre belirlemediğimiz gibi, bir partiyi eleştirmek veya taraf olmak yerine, tarafsız, bilimsel metotlar çerçevesi içerinde düşüncelerimizi dile getirir okurlarımızla paylaşırız.
29.06.2020
Geçtiğimizin günlerde vefat eden Harun Karaca’nın annesi Dudu Karaca’nın cenaze merasimi sebebiyle Tokat’a gelen Zeyid Aslan, memleketinde özlem giderdi. Özlem giderdi dediysem sakın Zeyid Aslan’ın uzun süre Tokat’tan ayrı kaldığını, ayrı kalabileceğini düşünmeyin. Onun için Tokat’tan bir saat, bir gün ayrı kalmak bu havayı, bu suyu, bu toprağı özlemesine yetiyor da artıyor bile. Her fırsatta “Tokat benim göz ağrım. Bu şehir beni yüceltti. Benim bu şehre karşı ahde vefa borcum var” der Zeyid Aslan.
24.06.2020
 9  ...
TÜRKİYE HABER
Namaz Vakitleri
İÇ ANADOLU BİRLİĞİ BUSİNESS
DJB.AZ
İNTERNET HABER
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.50437.5344
Euro8.95808.9939
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam43
Toplam Ziyaret990652
Saat