• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://www.youtube.com/watch?v=8hQAuAAUiJQ&feature=emb_logo

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası

Anasayfa

Tarihi Türk yurdu olan Batı Azerbaycan(şuanki Ermenistan diye adlandırılan arazi)'den göçe zorlanan insanlarımızın temel haklarını kendilerine geri vermek amacıyla kurulmuş Batı Azerbaycan Topluluğu(Qərbi Azərbaycan İcması) Ankara temsilciliği resmen oluşturuldu ve temsilci olarak ta Anka Der başkanı, araştırmacı yazar Derya Akdemir atandı. Topluluğun genel kurulu’nun dwn Bakü’de gerçekleştirilen toplantısında alınan kararla Topluluk başkanı, milletvekili sayın doç.dr. Aziz Elekberli (Aziz Alekberli) Derya Akdemir'i Skype üzerinden arayarak mevcut pandemi dolayısıyla yüzyüze görüşmenin mümkün olmadığını, fakat yıllardır Anka Der'in faaliyetini yakinen izlediklerini ve ilerleyen dönemlerde kardeş Türkiye'de Batı Azerbaycanla, onun tarihi, kültürü, geçmişi, o bölgeden göçe zorlanmış insanların yaşadığı sorunlarla ilgili çalışmalarda beraber önceden belirlenmiş yol haritası izleyeceklerini belirtti.
08.09.2020
08.09.2020-ci il tarixində Djb.az xəbərlər və informasiya saytının rəhbəri Almaz İlahə Əhmədova Azərbaycan Respublikası Müharibə, Əmək və Silahlı Qüvvələr Veteranlar Təşkilatının sədri general-polkovnik Tofiq Ağahüseynov tərəfindən Rusiya Federasiyasının Prezidenti Vladimir Putinin 2019-cu il 13 iyun tarixli Sərəncamı ilə təsis olunan “1941-1945-ci illər Böyük Vətən müharibəsində Qələbənin 75 illiyi” yubiley medalı ilə təltif olundu. Bu təltif, ölkə rəhbərliyinin, eləcə də cənab general-polkovnik Tofiq Ağahüseynovun Almaz İlahəyə göstərdiyi etimadın bariz nümunəsidir.
08.09.2020
Daha önceden defaten, “ Türkiye, güç merkezi olmalıdır” diye birçok kereler söyledik, yazdık-çizdik; ”Türkiye’nin ne NATO’ya, ne AB’ye, ne Şangay Beşlisine ne de başka bir kuruluşa ihtiyacı olmadan kendi güç merkezini oluşturmalıdır” dedik! Bütün Türkiye Akdeniz’deki olan olayları nefesini tutmuş izliyor. “Ne olacak bu işin sonu nereye varacak?” diye merak ve tedirginlikle bekliyor. Bunun ötesinde olay sadece ne Yunanistan olayı ne de Doğu Akdeniz olayı! Esas mesele Müslüman bir ülke olan Türkiye’nin, Suriye’de, Irak’ta, Katar’da, Azerbaycan’da, Sudan’da, Somali’de, Libya’da, Orta Doğu’da Afrika’da, Asya ve Balkanlarda yani çok geniş bir coğrafyada olması, emperyal güçlerin tekerine çomak sokması, Türkiye’ye ayar vermeye çalışanlarda ciddi bir şekilde endişe yarattı.
07.09.2020
Kerbela akla gelince, Müslüman olup da, hatta insan olup da yüreği sızlamayan tek bir kişi yoktur. Bu büyük acıyı tekrar tekrar dinlemek, okumak, yaşayacağımız büyük acıların önüne geçmesi açısından son derece önemlidir. Özellikle günümüzde İslam Dünyasının içine düştüğü, “Fitne Ateşi”nin içinde yanmaması içinde Kerbela’yı anlamamız önemlidir. Kısaca hatırlayalım. Hz. Ali’nin (r.a.) vefatından sonra, Hz. Hasan’a halifelik için biat edilir. Bu arada Şam Valisi Muaviye’de halifeliğini ilan eder. Hz. Hasan halifeliğinin altıncı ayında, Hz. Hüseyin’in itirazlarına rağmen, Müslümanların selameti için halifeliği Muaviye’ye bırakır.
01.09.2020
26 AĞUSTOS 1071 MALAZGİRT ZAFERİ, 26 AĞUSTOS 1922 BÜYÜK TAARRUZ ZAFERİ KUTLU VE MÜBAREK OLSUN. 1071 İLE GELDİK, ALLAH'IN İZNİYLE EBEDİYYEN BU TOPRAKLARDAYIZ. MAVİ VE KARA VATANIMIZLA ... KİMSEYE BİR KARIŞ VERİLECEK TOPRAĞIMIZ YOK. ALMAYA NİYETLİ OLANLAR VARSA, ÇOCUKLARINI YETİM, HANIMINI DUL BIRAKMAYI GÖZE ALARAK GELSİN... İSMET TAŞ GENEL BAŞKAN
27.08.2020
Mescid-i Aksâ’nın ve Nureddin Zengi Minberinin yakılmasının 51. senesinde Uluslararası Minberi Aksâ Derneği, 17-20 Ağustos tarihleri arasında #MinberinSahipleri adı altında hatipler, davetçiler ve sivil toplum kuruluşlarını kapsayan uluslararası bir kampanya başlattı. “Minberine Sahip Çık!” Uluslararası Minberi Aksâ Derneği Başkanı Abdullah Cahit Dinç öncülüğünde düzenlenecek “Minberine Sahip Çık!” kampanyası için şu bilgileri paylaştı:
25.08.2020
Türkiye, Karadeniz’de keşfedilen doğalgazın haklı sevincini, coşkusunu yaşarken, “ şimdi bu neyin nesi?” diyeceksiniz. Öncelikle bu keşfin gerçekleşmesinde emeği geçen başta Başkan Erdoğan olmak üzere herkese teşekkür ediyoruz. Bugüne kadar yanlışa yanlış dedik ve yanlışın düzeltilmesinin takipçisi olduk. Doğrulara da doğru diyerek alkışlamasını bildik. Bu günde Karadeniz’deki keşfi alkışlıyor, bu onur ve sevinci bütün vatandaşlarımızla birlikte yaşıyoruz. Bu keşfin ardından birkaç gün geçmiş olmasına rağmen, sevinç ve coşkuyu yaşayanların yanı sıra, inanılmaz yorumlar, asparagas haberler, az bir azınlık olmasına rağmen neredeyse karalar bağlayanları gördük, duyduk ve ibretle seyrediyoruz!
24.08.2020
Defalarca söylediğimizi bir kez daha tekrar edelim; “Milli meseleler söz konusu olduğunda, akan sular durmalı, siyasi ayrılıklar son bulmalı, partiler üstü, siyaset üstü bir yol izlenmeli, kenetlenerek sadece ve sadece Türkiye’nin ve Türk Milletinin çıkar ve menfaatleri gözetilmeli, düşünülmeli” Bazen hayretle, bazen korku ile bazen de umutsuzlukla ülkemdeki siyasi çalkantıları izliyorum. Ve sonra, Allah(C.C) uyarıyor; “Dediler ki: "Seni gerçekle müjdeledik; öyleyse umut kesenlerden olma." (Hicr 55) ve Yusuf 87; … Allah’ın rahmetinden kâfirlerden başkası umudunu kesmez” ikazı, bizi kendimize getiriyor ve “nefes alıyorsak ülkemiz için her zaman bir umut var” diyoruz.
17.08.2020
 9  ...
TÜRKİYE HABER
Namaz Vakitleri
DJB.AZ
İNTERNET HABER
KÜLLİYE TV
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.26728.3003
Euro9.980910.0209
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam53
Toplam Ziyaret1002237
Saat