• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
İLLERARASI MESAFE
Site Haritası

Anasayfa

Millî Mücadelemizin başlama günü olan 19 Mayıs 1919 'un 101. Yılı, Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına minnet ve şükran borcumuzu ifade ediyor , saygı ve rahmetle anıyoruz.
19.05.2020
Kutlu mevsim, 11 ayın sultanı Ramazan-ı şerif’i ikmal etmek üzereyiz. Geçirdiğimiz günlerin ve gecelerin en değerlisi olan kadir gecesini de inşallah 19 Mayıs salı gününü çarşambaya bağlayan bu gece idrak etmiş oluyoruz. Bin aydan daha hayırlı olan, meleklerin ve ruhların yeryüzüne inip müminleri selamladığı bu müstesna gecenin okuyucularıma ve tüm İslam âlemine sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini, hayırlara vesile olmasını dilerim. Rabbim kadir gecesi hürmetine bizleri korkularımızdan emîn, umutlarımıza nâil eylesin. Kandiliniz ve millî bayramınız kutlu olsun. Bir buçuk milyar civarındaki İslâm âleminde iştiyakla kutlanan ve ihya edilen kadir gecesi; kadri-kıymeti çok değerli, şanı yüce büyük fırsat, hatta ganimet niteliğinde çok önemli bir zaman dilimidir.
19.05.2020
Benim gibi sizde mutlaka merak ediyorsunuzdur! 236 ülke arasında Türkiye gibi başka bir ülke var mıdır? Elbette ülkemizi canımızdan daha çok seviyoruz, bunda bir sıkıntı yok. Sıkıntı benim güzel ülkemde yapılan siyasetin iki yüzlü olması. Nasıl mı? Fazla değil, bırakın geriye gitmeyi, hafızalarda canlılığını koruyan son beş aydaki olaylara siyasi şapkamızı çıkartarak şöyle kısaca bakalım. -Bütün dünya da olduğu gibi Kovit-19 bizim başımıza da bela oldu. Çok şükür ki sağlık alt yapımız ve zamanında alınan tedbirler sayesinde en az zararla atlatıyoruz. Yaşananları biliyorsunuz. Bütün dünya bizi alkışlarken, bizde ki bazı siyasetçiler bırakın alkışlamayı bir maske dağıtımını bahane ederek çelişkiler yumağı oluşturdular.
18.05.2020
Gayri-müslimler, yıllarca din savaşları ile birbiriyle savaştıktan sonra, farklılıkları bir tarafa koyarak dostça geçinmek gerektiğini kavrayıp anlaşmışlardır. Böylece imkân ve enerjilerini, savaş yerine, kalkınma yönünde kullanarak gelişip refah seviyesini yükseltmişlerdir. Dünyadaki farklı din ve mezheplere mensup gayri-müslim milletler, ihtilaflarını savaşmadan, konuşarak çözmektedirler. AB bunun tipik sonucudur. Biz Müslümanlar ise henüz istenen olgunluğa erişemediğimiz için, aramızdaki ihtilafları kaşıyıp derinleştiren fitne odaklarının oyununa gelerek, kin ve husumet girdabına sürüklenmiş, gaflet ve cehalet içinde birbiriyle savaşıyoruz.
18.05.2020
İftar ve sahurdaki bazı tv programlarında mezhep eksenli açıklama ve tartışmalar, dün olduğu gibi bugün de olmaktadır. Hak-bâtıl mücadelesi kıyamete kadar sürecektir. Ramazan dolayısıyla kimi ilâhiyatçı çevrelerce, mezhepler ve bu mezheplerin imamları müçtehitlere eleştirel dille saygısızca, cahilce sözler sarf edilmektedir. Prof. Unvanlı nevzuhur bazı hocalar, mezhepleri bid’at sayarak müçtehitleri küçümsemektedir. İmam-ı âzam’ı sanki okul arkadaşıymış gibi hafife alan bu densizlere; “Sen kim, İmam-ı âzam kim? Sen onun eline su dökemezsin” demek gerekir. Müslümanların zihinleri bulandırılıp, akîdelerinin bozulması amaçlanan MEZHEPSİZLİK CEREYANINA karşı, imamların imamı, büyük imam ve müçtehit İMAM-I ÂZAM EBÛ HANİFE kimdir? Neler yapmıştır? Tanımaya çalışalım: Zira Müslümanların onu iyi tanıyıp minnet duyarak her gün ruhuna Fatiha okuması, rahmet dilemesi gerekir.
16.05.2020
Bir okuyucum, Korona virüse yakalanmamak ya da şifa bulmak için bir namaz ve dua var mıdır? Hacet namazı nasıl kılınır? Diye sorduğu ve konu pek çok insanı ilgilendirdiği için, sahih kaynaklardan derlediğim hususları paylaşmak istiyorum. Allah’tan dünyevî ya da uhrevî bir istek için HÂCET NAMAZI kılınır. Muradının ve dileğinin gerçekleşmesini arzu eden ya da hastalanmış başı darda kalmış mümin bir kişi, kâinatın sahibinin kapısını çalıp, ona müracaat etmesi gerekir. Bu başvurunun elbette bir usulü vardır. Yani HÂCET NAMAZI KILINIR, SONUNDA HÂCET DUASI OKUNUR. Sağlam Hadis kaynaklarından Tirmizî ve İbni-Mace’de yer alan Hadis-i Şeriflere göre, dilek ve hâcet sahibi kişi güzelce abdest alır, (tercihan yatsıdan sonra) iki veya dört rek’at namaz kılar, akabinde hamdele ve salvele okur. Yani Allah’a hamd eder, Resûlüne salat ve selam eder. Sonra Hâcet duasını okur, isteğini yüce makama sözlü arz eder.
16.05.2020
İnsanlıktan nasibini alamamış, vahşî hayvanlardan da aşağılık kimi yaratıklar; içinde bulunduğumuz mübarek günlerde bile, herkesin can derdine düştüğü musibet ortamında masum cana kıymakta, kadınlara, hayvanlara vahşet uygulamaktadır. Beyinleri zehirlenmiş gözü dönmüş bu imansız cânîler, en küçük bir acıma duygusu ve iman eseri taşımadıkları için, böylesi vahşeti işlemektedirler. Kâinatın en şereflisi ve en güzel biçimde yaratılmış insan, dünyada nizamı temin edip medeniyetin zirvesine çıkması gerekirken, bir cana kıymak, tüm insanları öldürmekle aynı iken, nasıl olur da eşini, babasını, annesini, kardeşini ya da herhangi bir canlıyı öldürür! Bunun için insanlığın başlama ve gelişim sürecine bakmakta yarar var.
15.05.2020
On bir ayın sultanı Ramazan-ı şerif ne çabuk geçti. Sonuncu on günü yaşıyoruz. Hızla akıp gitmekte olan günlerle, ömür sermayemiz tükenmekte, genç-ihtiyar her kes mukadder sona doğru biraz daha yaklaşmaktadır. Mukadder son dediğimiz ecelimiz meçhul olduğu için, hiç kimse ne kadar kaç gün, kaç saat ömrü kaldığını bilemediğine göre, iyi düşünüp hesabımızı iyi yapmak ve hazır bulunmak zorundayız. Bugün genç olanlar, Mevlâ ömür verirse bir gün yaşlanıp ihtiyar olacaklar. Yâni sürüp giden bir kervan yolculuğu var. Devamlı sevkiyat var. Bu gerçeği görmezden gelip, gözümüzü kapatarak bu iki kapılı handa kalamayız.
14.05.2020
 8  ...
TÜRKİYE HABER
Namaz Vakitleri
İÇ ANADOLU BİRLİĞİ BUSİNESS
DJB.AZ
İNTERNET HABER
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.02288.0550
Euro9.48579.5238
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam114
Toplam Ziyaret892481
Saat