• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327444944
  • https://www.youtube.com/channel/UCocxrESu_QGlKCa9nZpDTDw

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası

Anasayfa

İç Anadolu Birliğimiz Ankara Sivil Toplum Platformu kurucularındandır. İnşallah yarın 23 Eylül 2022 Cuma günü saat 13.30 da birlik olarak Hacı Bayram Veli camisinde olacağız. Tüm üyelerimizi bekleriz.
22.09.2022
Gün geçmiyor ki, Yunanistan'ın ve Ermenistan’ın, kışkırtıcı, tahrik edici, "Gel bana bir tokat atsana" anlamındaki davranışları bitmek tükenmek bilmiyor. Yunanistan’ın, denizlerde yapmadığı pislik kalmaz, havada kışkırtıcı tavırlarından asla vazgeçmez, adaları gözümüzün içine baka baka silahlandırır, o da yetmezmiş gibi burnumuzun dibindeki adalara en üst düzeyde ziyaretlerde bulunur. Ülkesini ABD eyaleti haline getirir, her türlü alçaklığı yapar sonra gider efendilerine salya-sümük ağlar, ABD ve AB yi arkasına alabilmek için yerleri tertemiz yapar! Hasılı kelam, bir devletten başka her şeye benzeyen tavır ve davranışlar sergiler. Peki, Türkiye bu alçakca davranışlar karşısında ne yapıyor?
20.09.2022
SAMSUN/Samsun Üniversitesi rektör adayları arasında Prof. Dr. Hadi Sağlam da bulunuyor. Aslen Trabzonlu olan ve Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi İslam Hukuku Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yapan Sağlam, Samsun’da ikamet ediyor. Dürüst kişiliği ve aydın görüşüyle Samsun Üniversite’ne ciddi katkılar sağlayacağı düşünülün Prof. Dr. Sağlam, Erzincan Hukuk Fakültesinde Türk Hukuk Tarihi ve İslam Hukuku derslerini de yürütüyor. Çeşitli dergi ve internet sitelerinde yazı ve makaleleri yayınlanan Sağlam ayrıca, TRT ve Külliye TV’de de çeşitli programlarda konuk olarak yer almıştır. Müftülük ve vaizlik görevinin yanı sıra Diyanet İşleri Başkanlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumu arasında imzalanan KİDEP (Kayıtlı İstihdamın Desteklenmesi) projesinde uzman olarak hizmet veren Prof.Dr. Hadi Sağlam, Avrupa Birliği ve Sosyal Güvenlik Kurumu arasında 15 Milyon Euro’luk KİTUP (Kayıtlı İstihdamın Desteklenmesi ) projesinde uzman olarak görev yaptı.
14.09.2022
TOPUNUZ BİRDEN GELİN! Türkiye, Cumhuriyet tarihinde görmediği kadar en yoğun saldırılarla karşı karşıya. İçeriden ve dışarıdan. Bu öyle bir saldırı ki, dışarıdan Yahudi’si, Ermeni’si, Rum’u, Yunan’ı, içeriden onların besili uşakları, yardakçıları, yalakaları. Hangisinin daha tehlikeli olduğunu olaylara bakınca çok rahatlıkla anlayabiliyoruz. Şimdi besleme, fonlanan basından sonra, beslenen, fonlanan siyasetçileri görüyoruz. Almış olduğu talimatları harfiyen yerine getiriyorlar. Emirlere tam uyunca da bulundukları yerleri korudukları gibi daha tepelere çıkma hayali kuruyorlar. Ne mi demek istiyoruz?
14.09.2022
Siyasi ve ideolojik farkındalıklarımızı bir köşeye bırakarak, vatan, bayrak, devlet, millet ve manevi değerlerimizi yani kırmızı çizgilerimizi düşünerek neler olup bittiğini anlamaya çalışalım. Özellikle son zamanlarda ülkemizde, garip, tuhaf, anlamakta güçlük çektiğimiz olaylara şahit oluyoruz. Ve maalesef bunlara yeteri kadar tepki konulmadığı gibi, siyasilerin milli ve dini değerlerimize saldırmalarının prim yapması gibi, "korkunç" bir olay ile karşı karşıyayız.
06.09.2022
"Bıktırırcasına tekrar edilen söz" yani temcit pilavı. Çığlık çığlığa bağırıyoruz, “yeter artır yeter" diye. Son yüz yıldır bu ülkede, din ve dini temaları, ülkenin siyasileri başta olmak üzere, kendi çıkarları için kullanmayan kalmadı. Atatürk'ün ölümünden sonra da, ilk sıralarda fanatik Atatürkçüler olmak üzere istismar diz boyu. Ne zaman insanların çıkar ve menfaatleri söz konusu oldu, o anda sınır tanımaksızın bu değerler sömürüldü. Seçime doğru giderken yine başta siyasiler olmak üzere çıkınlarından, dini değerleri, Atatürk'ü çıkartıp kullanmaya başladılar. Buna alıştık ama tuhaf olan her defasında da bu tür istismarlar şaşılacak derecede taraftar buluyor.
29.08.2022
Bu soruya cevap verebilmek için hep birlikte beyin fırtınası yapalım! Türkiye'nin şu anki dünya konjonktürüne yani ortaya çıkan şartlara göre durumuna ve bunun sonuçlarına şöyle bir bakalım. Dünya özellikle Avrupa enerji krizi ile uğraşırken, kışı nasıl geçireceğiz derdine düşmüşken, çok şükür şuan için bizim böyle bir sorunumuz yok. Rusya-Ukrayna Savaşındaki malum tarafsızlık ve barış için vermiş olduğumuz uğraşlar, bizi dünya devletleri arasında güvenilir, itimat edilebilir bir noktaya getirdi.
23.08.2022
Geçen haftaki yazımızdra; ".. İç savaş tam tam ları çalıyor" demiş, ülkemizde ki bir takım provokasyonlara dikkat çekmiş, kenetlenerek birlik ve beraberlik içinde olmamız gerektiğinin altını çizmiştik. Bir takım dostlarımız yazımızı abartılı bulmuş, "bu da nereden çıktı, ne iç savaşı, böyle bir ihtimalin esamesi bile yok" gibilerinden eleştirmişlerdi. Elbette ben sözlerimin arkasındayım. İddia ediyorum bu milletin sinir uçları ile oynamaya, halkı tahrik etmeye, galyana getirmeye, her türlü tezgah için zemin aramaya başladılar bile. Biz sorunları halının altına süpürmeye devam edersek, o sorunlar bir gün karşımıza kaos olarak çıkacaktır. Neler mi oluyor? Hani diyorlar ya, "halkın tercihlerine, giyimine, kuşamına karışmayın". Bırakın halk özgürce hareket etsin, özgürce yaşantısını devam ettirsin. Kadınlarımızın giyimine kuşamına karışmayın"
16.08.2022
 6  ...
TÜRKİYE HABER
KÜLLİYE TV
Namaz Vakitleri
TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI
DJB.AZ
İNTERNET HABER
MASALLARIN SESİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.139819.2165
Euro20.830420.9138
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam31
Toplam Ziyaret3463840
Saat