• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327444944
  • https://www.youtube.com/channel/UCocxrESu_QGlKCa9nZpDTDw

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası

Anasayfa

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan dönüşü uçakta değerlendirmelerde bulundu, gazetecilerin sorularını yanıtlarken CHP'li Ünal Çeviköz ile ilgili sorulan bir soruya Erdoğan, şu karşılığı verdi: "Bunlardan biri de geçmişte Bakü'de büyükelçi olarak görev yapmıştı, şimdi CHP'de güya siyaset yapıyor. İlham Bey'le konuşurken o bile "Ben bu adamı bir daha bu kapıdan içeri sokmam" dedi. Çünkü Azerbaycan'a da ihanet etti. Sen önce bir defa büyükelçilik yaptığın ülkenin siyasetine saygılı olmayı öğren. Bunu öğrenmedi ki bu adam. Şu anda da rastgele işte nasıl olduysa siyaset yapıyor. Biz bu tür siyasetçileri cepten çıkarıyoruz. Bunların siyaseti öğrenmeleri için daha çok fırın ekmek yemeleri lazım. Bunlar büyükelçilik yapmış, siyasetçilik değil. Siyasetçilik başka bir şey, büyükelçilik başka bir şey.
30.11.2021
Ekrem Şama’nın, “Bu Bayrak” şiirini hepiniz bilirsiniz. Sadece nakarat kısmını paylaşmak istiyorum. Zemin kan kırmızı ay yıldızı ak O mübarek bayrak işte bu bayrak... Bu bayrak, Malazgirt’te Alparslan’ın elinde dalgalanmaya başladığından bu güne kadar, ne Ulubatlı Hasan’lar, ne Çanakkale aslanları bu bayrağı yere düşürdü. Bu bayrak, Kafkaslarda, Yemen çöllerinde onurla şerefle dalgalandı yere düşmedi. Bu bayrak mazlumların dilinde türkü oldu, hürriyet mücadelesinde ışık oldu, dalgalandığı yerde zalimlerin korkulu rüyası oldu. Bu bayrak Türk Tarihinin hiç bir döneminde yere düşmedi, düşüremediler. Tam aksine, Türk cengâverleri, Türk bahadırları, Türk Milletinin kahraman evlatları, bu bayrağa bakarak hep bir ağızdan Arif Nihat Asya’nın sözlerini bütün cihana haykırdılar;
30.11.2021
Kendimi bildim bileli Türk Milletinin varlık ve beka davasının mücadelesi içinde oldum. Millet düşmanlarının saldırılarına uğradım, yaralandım, her türlü tehdidi aldım. Ama hiçbir zaman, hak bildiğim, doğru bildiğim, değerlerden asla vazgeçmedim, Allah'ın davasının muzafferiyeti için mücadele ettim. Yıllarca bu partinin zihniyetinin, bu milletin milli ve manevi değerlerine nasıl düşman olduğunu, bu millete neler yaptıklarını, nasıl acılar çektirdiklerini, Batı emperyalizminin sözcülüğünü yaptığını anlattık durduk.
22.11.2021
İki yüz milyona yakın Türk’ün kalbi Türkiye’de attı. Metehan ve Timur’dan sonra, Türk Birliğinin kurulması için verilen mücadele nihayet meyvelerini verdi. Türk Konseyi (Türk Keneşi) bir araya gelen gelerek, “Türk Devletleri Teşkilatı” adı ile tarihi yeniden yazmaya başladılar. Batılıların Orta Asya, bizim Türkistan dediğimiz bu coğrafyada artık Türkler ağıtlar yakmayacaklar, sürgün edilmeyecekler, işkence ve zulüm görmeyecekler, sömürülmeyecekler, asimile edilmeyecekler, kendi gelenek ve inançlarına göre özgürce yaşayacaklar, dünya ticaretinden kendi paylarına düşeni alacaklar. Türk Birliğinin oluşturulması için atılabilecek en büyük adım atıldı.
15.11.2021
Ülkemiz son günlerde bir milletvekilinin alçakça, ahlaksızca yapılan bir küfrü ile çalkalanıyor. Ülke genelinde hakim kanı, bu küfrü yapan şahsın gereken cezayı görmesi, milletvekilliğinden ya istifa etmesi yada düşürülmesi yönünde. Buraya kadar her şey normal. Bir suç varsa, bir de ceza olmalı. Suç ve ceza şahıslara göre değil, hukukun normlarına göre olmalı. Elbette bir de vicdanlarda ki mahkûmiyet var. Anormal olan ise, olaya şiddetle karşı çıkıp gereğini yapması gerekenlerin bunu yapmadıkları gibi, küfrü yiyene olmadık hakaretlerde bulunarak, küfürbaz vekili korumaları altına almalarıdır.
11.11.2021
Öncelikle bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun. Onlar cennetin en güzel yerindeler. Hz. Peygambere komşu oldular. Karabağ Zaferinin birinci yıl dönümünü bütün yurtta kutlanırken, acı, keder, üzüntü, sevinç, coşku aynı anda yaşandı. Millet olarak o günleri tekrar tekrar yaşadık. Bilindiği gibi 44 gün süren bu savaşın her yirmi dört saati bir birinden kıymetli, birbirinden değerliydi. Savaş esnasında Azerbaycan'da da, Türkiye'de de kimse uyumadı. İstisnasız herkesin gözü kulağı gelecek iyi bir haberdeydi. Her sevinçli haber geldiğinde Azerbaycan ile birlikte Türkiye de aynı heyecanı aynı coşkuyu yaşıyordu. Sivil ve askeri şehitlerin haberlerinin geldiğinde de aynı acı, aynı üzüntü, aynı keder yaşanıyordu.
09.11.2021
Öncelikle Türkiye'nin büyük fotoğrafına bir bakalım. Dışarıda; yeni problemlerle Afganistan, kangrenleşmiş sorunlar Irak, Suriye, çözüm bekleyen Libya, her an karışması muhtemel Doğu Akdeniz, Yunanistan’ın hızla silahlanması, ABD nin PKK-PYD-YPG ye binlerce tır silah vermesi, Türkiye'ye karşı terör eylemlerinin desteklenmesi, Suriye'de ABD kara ordusunu oluşturması, Avrupa Birliği Ordusunun tekrar gündeme gelmesi, mülteci sorunu vs.
01.11.2021
Defalarca söyledim yine söylüyorum; Türk halkı, siyasilerimizden fersah fersah önde, özellikle de milli konularda. Siyasiler maalesef Türkiye için değil, kendi ikbal, ihtiras ve çıkarları için tavır alıyorlar. Son günlerde iki önemli olayda siyasiler yine halkın beklediği tepkiyi gösteremeyerek benim önceliklerim, benim siyasi çıkarlarım mesajını verdiler. Ve siyasilerimiz başarılı olmak için içeride mücadele ederek siyaseten bir yere gelmek var iken, dışarıdan gelen müdahalelere bel bağlıyorlar.
26.10.2021
 6  ...
TÜRKİYE HABER
KÜLLİYE TV
Namaz Vakitleri
TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI
DJB.AZ
İNTERNET HABER
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar16.781716.8490
Euro17.520017.5902
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam41
Toplam Ziyaret2913557
Saat