• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327444944
  • https://www.youtube.com/channel/UCocxrESu_QGlKCa9nZpDTDw

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası

Anasayfa

Merak ediyorum Türkiye’de kaç kişi ülkenin kültürel ve ideolojik yapısını sarsacak oyunun farkında? Hızlı bir şekilde ayrıştırıldığımızın, ötekileştirildiğimizin, bölünmeye doğru hızla bir şekilde gittiğimizin farkında? Veya kaçımız, “düşman kardeşler”e doğru koştuğumuzun farkında? Aslında uluslar arası “üst akıl” seçimlerde kimin kazanıp kimin kazanmayacağından ziyade, “kurulan tezgâh”ın ne kadar başarıya ulaşıp ulaşamayacağı ile ilgileniyor. Aslında şahsımın düşüncesi de, seçimi kimin kazanıp kazanmayacağı değil, kurulan bu tezgâhı ne yaparız da başlarına geçiririz.
21.03.2023
Müjdat Gezen anlatıyor; “İzmir Torbalı’da şenlik vardı, İlhan Selçuk ve Aziz Nesin ile birlikte bir panele katılmıştık. Panelin konusu mizahtı. Birisi kalktı Aziz Nesin’e,“Nasrettin Hoca’nın torunları olarak zeki insanlarız değil mi?” diye sordu. O da “Yüzde 60’ı aptaldır” dedi. Herkes alkışladı. Sonra kuliste kendisine sordum neden böyle bir şey söylediğini. O da, “Evladım, yüzde 92 diyecektim dilim varmadı” dedi. O zaman referandum yapılmıştı ve oy verenlerin yüzde 92’si Kenan Evren’e oy vermişti. Bu söz oradan kaldı.” Aziz Nesin’in bu sözü mizah mıydı, değil miydi bilemeyiz. Ama kendisi hiçbir zaman bu sözünden geri adım atmamıştır. Hatta niye öyle olduğunu kendince açıklamaya çalışmıştır.
14.03.2023
Bir önceki yazımızda, deprem bölgesine ziyaretimizin sadece bir kısmını anlatmış, neden oralara gitme gereği duyduğumuzu, gerçekten her şey anlatılan gibi mi, depremin yapmış olduğu yıkımın boyutları, insanımızın, dertleri, sorunları, sıkıntıları, ihtiyaçları gerçekte neler, kimler ne yapıyor, devlet ne kadar deprem bölgesinde, depremzedelerimizin halen ihtiyaçları devam ediyor mu, bu ve benzeri sorulara kısmen cevap vermiştik. Deprem bölgesine olan ziyaretimiz ilk etapta, Elbistan, Göksun, Afişn, Türkoğlu, Nurdağ, İslahiye, Hatay-Antakya, sonrasında, Gaziantep, Adıyaman, Urfa, Malatya'dan Ankara'ya döndük.
07.03.2023
Merhabalar, Sesli kitap uygulaması Storytel'de çalışan bir tanıdığımdan: Yapılan maddi yardımlar dışında çocukların bu zor zamanlarında yaptığımız işle nasıl onların yanında olabiliriz diye düşündük ve bir web sitesi hazırladık. Depremden etkilenen tüm çocuklar için hazırladığımız bu web sitesindeki içeriklere herkes ücretsiz erişebilir. www.masallarinsesi.com adresinin yayılmasına yönelik yardımlarınızı bekliyorum.
03.03.2023
CNN Türk'te Kızılay Başkanı açıkladı; "Çadır satışı yanlıştı" Ben de aynı şeyi söylemiş ve Başkanın istifasını istemiştim. Bazı arkadaşlarım tarafından desteklendiğim gibi, bazı arkadaşlarım tarafından da maksadını aşacak hakarete varacak şekilde eleştirilmiştim. Hatta geri adım atma tavsiyeleri almıştım. Elbette haklı çıktım diye övünmüyorum.
28.02.2023
Şubat 2023 Kahramanmaraş Depremi, karada görülen dünyanın en büyük depremlerinden biri olduğu, yerli ve yabancı bütün bilim adamları tarafından kabul edildi. Bu süre içerisinde bu güne kadar olan bilgi kirliliği, yalan haber, algı operasyonları, sosyal medyada sahte hesapların uydurma yorumları, halkın gerçek bilgi almasını malesef engelledi. Bizde İç Anadolu Birliği, Dünya Muhabirler Birliği Türkiye Başkanlığı olarak arkadaşlarımızla birlikte aracımıza alabildiği kadar depremzedeler için ihtiyaç maddelerini koyarak yola çıktık. Tek derdimiz deprem gerçeği ile yüzleşmek, sorunları yerinde görmek, elimizden geldiği kadar destek ve yardımcı olmak, sadece gerçekleri dile getirip yazmaktı.
27.02.2023
Dünyanın karada olan en büyük depremlerinden biri olan, "Kahramanmaraş Depremi", "Asrın Felaketi", bütün dünyaya; Türk Milletinin zor anlarda neler yapabileceğini, nasıl kenetlendiğini, nasıl, "Kardeşi açken tok yatan bizden değildir" anlayışı ile hareket ettiğini, din, dil, ırk, mezhep, parti, farklı ideolojik görüş ayrımı gözetmeksizin nasıl kardeşlerinin yardımına koştuklarını, ellerinden tutup ayağı kaldırdıklarını, devletinin milleti ile nasıl el ele olduğunu, askeri, polisi tüm güvenlik güçleri ile nasıl seferler olduklarını, sivil toplum örgütlerinin devleti ile birlikte nasıl omuz omuza hareket ettiklerini gösterdi.
21.02.2023
Ülkemiz asrın felaketini yaşıyor. Yerli ve yabancı bütün bilim adamları bu depremi dünyanın üçüncü büyük depremi olduğu ve inanılmaz büyük hasarlara yol açtığı konusunda hem fikir. 110 bin kilometrekare alan ve 13,5 milyon insandan bahsediyoruz. Binlerce bina yıkıldı, binlerce ölü ve yaralılarımız var. Vefat edenlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza Allah’tan acil şifalar diliyorum. Her depremde olduğu gibi bu depremde de tek yürek, tek yumruk olduk. Devletin bütün kurumları, özel şirketlerin bütün gayretleri ve Sivil Toplum Örgütleri olağanüstü fedakârlıklar göstererek depremzede kardeşlerimizin acılarını dindirmek, ihtiyaçlarını gidermek için, her türlü zorlukları aşarak yanlarında oldular.
13.02.2023
 6  ...
TÜRKİYE HABER
KÜLLİYE TV
TİVİ6
Namaz Vakitleri
TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI
DJB.AZ
İNTERNET HABER
MASALLARIN SESİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar28.835128.9507
Euro31.421631.5476
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi11
Bugün Toplam38
Toplam Ziyaret4238741
Saat